Koszyk 0

Mamy są różne... kochamy je wszystkie! :)

Nieprzespane noce. Pieluszki. Zupki. Ząbkowanie. Ale też pierwszy krok. Pierwsze słowo. Pierwsze „kocham cię, mamo”... Bycie mamą ma różne oblicza: jak to mówią, małe dzieci – duży kłopot, duże dzieci – jeszcze większy kłopot. Jak z tymi słodkimi „kłopotami” radzą sobie polskie mamy i jak w tym szaleństwie pozostają sobą? Mają swoje sposoby... Przedstawiamy krótkie portrety różnych polskich mam – oczywiście z przymrużeniem oka!

Etatowa Mama

To prawdziwa bohaterka w swoim domu. Idealna gospodyni, dla której dzieci i czas spędzany z nimi jest zarówno pracą – bo przecież pracuje w pełnym wymiarze godzin – jak i hobby. To kobieta silna, pomysłowa, rezolutna, której można pozazdrościć doskonałej organizacji czasu i kreatywnych rozwiązań każdego problemu. Wydawało Wam się, że życie mamy, która zdecydowała poświęcić się rodzinie, wygląda inaczej? Nic bardziej mylnego – to w gruncie rzeczy zawód pełen wyzwań, często trudny, ale też dający najwięcej satysfakcji ze wszystkich!

Doskonałym przykładem jest historia Lisy M. Hendey, autorki książki Mama na pełen etat. Lisa w swoim świadectwie-poradniku dzieli się doświadczeniami i udowadnia, że rezygnacja z pracy zawodowej w tradycyjnym jej rozumieniu na rzecz pracy w domu jest decyzją, którą warto się chwalić. Podobną historię znajdziecie też w publikacji autorstwa Jill Savage Mama. Najlepszy zawód na świecie. To ciepła, motywująca i dowcipnie napisana książeczka pełna praktycznych porad dla każdej mamy.

Mama-bizneswoman

Ciągle dokądś się spieszy, równolegle załatwia piętnaście spraw związanych tak z pracą, jak i drugim etatem – pozycją mamy. To kobieta świetnie zorganizowana, przyzwyczajona do presji czasu i ekspresowego podejmowania decyzji. Swój czas dzieli między dom a pracę i potrafi oddzielić sprawy zawodowe od prywatnych. Jak ona to robi? Magia? Kwestia doświadczenia? Zapewne i jedno, i drugie...

Zawsze jednak warto wesprzeć się odpowiednią literaturą. Wiele wskazówek dla aktywnych zawodowo mam zawarła Lorraine Thomas w swojej książce Akademia najlepszej mamy pod słońcem. Autorka podpowiada, na co zwracać szczególną uwagę, jak nie zagubić się w natłoku obowiązków i co robić, by ciągle rozwijać się nie tylko jako mama, ale i po prostu jako kobieta. Sama jest pracującą mamą – z pewnością więc można zaufać jej radom!

Fit Mama

Dla swojej rodziny chce jak najlepiej. Interesuje się zdrowym stylem życia i stara się tą pasją zarazić też swoje dzieci. Sporo czasu poświęca na przygotowanie zdrowych, odpowiednio zbalansowanych, ale i smacznych posiłków. W jej jadłospisie dominują warzywa i owoce, unika ciężkostrawnych, smażonych potraw. W wolnych chwilach, zamiast leżeć przed telewizorem, zabiera rodzinkę na rolki, rower albo dalekie piesze wycieczki. Wszystko to pozwala jej czuć się zdrowo i kobieco.

Jedną ze sławnych mam, która stara się żyć w zgodzie z tymi zasadami, jest Katarzyna Cichopek. W książkach Sexy Mama. Bo jesteś kobietą oraz Sexy Mama. Jedz, chudnij i ciesz się sobą zdradza czytelniczkom, jak – nie katując swojego organizmu drakońskimi dietami – pozostać w dobrej formie. Znajdziemy tu pomysły na zdrowe i smaczne posiłki dla całej rodziny, wskazówki dietetyka, psychologa i ginekologa, a wszystko w lekkiej i przyjemnej formie ilustrowanego poradnika.

Mama-luzaczka

Jest najlepszą przyjaciółką swoich dzieci i obiektem zazdrości ich znajomych. Swoim pociechom pozwala na wiele, bo wie, że może im zaufać. Potrafi wiele wybaczyć i stawia na relacje partnerskie. Jak jej się to udaje? Nie przejmuje się problemami, a poza tym nie boi się trudnych rozmów nawet na tematy uważane powszechnie za skomplikowane.

Doświadczenie w tej materii ma z pewnością Justyna Korzeniewska, autorka poradnika Jak rozmawiać z dzieckiem. Proste odpowiedzi na trudne pytania. Lektura tej książki udowadnia, że swobodne relacje z naszymi latoroślami należy budować właśnie na podstawie szczerych rozmów, mierząc się z nierzadko kłopotliwymi pytaniami.

EkoMama

To wielka fanka ekologii, która stara się wychowywać swoje dzieci w zgodzie z naturą. Bardzo ważna jest dla niej dbałość o środowisko – kupuje tylko warzywa z ekologicznych upraw, segreguje śmieci, nie nadużywa chemii ani w pożywieniu, ani w artykułach codziennego użytku. Pociechę nosi w chuście, a wolne chwile spędza w towarzystwie mam i tatusiów o podobnych zainteresowaniach.

W przekazywaniu tych wartości swojej latorośli wspomaga się różnymi publikacjami. Cenną pozycją w biblioteczce EkoMamy powinna być Bądź eko. Edukacyjna książeczka z najklejkami Anny Podgórskiej. To kolorowy i zabawny zeszycik, który w przystępny sposób wyjaśnia, dlaczego warto być „eko”. W kreowaniu zielonego wizerunku naszego otoczenia na co dzień przydatny może się też okazać Ekologiczny dom. 100 inspirujących pomysłów na stworzenie ekologicznego środowiska we własnym domu Kim McKay i Jenny Bonnin.

Mama Super Mocna

Ma w sobie niewyczerpane pokłady energii, nigdy nie daje się zwyciężyć zmęczeniu. Zawsze można liczyć na jej entuzjazm i pozytywne podejście do życia. Do obowiązków podchodzi z uśmiechem i doskonale potrafi godzić je z czasem wolnym spędzanym z dzieciakami. Wydaje się, że jest ze stali – nic nie potrafi wytrącić jej z równowagi.

Jak osiągnąć taki spokój ducha, jakim dysponuje Mama Super Mocna? Z pewnością nie zaszkodzą w tym kolorowanki antystresowe, które pomagają nabrać dystansu do siebie i świata. Polecamy szczególnie 365 kolorowych sposobów na spokój i relaks. Kolorowanki i cytaty na lepszy nastrój. Oprócz wielu koronkowych, drobnych wzorów do kolorowania, które wciągają na długie godziny, znaleźć tu można motywujące cytaty przydatne w chwilach zwątpienia :)

Podział tu zaprezentowany jest w gruncie rzeczy bardzo umowny i uproszczony. Typów mam jest tyle, ile samych mam – i bardzo dobrze, bo dzięki temu każda mama jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Wszystkim mamom i mamusiom życzymy dużo inspiracji na co dzień i... bądźcie sobą! :)

Autor: Katarzyna Lipska

Folklor Świata Dysku 1 Folklor Świata Dysku Terry Pratchett Jacqueline Simpson
26,77 32,00
Rabat 16% Dostępny Szybka wysyłka 24h!
Minionki. Bazgroszyt 1 Minionki. Bazgroszyt
16,65 19,90
Rabat 16% Dostępny Szybka wysyłka 24h!
Tron z czaszek. Księga 2 1 Tron z czaszek. Księga 2 Peter V. Brett
37,56 44,90
Rabat 16% Dostępny Szybka wysyłka 24h!
Sześć światów Hain 1 Sześć światów Hain Ursula K. Le Guin
52,43 69,90
Rabat 25% Dostępny Szybka wysyłka 24h!
Zwiadowcy. Wczesne lata. Turniej w Gorlanie 1 Zwiadowcy. Wczesne lata. Turniej w Gorlanie John Flanagan
31,71 37,90
Rabat 16% Dostępny Szybka wysyłka 24h!
Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych Wojnach 1 Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych Wojnach Carrie Fisher
25,30 29,90
Rabat 15% Dostępny Szybka wysyłka 24h!
Piotruś Pan (5 CD) 1 Piotruś Pan (5 CD) James Matthew Barrie
57,16 69,90
Rabat 18% Dostępny Szybka wysyłka 24h!
Żniwa zła 1 Żniwa zła Robert Galbraith (J.K. Rowling)
33,38 39,90
Rabat 16% Dostępny Szybka wysyłka 24h!
Książę Lestat 1 Książę Lestat Anne Rice
33,38 39,90
Rabat 16% Dostępny Szybka wysyłka 24h!
Minionki Puzzle 200 Wyprzedaż 1 Minionki Puzzle 200
23,09 32,99
Rabat 30% Dostępny Szybka wysyłka 24h!
Alicja w krainie czarów +CD 1 Alicja w krainie czarów +CD Lewis Carroll
27,19 32,50
Rabat 16% Dostępny Szybka wysyłka 24h!
19 razy Katherine 1 19 razy Katherine John Green
29,20 34,90
Rabat 16% Dostępny Szybka wysyłka 24h!
Scooby-Doo! Kolorowanki z Tatuażami 1 Scooby-Doo! Kolorowanki z Tatuażami
11,24 13,00
Rabat 14% Dostępny Szybka wysyłka 24h!
Miasto Niebiańskiego Ognia 1 Miasto Niebiańskiego Ognia Cassandra Clare
37,65 45,00
Rabat 16% Dostępny Szybka wysyłka 24h!
Toksyczne. Pretty Little Liars 1 Toksyczne. Pretty Little Liars Sara Shepard
30,87 36,90
Rabat 16% Dostępny Szybka wysyłka 24h!