Koszyk 0
Opis:
 Wydany we wszystkich językach świata, pisany alfabetem łacińskim, arabskim, chińskim, bengalskim czy cyrylicą (lecz zawsze z pięknymi rysunkami Autora), Mały Książę jest od wielu pokoleń czytany, kochany i przekazywany milionom Czytelników, małych i dużych, dla których stał się przyjacielem, być może najbliższym.
Mniej Więcej
  • Antoine de Saint-Exupery
  • 2015
  • 1
  • 78
  • 235
  • 165
  • *, 9788377913499
  • 9788377913499
  • ZCF0M
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

dla KAZDEGO

Ocena:
Autor:
Data:
„Mały Książę” to powieść fascynująca i poruszająca. Głównym bohaterem jest tytułowy Mały Książę, który wyrusza w podróż po planetach w poszukiwaniu przyjaciela. Exupéry przedstawia jak ciężko jest, znaleźć prawdziwego przyjaciela od serca w czasach współczesnych autorowi.
Exupéry w swej poetyckiej opowieści przedstawił baśniową rzeczywistość, w której wszystko może się wydarzyć.

Mały Książę podróżując po planetach spotyka różne postaci, z którymi przeprowadza krótką rozmowę ... Autor chciał ukazać jak duże znaczenie ma miłość i przyjaźń dla każdego człowieka. Książka przedstawia, jakie są różnice pomiędzy światem dorosłych, a dzieci. Każdy z bohaterów jest szczery, otwarty i tolerancyjny. Poznając Małego Księcia akceptują go takim, jakim jest w zamian oczekują tylko tego samego. Być może, dlatego właśnie opowieść ta ma tak wielu czytelników i jest tak dobrze znana na świecie.

Po przeczytaniu „Małego Księcia” mogę powiedzieć, że dla dzieci to kolejna bajka, lecz dorośli odnajdują dzięki tej powieści w sobie dziecko. Można ją polecić każdemu, kto szuka czegoś w życiu i chce się przenieść w fantastyczny świat. W „Małym Księciu” jest wiele złotych myśli. Jedną z takich myśli była: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Mały Książę

Ocena:
Autor:
Data:
,,Mały Książę" to książka, , którą zna chyba każdy z nas. Myślę, że jest to pozycja, którą można czytać kilkukrotnie i za każdym razem odkryjemy w niej coś nowego. Na początek przypomnę w kilku słowach fabułę.

Narrator w wyniku awarii samolotu wylądował na pustyni w Afryce, gdzie spotkał chłopca - Małego Księcia. Było to przed 6 laty i teraz postanowił spisać to spotkanie. Mamy okazję poczytać o historii Małego Księcia, o jego podróżowaniu po różnych planetach oraz o oswajaniu lisa ...

Książkę czytałam chyba w gimnazjum, a więc blisko 10 lat temu. Fabuła już trochę mi się zatarła, więc postanowiłam ją sobie przypomnieć. Jest to przede wszystkim opowieść bardzo emocjonalna, pouczająca. Mamy tutaj do czynienia z porzuceniem, oswajaniem przyjaciela, zrozumieniem, co w życiu powinno być dla nas najważniejsze. Razem z bohaterami odczuwamy żal po odejściu bliskie osoby oraz kibicujemy im,by zamierzone cele mogły zostać zrealizowane.

Antoine de Saint-Exupery stworzył doprawdy wspaniałą historię dopełnioną ilustracjami. Choć książka ma nieco ponad 80 stron została dogłębnie przemyślana i bardzo dobrze skonstruowana. Całość czyta się z ogromną przyjemnością, odkrywając prawdy, które są aktualne także dla nas. Ilustracje zostały umiejętnie wplecione w treść pozycji, niektóre zajmują nawet całą stronę.

,,Mały Książę" to pozycja obowiązkowa w czasach szkolnych, jednak myślę, że po kilku latach odbierzemy tę publikację zupełnie inaczej. Nie mogę nie wspomnieć o niskiej cenie, nieco ponad 10 złotych. Jestem przekonana, że warto poświęcić ten niewielki majątek, by wzbogacić domową biblioteczkę o tak cenną książkę.

Moja ocena: 5,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena