Koszyk 0
Opis:
Maja Popielarska znana jest chyba w każdym polskim domu. Jej program telewizyjny Maja w ogrodzie niejednego zachęcił do urządzenia własnego ogrodu. Nic dziwnego, że doszła do wniosku, że najwyższy czas zainteresować tym tematem dzieci, pokazać im, że każdy może zostać małym ogrodnikiem i wyhodować własne warzywa, kwiaty i zioła (nawet na balkonie). Napisała więc historię ... o przeprowadzce do nowego domu Mani, Jasia i ich rodziców. Sąsiadka, pani Rozalia, pokazuje rodzince, jak siać i sadzić, czym się różnią nasiona od sadzonek, kiedy które rośliny zaczynają rosnąć i jak o nie dbać. A przecież ogród to nie tylko rośliny, także zwierzęta! W książce znajdziecie opowieść o Mani, plan ogrodu, schematy wzrostu roślin, porady, mnóstwo zdjęć i ciekawostek. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • twarda
Mniej Więcej
 • Maja Popielarska
 • 2015
 • 1
 • 34
 • 260
 • 205
 • 9788377589243
 • 9788377589243
 • ZCH1Y
 • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Małgorzata

Ocena:
Autor:
Data:
Świetnie napisana książka dla naszych milusińskich . Wprowadza w świat roślin bardzo profesjonalnie, a jednocześnie język jakim posługuje się autorka jest zrozumiały dla małych ogrodniczek.
Czy ta recenzja była przydatna?

Mania mała ogrodniczka

Ocena:
Autor:
Data:
Mania ma osiem lat. Jej młodszy brat Jaś - cztery. Często dochodzi do sporów czy zupa ma być z makaronem czy ryżem, ale ogólnie dzieciaki są zgodnym rodzeństwem, zwłaszcza kiedy mama zabiera ich do ulubionej cukierni podczas deszczowej pogody. Na poprawę humoru.
Mania w związku z tym, że ma napisać pracę domową, dotyczącą ciekawego i mało znanego warzywa, odkrywa że rabarbar nie jest owocem, tylko właśnie warzywem. Zresztą wiele ciekawostek znajdziemy w tej książeczce ... bowiem rodzice przekazują dzieciom niespodziewaną informację - kupili domek z ogródkiem. Mania ogromnie zapala się do pomysłu zagospodarowania terenu. Emerytowana nauczycielka przyrody - pani Rozalia - wprowadza Manię i jej rodziców w świat ogrodnictwa. Pomaga im rozplanować gdzie lepiej umieścić bazę kosmiczną, gdzie ustawić stół a gdzie umieścić kwiaty i warzywa. Dzięki starszej sąsiadce dziewczynka poznaje zwyczaje pszczół oraz co się kiedy sadzi czy sieje. Założyła też zielnik i każdego dnia odkrywała nowe ciekawostki przyrodnicze.

To bardzo pouczająca książeczka, która zbliża dziecko do otaczającej nas natury. Wyjaśnia, że nie nawet jeśli ktoś nie ma ogrodu to może mieć swój kawałek ogródka na balkonie lub parapecie. Ta pozycja uczy dziecko wielu fajnych i nietypowych a czasem jakże prostych rzeczy z otaczającego nas świata a wszystko to w formie zabawy. Humorystyczna forma, śliczne i barwne ilustracje, marginesy przeznaczone na niebanalne obrazki. Obie z córą świetnie się bawiłyśmy podczas lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena