Koszyk 0
Opis:
To dziś jest ten wielki dzień – pierwszy dzień szkoły! Kokos to mały smok ognisty. Sprytny, odważny, a przede wszystkim ciekawski. Wraz z rodzicami i przyjaciółmi żyje na nieodkrytej do tej pory Smoczej Wyspie. Jak wszystkie dzieci, również on musi chodzić do szkoły, żeby nauczyć się pisać, liczyć i… pływać. Już pierwszego dnia po drodze do szkoły zaprzyjaźnia się ... z Oskarem – małym smokiem żarłokiem, którego rodzice nie chcą, żeby chodził do szkoły.  „Właściwie to szkoda” – pomyślał Kokos.  „To bardzo wielka szkoda” – uważał Oskar, ponieważ marzył o tym, by nauczyć się pisać i rachować.  Czy uda im się przekonać rodziców Oskara, że w szkole można nauczyć się wielu potrzebnych rzeczy? Ingo Siegner urodził się w 1965 roku w Hanowerze, a dorastał w niewielkiej miejscowości Grosburgwedel. Po ukończeniu szkoły odmówił pójścia do wojska i okres służby odbył jako wolontariusz-pracownik socjalny. Następnie wyjechał do Francji, gdzie pracował jako opiekun do dzieci. Po powrocie krótko studiował na uniwersytecie, aż w końcu wylądował na dłużej w firmie Vamos, która zajmowała się organizacją wczasów i wyjazdów rodzinnych. Wiele podróżował, wymyślając jednocześnie fantastyczne opowieści dla dzieci. Nauczył się rysować i został ilustratorem książek. Jego książki o Kokosku, które zostały przełożone na wiele języków, podbiły serca młodych czytelników i zjednały mu rzesze zagorzałych fanów. Ingo Siegner mieszka obecnie w Hanowerze, zajmując się pisaniem i ilustrowaniem książek. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ingo Siegner
  • 2015
  • 72
  • 215
  • 160
  • 978838069-029-5
  • 9788380690295
  • ZCOK7
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Mały Koko Smoko idzie do szkoły

Ocena:
Autor:
Data:
Jest to ciekawa opowieść o smoczej szkole, o poznawaniu nowych kolegów, o przyjaźni, o pomocy. Nasz mały bohater jest bardzo sympatycznym smokiem ognistym, jest miły, dobry, pomocny. To własnie dzięki niemu spełnia się marzenie jego nowego przyjaciela, to dzięki niemu rodzice smoka żarłoka zmieniają zdanie.

W książce tej znajduje się osiem rozdziałów. Jest to jedna opowieść z kilkoma różnymi przygodami.
Rozdziały te są niedługie ... każdy ma po kilka stron i czyta się je szybko ponieważ czcionka jest dosyć duża, bardzo przejrzysta i czytelna, a na prawie każdej stronie zamieszczone są ilustracje. Są one bardzo fajne, kolorowe, ładne, zabawne, idealnie pasują do tekstu :) Okładka książki jest sztywna, a strony śliskie i zszywane.

Zarówno mi jak i Nikodemowi bardzo spodobała się opowieść o smokach i ich szkole. Cieszymy się, że nie jest to jednorazowa przygoda ponieważ autor ma na swoim koncie już wiele książek o tym sympatycznym smoku i przyjaciołach. Niedługo ukażę się kolejna część w języku polskim. A co więcej do kin wchodzi właśnie film o Koko Smoko więc my już nie możemy się go doczekać! Fajnie, że także bajki mają swoje ekranizacje :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Mały smok

Ocena:
Autor:
Data:
Wprowadzaniu w świat szkolnych obowiązków może być pełne ciepła, zrozumienia, miłości, radości. Takie sprzyjające warunki do nauki ma Kokos Kulisty. Jego rodzice (Mundek i Marzenka) oraz dziadkowie towarzyszą w niezwykłym dniu, jakim jest pierwszy dzień w szkole. Podekscytowanie sprawia, że tym niezwykłym dniem Kokos bardzo się stresuje. Z tego powodu co chwilę musi iść do toalety w krzaczkach, gdzie spotyka gburowatego przedstawiciela innego smoczego gatunku. Miłość, zrozumienie, ciekawość ... otwartość i zrozumienie jakim otoczyli go bliscy sprawia, że mały smok przekonuje do siebie poznanego rówieśnika i zachęca go do wspólnego chodzenia do szkoły. Oskar należący do nielubianych gatunku żarłoków słynących ze swego obżarstwa i braku empatii wobec innych gatunków. Kokos namawia rówieśnika zainteresowanego poznawaniem świata do chodzenia do szkoły. Problem polega na tym, że jeszcze żaden przedstawiciel z gatunku nowego kolegi nigdy nie chodził do szkoły. Postawa małego Kokosa pozwala innym odkryć jak niezwykłym smokiem jest jego przyjaciel i odmienia jego rodziców– początkowo gburowatych i groźnych – w przyjacielskich i zdumionych umiejętnościami syna. Oskar jest niezwykły. Rozwija wiele talentów, o których nawet nie marzył, a do tego może uczestniczyć w szkolnym życiu. Przeszkodą w cieszeniu się z nauki wydaje się wyprawa na Żółwią Wyspę na kilka dni. To wiąże się z koniecznością opowiedzenia rodzicom o tajemnicy.
Piękna opowieść o szkolnych doświadczeniach ubrana w smoczy kostium staje się ciekawą zabawą z wyobraźnią przekazującą dzieciom ważne przesłanie: o marzenia trzeba walczyć i spełniać je. Nauka może być interesującą przygodą, w której odkryjemy swoje możliwości, skrywane umiejętności, a do tego przekonuje dzieci, że nawet największe tajemnice i nieposłuszeństwo może być przez rodziców zaakceptowane, jeśli odkryją jak wiele dobrego one niosą.
Niedługie rozdziały zachęcają małych czytelników do samodzielnego czytania. Duże litery oraz interesujące ilustracje przyciągają wzrok dzieci. Wielkim plusem książki (poza interesującą opowieścią) jest gruba, kartonowa, śliska okładka oraz grube śliskie kartki chroniące książkę przed szybkim zniszczeniem.
Książkę polecam do słuchania dzieciom, które mają po raz pierwszy rozpocząć swoją przygodę z nauka w przedszkolu lub szkole. Dzięki ciepłej opowieści pełnej tolerancji przedszkole i szkoła będą mniej groźne w oczach małych czytelników. Dzięki niedługiemu tekstowi i dużej czcionce książka doskonale sprawdzi się jako pierwsza czytanka. Poza książka małych odkrywców można porwać w świat filmowej adaptacji przygód smoków.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena