Koszyk 0
Opis:
Pochłaniająca bez reszty, niebanalna powieść o tragedii młodej kobiety, którą dotknął okrutny los. Piękna Casey, dziedziczka wielkiej fortuny, wiedzie szczęśliwe życie. Pewnego dnia ulega wypadkowi samochodowemu i zapada w śpiączkę. Casey nie może z nikim się komunikować, ale słyszy, co dzieje się wokół niej. I odkrywa, że jej przyjaciele nie są tacy, za jakich ich uważała, a wypadek, któremu uległa, być może wcale nie był przypadkowy.... Wciągająca fabuła, świetna charakterystyka postaci.
Mniej Więcej
  • Joy Fielding
  • 2010
  • 400
  • 200
  • 125
  • 978-83-2471-5-688
  • 9788324715688
  • Z3734

Recenzje czytelników

może być

Ocena:
Autor:
Data:
Zawiodłam się na tej książce. Po opisie oczekiwałam ciekawej książki z wartką akcją. W rzeczywistości w książce pełno nieciekawych dialogów i monologów bohaterki. Momentami ciekawa, a szkoda bo pomysł na książkę o bohaterce zapadającej w śpiączkę zapowiadał się interesująco.
Czy ta recenzja była przydatna?

Wciąga bez reszty!

Ocena:
Autor:
Data:
Joy Fielding jest autorką kilkunastu książek, z których zdecydowana większość otrzymała tytuł międzynarodowego bestsellera. Autorka pisze głównie powieści psychologiczno-obyczajowe, w których główną rolę odgrywają kobiety dojrzałe, ustatkowane, którym los nie szczędzi jednak niespodzianek, stawiając je przed trudnymi wyborami. Czytając książki tej autorki odnosi się wrażenie, że porusza problemy dotyczące wielu z nas i poprzez losy bohaterek wskazuje niektóre sposoby radzenia sobie z nimi ... "Martwa natura" jest jedną z książek, w której możemy odnaleźć skrawki naszej własnej osobowości, postawić się w sytuacji bohaterki, zastanowić się, jak my odnaleźlibyśmy się w takiej czy innej sytuacji.

Bohaterką tej opowieści jest trzydziestoletnia Casey Marshall - dobrze sytuowana, zamożna, szczęśliwa w małżeństwie kobieta, która odziedziczyła po swoim ojcu pokaźną sumę pieniędzy. Casey odnosi sukcesy zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy. Mąż kocha ją bezgranicznie, przyjaciółki wspierają. Jedyną kwestią, z którą Casey ma problem to jej młodsza siostra Drew (ale jeden problem to nie problem, czyż nie?). Idylla jednak się kończy. Pewnego popołudnia w Casey uderza samochód. Dziewczyna zostaje zabrana do szpitala, gdzie stwierdzają poważny wstrząs mózgu oraz liczne złamania nóg i rąk. Sprawca zdarzenia ucieka. Wydawało by się, że to zwykły wypadek, jednak z biegiem czasu na jaw wychodzą zaskakujące fakty. Casey kilka miesięcy spędza w śpiączce, jednak cały czas słyszy rozmowy swoich znajomych, męża, lekarzy i pielęgniarek,niejednokrotnie bardzo dla niej bolesne, przykre i zaskakujące. Dziewczyna z całych sił walczy o życie, robiąc gigantyczne postępy i próbując rozwikłać zagadkę tego zamachu na jej życie. Prawda okazuje się być przerażająca, człowiek odpowiedzialny za wszystko okazuje się być w zasięgu jej ręki i planuje dokończyć to, co zaczął...

Czytałam tą książkę do 4.30 na ranem nie mając żadnych wyrzutów sumienia, że obudzę się w stanie bookzombie*. Wstając, dokończyłam kilka ostatnich rozdziałów. To ta książka, po której człowiek ma prawo mieć "książkowego kaca". To ta książka, która zostaje w pamięci, rozbudza wyobraźnie i powoduje gęsią skórkę. To ta książka, którą musicie przeczytać. Polecam!


*bookzombie - skrzyżowanie człowieka z zombie po całonocnym czytaniu niezwykle ciekawej książki
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena