Koszyk 0
Opis:
Powieść detektywistyczna dla młodzieży popularnego polskiego autora Aleksandra Minkowskiego. Są tropicielami złoczyńców - kulturysta Filip, rudowłosy haker Patryk i ich przywódczyni, zielonooka nastolatka Marta Patton, w której obaj się podkochują. Zamiłowanie do niezwykłych przygód każe im tropić groźnych przestępców, badać magiczne zjawiska, rozwiązywać skomplikowane zagadki. Często ocierają się o śmiertelne zagrożenie ... Tym razem Marta Patton i jej przyjaciele rozwiązują tajemnicę kapłanki miłości. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Aleksander Minkowski
  • 2011
  • 0
  • 152
  • 203
  • 142
  • 97883-7568-5138
  • 9788375685138
  • ZAFP8
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Marta Patton

Ocena:
Autor:
Data:
Dziś tak jak już obiecałam kolejna książka z serii „Marta Patton i…”. Pewnie już wiecie, że te młodzieżowe kryminały mnie bardzo urzekły. Otóż tak, i to na tyle, że w jeden wieczór przeczytałam od razu dwa. A poza tym, co to dla nas 150 stron? To po prostu miło spędzony wieczór.
Do rzeczy…
W tej części Marta Patton spotyka się z prośbą od amerykańskiego lekarza. Otóż jego córka w pewien sposób zaginęła. W pewien sposób ... bo ojciec dostał kartkę z prośbą aby jej nie szukano i wróci gdy odnajdzie „spokój”. Lekarz jest zrozpaczony i dlatego poszukuje pomocy u Marty, poza tym słyszał o Tropicielach Złoczyńców i chciałby tę sprawę oddać w ich ręce. Kiedy Marta spotyka się ze swoimi dwoma współpracownikami, okazuje się, że takich przypadków było zdecydowanie więcej. Nie tylko na terenie Ameryki, ale i w Polsce. Otóż gdzieś na terenie naszego kraju rzekomo mają istnieć Ogrody Miłości, gdzie nikt poza zaproszonymi gośćmi absolutnie nie ma wstępu, nie wiadomo też co dokładnie się tam dzieje i czy nasi zaginieni tam przebywają.
Ta część przygód Marty Patton jest równie zawiła i niespodziewana jak poprzednia, o której Wam opowiadałam. Co prawda nikt tutaj nie zginął, ale śledztwo i tak rusza w szybkim tempie a w międzyczasie pojawiają się nieoczekiwane fakty. W tej części także nasz Filip (jeden z członków Tropicieli) beznadziejnie się zakocha.
Cóż, tak jak już mówiłam, w każdym z tych kryminałów musimy dobrze pogłówkować, aby rozwiązać zagadkę. Szczerze jednak muszę powiedzieć, że w tej części możemy więcej sami podejrzewać i zrozumieć, lecz do samego końca nie będziemy pewni. Tutaj chodzi głównie o przyłapanie i złapanie przestępców.
Moim zdaniem warto zainteresować się tą serią kryminałów. To miła i przyjemna odskocznia od wszystkich problemów, którą możemy zrobić sobie wieczorem przy herbatce. Kiedy się już wciągniecie, to naprawdę nie sposób będzie się Wam oderwać, bo będziecie koniecznie chcieli poznać zakończenie i rozwiązanie zagadki.
Komu polecam: tak jak w poprzedniej części, szczególnie młodzieży w wieku gimnazjalno – licealnym.
Moja ocena: 9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Marta Patton i Kapłanka Miłości

Ocena:
Autor:
Data:
Marta Patton wraz ze swoimi dwoma przyjaciółmi prowadzi Klub Tropicieli Złoczyńców, zajmujący się, jak nazwa wskazuje, rozwiązywaniem zagadek detektywistyczno-kryminalnych. Tym razem mieli nowe zlecenie.

Z domów zaczęli znikać z pozoru szczęśliwi nastolatkowie. Prosili rodziców, by się o nich nie martwili. Nikt nie wiedział, gdzie są, czy nie dzieje im się krzywda. Po pewnym czasie dzieci prosiły o datki. Marcie udało się ustalić, że sprawa związana jest z Kapłanką Miłości, być może sektą ... która werbowała swoich zwolenników. W jakim celu?

Książka jest ciekawa, czytałam ją ze sporym zainteresowaniem. Historia z Kapłanką Miłości przypominała mi jedną z opowieści Hitchcocka, w której mieliśmy do czynienia z sektą, werbującą swoich zwolenników. Pomimo tego, że obie historie się różnią, ich temat przewodni jest bardzo zbliżony. Cała seria o Marcie Patton została zresztą wydana w takim samym stylu co Przygody Trzech Detektywów.

Styl pisarza jest prosty, zajmujący, typowo młodzieżowy. Widać, że autor zna się na swoim fachu, choć czytając jedną książkę za drugą po pewnym czasie zauważamy pewne zbieżności dotyczące zagrożenia głównych bohaterów. Nie chcę tutaj nic zdradzać, ale niemal w każdym tomie pojawia się ten sam motyw. Myślę, że świat przestępczy jest na tyle duży, że można sobie pozwolić na pewną innowacyjność.

,,Marta Patton i Kapłanka Miłości" to któryś tom serii o Marcie Patton, który można czytać jako odrębną całość. W rezultacie jestem zadowolona z lektury tych kilku tomów. Polecam szczególnie miłośnikom Przygód Trzech Detektywów i serii CLUE. Nie powinniście czuć się zawiedzeni.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena