Koszyk 0
Opis:
Wstrząsająca opowieść o bezwzględnych bossach polskiej mafii. Kim byli ludzie, którzy rządzili jedną z największych struktur przestępczych w tej części Europy? Pershing, Barabasz, Rympałek – te gangsterskie pseudonimy budziły strach w Polsce lat 90 i do dziś owiane są legendą. Poznaj kulisy kariery i tajemnice najbardziej znanych mafiozów i tych, którzy tworzyli grupę pruszkowską ... ale nigdy nie wspięli się na jej szczyt. Skrytobójstwo, zamachy bombowe, uprowadzenia – to była ich codzienność.Jakimi metodami utrzymywali się na mafijnym szczycie? Kto był ich sprzymierzeńcem, a kto zaciekłym wrogiem? I jak wygląda ich życie dzisiaj?Artur Górski – dziennikarz, pisarz, autor bestsellerowej rozmowy z Jarosławem Sokołowskim „Masa o kobietach polskiej mafii”, nagrodzonej „Bestsellerem Empiku 2014” w kategorii literatura faktu, książki „Masa o pieniądzach polskiej mafii” oraz „Masa o porachunkach polskiej mafii”. Poza nimi napisał wiele powieści sensacyjnych, m.in. „Gucci Boys”, „Al Capone w Warszawie”, „Zdrada Kopernika”, oraz pozycji z gatunku non-fiction: „Świat tajnych służb”, „Gang” i „Pięść Dawida”. Specjalizuje się w problematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Do niedawna redaktor naczelny „Focusa Śledczego”, obecnie redaktor „Focusa Historia”.Jarosław Sokołowski – pseudonim Masa, były przestępca, jeden z najbardziej wpływowych gangsterów tzw. grupy pruszkowskiej, od 2000 r. świadek koronny. W latach 90. blisko związany z jednym z pruszkowskich bossów – Andrzejem K., Pershingiem. Skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom udało się pogrążyć „Pruszków”. Do niedawna felietonista „Focusa Śledczego”. Bohater bestsellerów: „Masa o kobietach polskiej mafii”, „Masa o pieniądzach polskiej mafii” oraz „Masa o porachunkach polskiej mafii”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Artur Górski, Jarosław Sokołowski
  • 2015
  • 1
  • 256
  • 205
  • 145
  • *, 978838069-166-7
  • 9788380691667
  • ZCYEA

Recenzje czytelników

Dobra, lecz słabsza niż pozostałe.

Ocena:
Autor:
Data:
Kolejna książka współautorstwa najsłynniejszego świadka koronnego w naszym kraju już za mną- nie żałuję wydanych pieniędzy i nie żałuję poświęconych jej dwóch wieczorów. Książka przybliża tym razem głównych aktorów tworzących kryminalny spektakl na tle Polski okresu transformacji i lat 90.
Niestety w porównaniu z poprzednimi częściami książka wypada nieco słabiej, co nie znaczy, że książka jest zła- dla zainteresowanych tematyką kryminalną i mafijną jest to MUST HAVE.
Czy ta recenzja była przydatna?

Droga na szczyt

Ocena:
Autor:
Data:
Czwarta seria wspomnień, najbardziej znanego świadka koronnego w Polsce to skrócona opowieść, drogi na szczyt bossów Pruszkowa. Dowiemy się z niej w jaki sposób Pershing z kierowcy tira stał się jednym z bardziej szanowanych gangsterów. Przeczytamy również o Maliźnie warszawskim taksówkarzu, który wspiął się na szczyt drabinki gangsterskiej, bez oglądania od środka murów więzienia. Masa tym razem w części 'O BOSSACH POLSKIEJ MAFII' więcej czasu poświęca tzw urką pruszkowskim, niż samemu sobie.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena