Koszyk 0
Opis:
Powieść detektywistyczna dla młodzieży popularnego polskiego autora Aleksandra Minkowskiego. Są tropicielami złoczyńców - kulturysta Filip, rudowłosy haker Patryk i ich przywódczyni, zielonooka nastolatka Marta Patton, w której obaj się podkochują. Zamiłowanie do niezwykłych przygód każe im tropić groźnych przestępców, badać magiczne zjawiska, rozwiązywać skomplikowane zagadki. Często ocierają się o śmiertelne zagrożenie ... Tym razem Marta Patton i jej przyjaciele rozwiązują tajemnicę Amuletu Szczęścia. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Aleksander Minkowski
  • 2011
  • 160
  • 203
  • 142
  • 978-83-7568-511-4
  • 9788375685114
  • ZAFP7
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Marta Patton

Ocena:
Autor:
Data:

Marta Patton należy do Tropicieli Złoczyńców. Dlaczego? Wiadomo, policja nie zawsze może wejść tam, gdzie cywile a i nie zawsze chce się zainteresować daną sprawą. Dlatego właśnie działają Tropiciele Złoczyńców, niekoniecznie współpracują oni z policją, raczej prowadzą własne śledztwa i już nie raz odnieśli duże zwycięstwo. Oprócz Marty, do grupy należy jeszcze dwóch chłopców: Patryk – komputerowy haker, oraz Filip – syn bogatego biznesmena ... W tej części nasi bohaterowie stają do bardzo ciężkiego i zawiłego śledztwa, a mianowicie, zginął ich szkolny kolega Damian, wszyscy myślą, że to był wypadek albo samobójstwo, ale Tropiciele wcale nie są tego tacy pewni. Rozpoczyna się niebezpieczne śledztwo.
Szczerze muszę powiedzieć, że niesamowicie spodobała mi się seria „Marta Patton i…”. To krótkie kryminały, zawierające niespełna 160 stron, a tyle się w nich dzieje. Czyta się szybko, bo są duże literki, i łatwo, bo akcja toczy się bardzo szybkim tempem.
Oprócz tego bardzo zafascynował mnie pomysł na taką serię. Jak nam wszystkim wiadomo, w naszym kraju ludzie zazwyczaj piszą i czytają kryminały, lecz jeżeli już takowe są, to są one skierowane raczej do osób dorosłych. A tutaj przedział wiekowy waha się w okolicach gimnazjum – liceum. Coś wspaniałego, myślę że niejeden z Was poświęciłby jeden wieczór(bo dosłownie tyle wystarczy) na rozwikłanie razem z naszymi bohaterami zagadki.
W tej części akurat, już od samego początku można mieć swoje typy, podejrzanych jest wielu, lecz żadnego nie możemy być pewni w stu procentach. I tak cała książka upływa na poszukiwaniu wskazówek, poszlak i zeznaniach ludzi. Jestem bardzo ciekawa, czy od razu odgadniecie zabójcę. Przyznam się Wam, że mnie się to nie udało, dopiero później w miarę rozwoju akcji miałam coraz bardziej pewne przypuszczenia.
Co jeszcze mogę powiedzieć? Jak na razie z tej serii ukazało się cztery części, szczerze przyznam, że nie bardzo wiem, czy autor planuje wydać ich więcej, ale dla mnie, gdyby tak się stało, byłoby cudownie, dlatego że już zdążyłam polubić trójkę naszych bohaterów. Nie czytałam tez dwóch pozostałych z tej serii, ale muszę to jak najszybciej nadrobić.
Komu polecam: młodzieży. I tutaj apel do rodziców i opiekunów: Kochani! Jeżeli planujecie zrobić swojemu nastoletniemu dziecku prezent, to pomyślcie o tej serii, to naprawdę w szczególny sposób skierowane kryminały właśnie do młodzieży. Po co kupować kryminał dla dorosłych z którym Wasze dzieci mogą mieć problemy? Nie jest lepiej kupić im coś takiego? Lekkie, łatwe i przyjemne, a przy tym zmusza do główkowania. 
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Marta Patton i amulet szczęścia

Ocena:
Autor:
Data:
Aleksander Minkowski to autor serii o Marcie Patton, której główną zaletą jest to, że każdy tom można czytać oddzielnie. Przedstawiam Wam kolejną publikację z tego cyklu - ,,Marta Patton i amulet szczęścia".

Pewien 15-latek rzekomo sam popełnił samobójstwo. Sprawa miała zostać zamknięta. Matka jednak nie wierzyła w to, że sam mógł targnąć się na swoje życie. Sprawę komplikował fakt, że chłopak bał się wody, a rzekomo się utopił ... W sprawę postanowiła włączyć się Marta Patton ze swoimi kolegami. Ich celem było wyjaśnienie tej tragedii.

Książka została wydana w formacie zeszytowym, z miękką okładką, dość mała czcionką (wygląda tak, jak Nowe Przygody Trzech Detektywów z tego wydawnictwa). Mimo mniejszych liter i całych stron wypełnionych tekstem czyta się szybko i ze znacznym zainteresowaniem. Kryminały mogą równać się z tymi spod pióra Hitchcocka. Są tak samo interesujące, a rozwiązanie zagadki poznajemy dopiero na samym końcu.

Akcja dzieje się w Polsce, a bohaterowie biorą aktywny udział w prowadzonych przez siebie śledztwach. Czasem wpadają w tarapaty i, choć możemy obawiać się o ich życie, wiemy, że nic złego nie może im się stać, bo musiałaby się skończyć seria. Czasem jest jednak naprawdę blisko, gdyż Klub Tropicieli Złoczyńców dociera tam, gdzie policji nie udaje się znaleźć tropu.

,Marta Patton i amulet szczęścia" to książka z cyrkiem i lwami w tle. Pojawiają się także skini, dyskryminacja rasowa. Sporo tutaj wątków, które mogą być początkiem do rozmowy z nastoletnim czytelnikiem o tym, że nie należy kogoś dyskryminować ze względu na narodowość czy kolor skóry. Miłośnicy Przygód Trzech Detektywów, czy serii CLUE nie powinni czuć się zawiedzeni.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena