Koszyk 0
Opis:
Oto kolejne spotkanie z rezolutną misią Marysią, jej rodzicami i chomikiem psotnikiem. Razem z małą bohaterką przeżywamy typowe przygody kilkuletniej dziewczynki, razem z nią śmiejemy się, płaczemy i świetnie bawimy. Misia Marysia plażuje nad morzem, bawi się na wsi i w ogrodzie, zaprasza na noc przyjaciółkę, zmaga się z ospą wietrzną i z tajemniczym złodziejaszkiem, który podkrada jej deser... Ta ciepła, wesoła, wspaniale ilustrowana seria ma wielu oddanych fanów- warto do nich dołączyć!
 • Debit
 • miękka
Mniej Więcej
 • Nadia Berkane, Alexis Nesme
 • 2013
 • 0
 • 20
 • 220
 • 220
 • 97883-7167-9124
 • 9788371679124
 • ZB0S5
 • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

Wakacje

Ocena:
Data:
Morze, z czym Wam się kojarzy? Mi z letnim wypoczynkiem na plaży, dużą ilością barów i dyskotek, a także młodych turystów. Czy zastanawialiście się jednak jak postrzegają je dzieci? Dla nich to przede wszystkim ogrom wody i piasku w jednym miejscu, ale również wspaniały, nowy i nieznany świat, który należy odkrywać w zależności od swoich możliwości.

Moja córeczka nie miała jeszcze okazji zobaczyć na własne oczka i poznać morza i plaży. Jednak w zrozumieniu tego nietypowego zjawiska (czyt ... multum wody do chlapania) przyszła z pomocą Marysia oraz psotny Gryzek i opowieść zawarta w książeczce pod tytułem Marysia nad morzem.

Misia wybrała się razem ze swoimi rodzicami na wakacyjny wyjazd nad morze. Oczywiście w wyprawie nie mogło zabraknąć również najlepszego przyjaciela Marysi – chomika Gryzka. W chwilach kiedy dziewczynka bawiła się na plaży lub pluskała w wodzie, mały psotnik z jednych tarapatów, pakował się od razu w kolejne…

Przyznaję, że na chwilę obecną ta część serii opowiadającej o przygodach misi Marysi i Gryzka, jest w moim mniemaniu, najlepsza. Tak samo zresztą uważa moja córeczka, która zamiast usypiać przez cały czas lektury, chichotała wesolutko. Zresztą z mojej buzi także nie schodził uśmiech gdy razem poznawałyśmy kolejne przygody Gryzka. Nas oczywiście bawiły, jednak mały chomik wcale nie był z nich zadowolony. Od tej pory mały przyjaciel Marysi stał się naszym ulubieńcem.

Nadia Berkane miała naprawdę wspaniały pomysł na stworzenie tej opowieści. Chodzi mi, jako mamy, tu przede wszystkim o fakt, że w wesołej i interesującej historyjce, zawarła kilka ważnych rad dla małych plażowiczów. Dzięki takiej formie mają one szansę na stałe zapaść dzieciom w główkach, bo przecież tak właśnie postępowała jedna z bohaterek ich ulubionych książeczek. W taki oto sposób córa przestała marudzić przy zakładaniu kapelusika gdy wychodzimy na dwór w słoneczne i upalne dni, no i sama dopomina się wtedy o smarowanie specjalnym kremikiem.

Kończąc swój wywód, pewnie nie zdziwię nikogo gdy napiszę, że książeczkę jak i całą serię – gorąco polecam! Naprawdę warto.

http://ogrodpelenksiazek.blogspot.com/2013/07/marysia-nad-morzem-nadia-berkane-i.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pouczająca i wesoła

Ocena:
Autor:
Data:
Misia Marysia spędza radosny czas nad morzem z rodzicami. Jeżeli mamy w planach podobny wyjazd, tym razem pierwszy świadomy, możemy łagodnie przygotować dziecko na czekające go na miejscu atrakcje. Każdy woli wiedzieć, czego może się spodziewać na nowym, nieznanym terenie. Z tym pociesznym Misiem-nie-misiem i z jego chomiczkiem, Gryzkiem dziecko może mieć okazję zmierzyć się z nowymi widokami, dźwiękami, a także niebezpieczeństwami, które wiążą się ze słońcem, wodą i żyjątkami ... na które mniej lub bardziej celowo można natrafić. Książeczka pozwala zrozumieć różnicę miedzy teorią a praktyka: jeżeli znamy kilka typowych dla morskiego środowiska zwierzątek, to niestety nie możemy czuć się ekspertami w tej dziedzinie (o tym bardzo boleśnie przekona się chomiczek). Książeczka jest łatwa, przyjemna, kolorowa i bardzo pozytywna. Uderza w gust zwierzątkolubnych czytelników Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena