Koszyk 0
Opis:
Bestseller wydany w 31 krajach! Czy trzeba zostać mrówką, żeby nauczyć się być człowiekiem? Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie sławna prezenterka telewizyjna, która po śmierci odradza się jako mrówka i w kolejnych wcieleniach zbiera dobrą karmę dobrymi uczynkami, po to, żeby odpokutować swoje winy i odnaleźć szczęście. „Dzień, w którym umarłam, nie bardzo był przyjemny. I to wcale nie z powodu śmierci ... Jej udało się zająć dopiero szóste miejsce w rankingu najgorszych momentów całego dnia...” – zaczyna swoją opowieść Kim – trzydziestodwuletnia kobieta sukcesu. Najsławniejsza prezenterka telewizyjna, żona mężczyzny idealnego i matka cudownej pięciolatki. Najgorszy moment numer jeden nastąpił po jej nagłej śmierci, kiedy to ogromna mrówka, która przedstawiła się jako Budda, poinformowała Kim, że ponieważ nie była dobra dla innych, odrodziła się jako mrówka. I teraz ma się postarać być lepsza. I dalej Kim opowiada, jak to w kolejnych wcieleniach zbierała dobrą karmę dobrymi uczynkami. Historia zabawna, absurdalna, galopująca przez coraz bardziej nieprzewidywalne zdarzenia i kolejne progi reinkarnacji. Przez różne kraje i światy podziemne. Mamy tu Casanovę w różnych wcieleniach i Buddę. Wielki świat i świat zwykłych ludzi. Zaskakujące światy owadów i czworonogów… I wiele, wiele wielkich miłości… „Rzadkie połączenie lektury tak przyjemnej i tak mądrej”. „DER SPIEGEL” Marną karmę czyta cały świat. To powieść do czytania, do myślenia i dla rozrywki. Wśród salw śmiechu i łez wzruszenia łatwiej jest przyznać się przed sobą, że po to, żeby być szczęśliwym, trzeba być dobrym i docenić dobro, które mamy. DAVID SAFIER to jeden z najbardziej znanych niemieckich scenarzystów, nagrodzony słynną Emmy Award i autor 5 powieści sprzedanych w Niemczech w 4 000 000 egzemplarzy. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • David Safier
 • 2014
 • 1
 • 304
 • 205
 • 130
 • 83-241-5191-2 ?
 • 9788324151912
 • ZBQU7

Recenzje czytelników

Zbieranie dobrej karmy jako główny cel życia mrówki

Ocena:
Autor:
Data:
Co spotyka nas, gdy robimy coś złego? Często zupełnie nic, ale zbiera nam się, oj zbiera. Karma nigdy nie odpuszcza, moi drodzy, prędzej czy później wszystkie grzeszki kopną nas srogo w cztery litery. A przynajmniej chciałoby się, aby wszechświat tak działał. Czy karma faktycznie ma rację bytu, czy przypominamy sobie o niej tylko, gdy przytrafiają nam się złe rzeczy?

Kim jest kobietą sukcesu, to ona jest teraz w centrum uwagi i absolutnie nie może sobie pozwolić na chwilę wytchnienia ... Przed nią upragnione nagrody telewizyjne, które trafiając do jej rąk, otworzą nowe możliwości na sam szczyt. Myk polega na tym, że jej życie zawodowe kompletnie przysłoniło życie prywatne. Kompletnie! Dzień rozdania nagród to jednocześnie urodziny jej córeczki, którą ponoć kocha nad życie. Tymczasem nie pojawia się w jej umyśle ani na chwilkę nie zakiełkowała myśl - a może jednak warto spędzić ten dzień inaczej niż w niesamowicie opiętej kiecce wśród hipokryzji i snobizmu? Niestety, Kim Lange sama uśmierciła swoje życie rodzinne, nawet tego nie zauważając.

Ucieszyłam się, gdy została mrówką. Przez dobre kilka minut nie schodził mi uśmiech z twarzy i miałam nadzieję, że zje ją największy pająk w ogródku. Postać Kim nie wywołuje pozytywnych emocji, choć nikt z nas nie jest bez winy i wielu nie docenia tego, co ma, w zamian patrząc na to, czego nie dane im osiągnąć. Ma cudowną rodzinę i pełną sukcesów pracę, jednak nie umie wyważyć dwóch tych elementów. Brzmi znajomo? Niestety, w obecnych czasach, to bardzo powszechny problem, występujący praktycznie wszędzie, choć może nie z tak wielkim rozmachem.

David Safier to niemiecki scenarzysta, którego zarówno seriale, jak i książki okazały się bardzo popularne. Tych ostatnich ma na koncie już sześć i po lekturze "Marnej karmy", chętnie sięgnę po następną jego książkę. Ma lekki styl, dzięki czemu czyta się szybko i przyjemnie, a jednocześnie nie są to puste słowa ani frazesy. Ta książka faktycznie daje do myślenia i nie pozostawia wrażenia straconego czasu.
Czy życie mrówki ją odmieni? Czy Kim będzie w stanie zebrać tyle dobrej karmy, aby na nowo uzyskać dostęp do życia swojej rodziny? Czy mały Budda będzie z niej zadowolony (spróbujcie wyobrazić sobie świnkę morską z brzuszkiem Buddy i od razu zrozumiecie, że ta książka wywołuje co chwila uśmiech na twarzy Czytelnika)? A może to obecność Casanovy odmieni jej światopogląd? Wszystkiego dowiecie się czytając "Marną karmę" Davida Safiera.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

jak niecelowo czynić dobro

Ocena:
Autor:
Data:
Książkę dostałam w prezencie niezbyt przyciagał mnie jej tytuł ale prezent wypada przeczytać. Marna Karma zaskakuje od samego początku a zakończenie jest równie nieprzewidywalne jak cała książka. Utrzymana w lekkiej stylistyce, zabawna, wciągająca, bardzo mi się podobała. Również sama fabuła dość oryginalna i wydawałoby się niedorzeczna ma swoje głębsze dno. Koncensusem jest fakt, że nasze dobre uczynki zostaną nam policzone jedynie jeśli będą bezinteresowne i płynące z serca. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena