Koszyk 0
Opis:
Jack Crabb, stulatek, opowiada reporterowi historię swojego długiego i niezwykłego życia na Dzikim Zachodzie. Adoptowany przez Czejenów, musiał przystosować się do życia w odmiennej kulturze. Wrodzona umiejętność przystosowywania się do zmian pozwoliła mu poznać wielu ludzi i podejmować różne zajęcia. Był rewolwerowcem, osadnikiem, handlarzem, przewodnikiem gen. George’a A. Custera, ś ... wiadkiem bitwy nad Little Bighorn i pomocnikiem Dzikiego Billa Hickoka. Crabb, opowiadając o swoim życiu, opowiada historię dziewiętnastowiecznej Ameryki. Pełna czarnego humoru opowieść zawiera wiele momentów dramatycznych oraz społeczny komentarz na temat uprzedzeń i niesprawiedliwości. „Mały Wielki Człowiek” został przeniesiony na srebrny ekran w 1970 przez Arthura Penna. Rolę tytułową zagrał Dustin Hoffman. Wielka epicka powieść na miarę Marka Twaina.Henry Miller Najlepsza powieść o Dzikim Zachodzie.„The New York Times Book Review” Berger przenikliwie i wyjątkowo trafnie opisał Dziki Zachód. Jego umiejętność opowiadania i cyniczny humor czynią tę powieść wyjątkową.„The New York Times” Thomas Louis Berger (ur. w 1924) – pisarz amerykański. Były żołnierz, służył m.in. w Europie. Studiował na Uniwersytecie w Cincinnati i Columbia University, pracował jako bibliotekarz i dziennikarz. Jest autorem kilku powieści. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Thomas Berger
  • 2015
  • 670
  • 200
  • 130
  • 978838069-171-1
  • 9788380691711
  • ZCYQC

Recenzje czytelników

.

Ocena:
Autor:
Data:
Thomas Berger, amerykański pisarz, któremu sławę przyniosły takie powieści, jak
"Żyć, nie umierać", czy "Wariat w Berlinie".Jednak największą popularnością, cieszy się książka, którą mam właśnie, przed sobą.
Chodzi oczywiście o"Mały Wielki człowiek".

Jack Crabb, stujedenastolatek, opowiada reporterowi swoje, niezwykle ciekawe życie na Dzikim Zachodzie.
Porwany, jako młody chłopak, przez Czejenów, zostaje poddany serii, prób, po których ... staje się pełnoprawnym członkiem plemienia.
Dowiaduje się, czym jest prawdziwe męstwo i poświęcenie.Walka o byt, o dobro ogółu, nie tylko o swoją osobę.Często dramatyczne i pełne grozy wydarzenia, są przerwane, jakby, dla wygody czytelnika, sytuacjami pełnymi humoru i ciepła.
Niezwykle pogmatwane losy, żywym językiem przedstawiają losy adoptowanego syna wodza Czejenów, który, mimo, że wyrwany ze swojego miejsca na ziemi, potrafił odnaleźć siebie i pokonać przeciwności.

Mała, wielka powieść, która zapada na długo w pamięci.Polecam gorąco.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena