Koszyk 0
Opis:
 • Debit
 • miękka
Mniej Więcej
 • Nadia Berkane
 • 2016
 • 1
 • 20
 • 220
 • 220
 • *, 978838057-059-7
 • 9788380570597
 • ZD693
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Rodzinny obiad w restauracji

Ocena:
Autor:
Data:
W życiu każdego dziecka przyjdzie taki dzień, w którym zostanie zabrane do restauracji. Dorośli świetnie potrafią odnaleźć się w nowych, nieznanych sobie miejscach, ale dzieciom jest często trudno, boją się obcych ludzi, obcych miejsc, nieznanych zapachów i smaków. Dzięki przygodzie sympatycznej misi Marysi, przedszkolaki będą mogły poznać restaurację i dowiedzą się, w jaki sposób w takim miejscu należy się zachować.
Rodzice Marysi mają wolny dzień w pracy ... dlatego misia nie musi iść do przedszkola. Na dodatek mama z tatą postanawiają, że wszyscy zjedzą rodzinny obiad w restauracji. Marysia i chomik Gryzek bardzo się cieszą, ponieważ jeszcze nigdy nie byli w restauracji! Hurra, czeka ich wspaniała przygoda. W restauracji trzeba się jednak dobrze zachowywać, nie można krzyczeć i biegać, tylko należy spokojnie siedzieć przy stole. Na początku Marysię i Gryzka wszystko ciekawiło, nowością było menu przyniesione przez panią kelnerkę czy danie dnia, które zamówił tata. Po chwili misia z chomikiem zaczęli się strasznie nudzić, bo w końcu ile można siedzieć na jednym miejscu! Jakie psoty wymyśliła Marysia? Czy wizyta w restauracji dla wszystkich skończyła się dobrze? No i czy rodzice zabiorą jeszcze Marysię z Gryzkiem do restauracji? Każde dziecko, które przeczyta opowiadanie "Marysia w restauracji" dostanie odpowiedź na te pytania ;-)
Kiedy rodzice po raz pierwszy zabierają swoje dziecko do restauracji, chcą aby maluch zachowywał się poprawnie i nie przyniósł im wstydu. Często takie wyjścia są dla dzieci, oczywiście oprócz radości, którą przynoszą, stresujące, gdyż nie dość, że idą do nowego, nieznanego miejsca, to w dodatku muszą się zachowywać według obowiązujących w danym lokalu zasad. Rodzice najczęściej tłumaczą swoim pociechom jak należy się zachowywać w publicznym miejscu, czego nie należy robić i dlaczego, jednak dzieci zdecydowanie najwięcej uczą się z obserwacji. Książka o misi Marysi, która wybiera się do restauracji, może stać się dla dzieci przykładem dobrego i niewłaściwego zachowania w restauracji. Dzięki rezolutnej i sympatycznej koali, maluchy zdobędą wiedzę, która ułatwi im wizytę w nowym miejscu, jakim jest restauracja. Kiedy dzieci będą wiedziały jak się w takim miejscu zachować, to nie będą miały powodu do obaw.
Opowiadania o misi Marysi są zabawne, a przy tym bardzo mądre. Bez zbędnego dydaktyzmu uczą dzieci właściwych i społecznie pożądanych zachowań.
Moje przedszkolaki bardzo lubią tą rezolutną i nie zawsze poprawnie zachowującą się dziewczynkę. Kiedy czytam im kolejną historię o misi, zawsze pytają mnie, kiedy przyniosę im następne ;-)
Seria opowiadań o Marysi została ładnie wydana, gdyż oprócz mądrego tekstu zawiera sympatyczne i kolorowe ilustracje. W historii "Marysia w restauracji", restauracja została wiernie przedstawiona, dlatego każdy przedszkolak będzie się orientował, co w takim miejscu się znajduje.
Bardzo serdecznie polecam opowiadanie "Marysia w restauracji" :-)
www.ksiazkowelove.wordpress.com

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena