Koszyk 0
Opis:
Kto z nas nie zna Małego Księcia?Jego wymagającej róży i planety o trzech wulkanach? Jeśli na rysunku w tej skrzynce widzisz baranka, to znaczy, że możesz zostać jego przyjacielem. Narysujesz mu baranka?Oryginalna ponadczasowa opowieść z nowymi pięknymi ilustracjami.
 • Znak
 • twarda
Mniej Więcej
 • de Saint-Exupery Antoine
 • 2015
 • 130
 • 205
 • 135
 • 97883240-3886-2
 • 9788324038862
 • ZCPPG
 • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Coś czego się nie da opisać.

Ocena:
Data:
Ta książka zawiera coś takiego, co skłania do refleksji.

Ona jest taką nauką. Dla każdego interpretowaną inaczej.
Pozwala zatrzymać na chwilę tę codzienną rzeczywistość i zastanowić się nad naszym życiem.

Mogłabym o niej pisać wiekami, bo ciągle znajduję jakiś nowy sens. Mały Książę udowadnia nam, że przynajmniej w sercu nie powinniśmy dorastać. Bo dorastanie nie jest problemem, ale zapominanie, że było się kiedyś dzieckiem.

Kluczem jest nie traktowanie wszystkiego zbyt dosłownie ...
Traktowanie wszystkiego sercem. Oswajanie poprzez miłość.

Czy narysujemy baranka? Czy oswoimy lisa? Czy pojmiemy wyjątkowość róży? Czy dopilnujemy baobabu?

Czy zrozumiemy co najważniejsze?

Tej książki naprawdę nie da się zwyczajnie opisać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Nie powinniśmy dorastać

Ocena:
Autor:
Data:
Są takie książki, których przedstawiać nie trzeba, a ich opis mija się z celem. Jednak słów o nich parę powinno paść przynajmniej po to, aby oddać cześć ich kunsztowi i przekazowi. "Mały książę" jest jedną z nich. To sztandar młodości i instrukcja, jacy nie powinniśmy byli być. Opowieść o chłopcu z gwiazd warto przeczytać w różnych etapach swego życia, szczególnie, że choć skromna w słowach, jest bogata w przekaz. Nie każdy od razu zrozumie, nie każdy odnajdzie w niej część siebie ... Wytłumaczenia, że nie ma się czasu odłóżmy na potem, szczególnie, że są oznaką naszej starości.
Kim jest Mały książę? Symbolem utraconej młodości? Pamiątką dzieciństwa? Powiedziałbym, że jest w każdym z nas, jednak czasem głęboko ukryty i zapomniany. Wraca na kartkach książki po to, aby przypomnieć nam o tym, kim byliśmy.
Opowieść de Saint-Exupery'ego stanowi barwną przygodę małego chłopca w świecie dorosłych, krórymi nie rozumie, gdyż przejmują się błahostkami. Na kartach książki odnajdziemy personifikację naszych "dojrzałych" grzechów, które może choć na chwilę zmuszą nas do refleksji. Nie zobaczymy tam świata widzianego oczami dziecka, ale przeczytamy "instrukcję" jak my powinniśmy go odbierać. I że może czasem się mylimy idealizując niewłaściwe wartości i śpiesząc się dla rzeczy błahych.
Mały książę spotyka w swej podróży wiele postaci: króla, złodzieja, pijaka, żmiję i lisa, a w końcu pilota, króry zaczyna rozumieć jego świat. Każdy towarzysz ma do przekazania inną wiedzę, ale nie dla chłopca a dla nas. Najważniejsza z nich dla mnie jest ta, która mówi aby czasem spojrzeć się w gwiazdy oczami dziecka, które gdzieś we mnie pozostało i nie pogrążać się w swej samotnej dorosłości. Czasem narysować baranka i nie zapomnieć o kagańcu dla niego. Bo może zjeść tą jedną różę, która jest wyjątkowa tylko dla nas.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena