Koszyk 0
Opis:
To najbardziej postrzelona historia, o jakiej słyszeliście! Brysia i Albek podczas szkolnego eksperymentu przypadkowo otwierają portal do podróży w czasie, który wsysa wszystko – całą 3a oraz przedmioty z klasy. Na mapie przyszłości trzeba będzie odnaleźć nie tylko wszystkich uczniów, lecz także części statku kosmicznego, zasuszonego rogala i miotełkę do kurzu. I parę innych rzeczy… ... (Za dziennikiem 3a nie będzie tęsknić!). Dzieciaki wędrują z zachodu na wschód i z północy na południe. Razem z nimi odwiedzicie wieżę Eiffla, Tadż Mahal, Panteon… Zobaczycie miasta zbudowane z origami, park jurajski w Afryce, gigantyczne roboty grające w golfa, mityczną Atlantydę, a nawet fabrykę lodów o smaku zorzy polarnej w Arktyce! Pełno tu kosmitów, turystów, a także miejsc i elementów krajobrazu, których znaczenie i funkcję będziecie musieli wymyślić sami! Odnajdźcie wszystkich uczestników wycieczki, żeby mogli bezpiecznie powrócić do klasy. Zwiedzajcie, odkrywajcie, bawcie się! "Wilq Superbohater". Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tomasz Minkiewicz
  • 2016
  • 28
  • 325
  • 235
  • 9788310-13007-5
  • 9788310130075
  • ZD9VK
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

CAŁY ŚWIAT ZABAW

Ocena:
Autor:
Data:
Tomasz Minkiewicz, rysownik znany przede wszystkim z pracy nad niezwykle popularnym cyklem komiksowym o przygodach superbohatera „Wilqa”, czasem popełnia także ilustracje przeznaczone dla dzieci. I do takiej grupy wiekowej skierowana jest ta właśnie publikacja, intrygująca wykonaniem i wydaniem i ciekawa także pod względem samej zawartości.

Tak to bywa, jak nieopatrznie zada się na lekcję przygotowanie eksperymentu. To przecież wina nauczycieli, którzy nie powiedzieli ... że najlepiej byłoby gdyby eksperyment się NIE udał, bo czasem, niestety, udaje się aż za dobrze. Tak dzieje się w tym przypadku (więc jednak poniekąd wina leży także i po stronie uczniów): stworzony przez dzieci portal do podróży w czasie działa. Efekt? Cała klasa zostaje wessana do niego i wyrzucona w przyszłości, w świecie odmiennym od tego, który znają, a w którym muszą się teraz odnaleźć. Zagubieni i rozdzieleni stają przed nie lada wyzwaniem. Czy poradzą sobie sami? Mało prawdopodobne. Dlatego potrzebują Waszej pomocy! Gotowi? A więc do dzieła! Nie ma czasu do stracenia!

Ta książka to tak naprawdę jeden bardzo długi arkusz papieru, zadrukowany z obu stron i złożony tak, by dało się go zamknąć w twardych okładkach, które przemieniają go w ładny tom. Jedna strona tego arkuszu to świat przedstawiony wzdłuż, od futurystycznego, bardzo ludnego Bieguna Północnego, przez industrialną Europę i zamieszkałą przez dziwne mniej lub bardziej znane stworzenia Afrykę, po pełen pingwinów Biegun Południowy. Druga więc, analogicznie, zabiera nas w podróż wszerz naszej planety – od Stanów Zjednoczonych Ameryki, które tętnią kolorowym i zróżnicowanym życiem, przez (znów) Europę, ukazaną jednak z innej nieco perspektywy, po pełną tradycji Azję. A czytelnicy, wędrując z północy na południe i ze wschodu na wschód, muszą pośród całego mnóstwa doskonale znanych budynków i charakterystycznych miejsc oraz obfitości postaci odnaleźć najprzeróżniejsze rzeczy i osoby.

Jak się można domyślić, zabawy jest tu wiele i na długi czas. Wystarczy tylko wejść w ten świat, a nie chce się tylko i wyłącznie wykonać powierzonych zadań. Rysunki Minkiewicza są urocze, przyjemne dla oka, ale także fascynując możliwością wyłapywania obiektów znanych z naszych czasów i szukania przeróżnych smaczków.

Jak dla mnie super!

Dlatego polecam tę pozycję Waszej uwadze.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zwariowane przygody w odległej Przyszłości

Ocena:
Autor:
Data:
„Mapa przyszłości” ma dwie strony. Jedną, gdy obrócimy ją poziomo. Drugą, gdy zaczniemy czytać ją od końca i pionowo. Książeczka dodatkowo rozkłada się jak harmonijka, co pozwala pokazać obraz całej przygody. Tomasz Minkiewicz stworzył świetny rodzaj zabawy dla dzieci i ich rodziców. Tak, dla dorosłych również – ja bawiłam się przy tej książeczce wspaniale. Przyjemność byłaby jeszcze większa, gdyby pozwolić ją w niektórych miejscach pokolorować ... Możliwość dopowiedzenia sobie historii do każdej strony pozwala na nieskończoną zabawę! To nie jest książeczka do jednokrotnego przeczytania!


Ilustracje w "Mapie przyszłości" zostały stworzone przez Tomasza Minkiewicza. Bardzo sympatyczna kreska z pewnością przypadnie do gustu dzieciom. Sporo zabawy znajdą tutaj już nawet 4-latki! Tomasz ilustrował już wiele książek dla dzieci i może niektóre będą go z nich kojarzyć - np. "Staś i Weronika", "Benek i spółka" czy "Wyprawa na ciemną stronę Słońca". Razem ze swoim bratem, Bartoszem tworzą serię Wilq, która ze względu na dużą liczbę wulgaryzmów, już dla dzieci polecana nie jest! ;)

więcej na zukoteka.blox.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena