Koszyk 0
Opis:
Ta pasjonująca książka zawiera 47 ilustracji do terapeutycznego pokolorowania – mandali, zainspirowanych najsłynniejszymi fraktalami w historii matematyki. Fraktale są wyjątkowymi figurami geometrycznymi, a ich kolorowanie odznacza się zdumiewającymi właściwościami terapeutycznymi. Pozwala ono oderwać się od natłoku myśli i wyrazić nieskrępowaną wyobraźnię i twórczą energię ... Jednak w książce nie chodzi wyłącznie o kolorowanie terapeutyczne, chodzi również o odkrycie samych fraktali. Te niezwykłe figury geometryczne, obdarzone fascynującym pięknem, zostały po raz pierwszy opisane w 1972 roku przez francuskiego matematyka polskiego pochodzenia Benoit Mandelbrota. Dzisiaj są powszechnie wykorzystywane w sztuce artystycznej i użytkowej. Duży format i wysokiej jakości papier pozwalają na korzystanie z różnych technik kolorowania: kredek, flamastrów (bez obawy, że będą przebijać), pasteli, akwareli, tuszu lub farb akrylowych. Fraktalna geometria piękna kierowana jest do wszystkich osób, które lubią kolorować i znają terapeutyczne działanie mandali. Będzie doskonałym prezentem dla tych, którzy pragną się zrelaksować i poznać zdumiewający świat fraktali. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tamara Michałowska
  • 2015
  • 48
  • 300
  • 240
  • *, 978837791-395-6
  • 9788377913956
  • ZCVW8

Recenzje czytelników

Mandala antystresowa

Ocena:
Autor:
Data:
W ciągu ostatnich miesięcy rynek został zapełniony przez różnego rodzaju kolorowanki, które mają pomóc się odstresować. Długi czas nie ulegałam tej modzie, aż w końcu postanowiłam się skusić na ,,Mandalę antystresową. Fraktalną geometrię piękną"

Publikacja składa się z 47 różnych wzorów, które możemy pokolorować. Mało jest obrazków, które wymagają od nas mniejszego nakładu pracy. Niemal wszystkie są bardzo skomplikowane ... Dzięki skupieniu i umiejętnemu doborowi kolorów możemy stworzyć prawdziwe cuda.

Do kolorowania wybrałam zwykłe kredki ołówkowe (cena ok. 10 zł za 24 sztuki, czyli żadna rewelacja) oraz kredki Bambino. W obu przypadkach kolor się nie rozmazywał, nie przebijał. Kartki są dość grube, więc nasz rysunek nie odbija się kolorami na drugiej stronie, dzięki czemu nie przeszkadza w kolorowaniu kolejnej ilustracji.

Zdaję sobie sprawę, że moje kolorowe obrazki nie należą do jakichś wielkich cudów. Dopiero zaczynam swoją przygodę z tym zadaniem. Najwięcej jestem zadowolona z drzewa, gdyż to był mój trzeci rysunek. Zresztą, w kolorowaniu nie chodzi tylko o to, by nasze rysunki były zachwycające. Ważniejsze dla mnie jest to, że trzeba się wyciszyć, skupić, zrelaksować i oderwać od trosk dnia codziennego.

,,Mandala antystresowa. Fraktalna geometria piękna" to publikacja dla każdego. Myślę, że niecałe 15 złotych to bardzo dobra cena za ten produkt,tym bardziej, że posłuży nam przez co najmniej 2 miesiące. Sądzę, że to dobra inwestycja w siebie.

Moja ocena: 5,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

POLECAM :))

Ocena:
Autor:
Data:
Świetna zabawa dla dzieci i rodziców. Wycisza i pozwala się skoncentrowac. Fajna zabawa
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena