Koszyk 0
Opis:
Fascynująca opowieść o zabójcach pracujących na zlecenie mafii. Pershing, Kiełbasa, Kikir, Komandos, Wiktor Fiszman i wiele innych – głośne egzekucje wstrząsały Polską lat 90. i na początku XXI wieku. Kim byli zabójcy, którzy wykonywali wyroki śmierci na zlecenie bossów polskiego świata przestępczego? Czy rzeczywiście byli zimnymi profesjonalistami, dla których ludzkie ż ... ycie nie miało żadnej wartości? Czy wywodzili się z radzieckich służb specjalnych i swój chrzest bojowy przechodzili na frontach wojny w Afganistanie? Czy za swoje usługi pobierali bajeczne honoraria, a może raczej strzelali za darmo, bo nie mieli innego wyboru? Jakimi metodami wykonywali swoją robotę? I czy każdego z nich dosięgnął wymiar sprawiedliwości? Artur Górski - dziennikarz, pisarz, autor bestsellerowej rozmowy z Jarosławem Sokołowskim „Masa o kobietach polskiej mafii”, nagrodzonej „Bestsellerem Empiku 2014” w kategorii literatura faktu, książki „Masa o pieniądzach polskiej mafii”, „Masa o porachunkach polskiej mafii” i „Masa o bossach polskiej mafii”. Poza nimi napisał wiele powieści sensacyjnych, m.in. „Gucci Boys”, „Al Capone w Warszawie”, „Zdrada Kopernika”, oraz pozycji z gatunku non-fiction: „Świat tajnych służb”, „Gang” i „Pięść Dawida”. Specjalizuje się w problematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Do niedawna redaktor naczelny „Focusa Śledczego”, obecnie redaktor „Focusa Historia”. Jarosław Sokołowski - pseudonim Masa, były przestępca, jeden z najbardziej wpływowych gangsterów tzw. grupy pruszkowskiej, od 2000 r. świadek koronny. Skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom udało się pogrążyć „Pruszków”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Artur Górski
  • 2016
  • 1
  • 256
  • 205
  • 145
  • *, 978838069-353-1
  • 9788380693531
  • ZD9DT

Recenzje czytelników

Kilerzy polskiej mafii

Ocena:
Autor:
Data:
Czytaliście "Ojca chrzestnego" Mario Puzo? Myślicie, że dla mafii najważniejsza jest omerta - zmowa milczenia? Myślicie, że mafiozi ponad wszystko stawiają dobro rodziny i bezpieczeństwo na własnym podwórku?

Artur Górski i Jarosław Sokołowski w kolejnej części cyklu opowiadają o kilerach polskiej mafii, którzy wykonywali wyroki śmierci na zlecenie bossów polskiego świata przestępczego ... O tym czy mieli cokolwiek wspólnego z hollywoodzkim wyobrażeniem o płatnych mordercach oraz skąd w ogóle się brali, bo nie wszyscy byli polakami.

Różni są gangsterzy. Był Al Capone, jest Rysiek B.

W książce znajdziemy rozdział, w którym Górski rozmawiał z Janem Gołębiowskim, który jest psychologiem kryminalnym, biegłym sądowym, wykładowcą Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz profilerem. Jest również autorem pierwszej w Polsce monografii na temat profilowania kryminalnego. Ich rozmowa na temat egzekucji mafijnych jest nader interesująca.

W pozycji wspomniano również o sprawie Kajetana P. oraz rozwinięto część kwestii związanych z Markiem M. pseudonim Oczko, a także kilka słów na temat śmierci Papały.

Rozmówcy Górskiego mówią wprost co sądzą o tych wydarzeniach. Nie boją się rzucać nazwiskami, snuć domysłów, a o niektórych sprawach mówić ze stuprocentową pewnością. Nie owijają w bawełnę. Mówią o tym jak było. Przedstawiają przed nami tajniki struktur mafijnych.

W tym tomie, autorzy skupiają się na mafijnych kilerach. Odzierają ich wizerunek z hollywoodzkiego wyobrażenia płatnego zabójcy. My nie mieliśmy ludzi po kroju Al Capone, mieliśmy np. Ryśka. Niektóre zbrodnie mrożą krew w żyłach, a przy innych kręci się głową i zastanawia jakim cudem w ogóle do tego doszło, a przede wszystkim dlaczego sprawców tak późno ujęto.

Kiler po prostu odbiera życie, szybko, po cichu i skutecznie. Atakuje punkty witalne - głowę, okolice serca - aby zabić. (...) Zabójcy nie utożsamiają się z odczuciami innych ludzi. Cierpienie ofiary, a także jej bliskich nie dla nich znaczenia.

Rzadko czytam literaturę faktu, w dodatku napisanej w formie rozmów. Jednak sięgnęłam po ten tytuł z czystej ciekawości. Cykl Masa o ... polskiej mafii był mi znany, ale jeszcze nigdy nie sięgnęłam po żaden tom. Teraz to zrobiłam i nie żałuję. Przeczytałam książkę od początku do końca z dużym zainteresowaniem.
Język jest prosty, czasem przepełniony mafijnym slangiem, przekleństwami, a czasem po prostu normalny, niewyszukany. Wydaje się, że autorzy wybrali ciekawsze sprawy, dotyczące kilerów. Rozdziały były krótkie i zawierały ważne informacje.

Autorzy bardzo często nawiązują do poprzednich tomów. Niektóre sprawy są dla nich oczywiste, a czytelnikowi, który sięga po kolejną część cyklu przydałoby się lekkie uzupełnienie. Nie oznacza to jednak, że wielu rzeczy nie da się wywnioskować z kontekstu. Zresztą skłania to także do sięgnięcia po wcześniejsze części cyklu.

Masa o kilerach polskiej mafii to książka, która rozjaśnia kwestię osób, które zabijały na zlecenie mafii. Nie jest specjalnie wulgarna, nie jest to również wciągająca powieść. To rozmowy Górskiego z Masą, a także innymi osobami, które zdradzają co się działo w Polsce za czasów mafii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Masa o kilerach

Ocena:
Autor:
Data:
Masa o kilerach polskiej mafii to kolejna część serii, w której Artur Górski rozmawia z Jarosławem Sokołowskim „Masą” – świadkiem koronnym uchylającym rąbka tajemnicy na temat tego, jak wygląda świat polskiej mafii.
Tym razem panowie rozmawiają o kilerach polskiej mafii. Temat bardzo ciekawy, tym bardziej, że kilerzy to postaci niezwykle pociągające dla szeroko rozumianej pop-kultury. W filmach widzieliśmy już niejednego zabójcę – Leona Zawodowca, Szakala i Kilera, Jurka Kilera
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena

W zestawie taniej

W zestawie taniej

Kupując zestaw oszczędzasz:
6,08 zł

Cena zestawu:

86,25 zł
92,33 zł
Oszczędzasz6,08 zł
Dostępne Wysyłka 24h