Koszyk 0
Opis:
Luke Chandler nigdy w swoim siedmioletnim życiu nie skłamał. Aż do tej upalnej jesieni, gdy do pracy na farmie Chandlerów przybywają Meksykanie i ludzie ze wzgórz. Tej jesieni prosty i bezpieczny świat chłopca staje się mroczny, groźny, wypełniony tajemnicami, które mogą zniszczyć jego rodzinę. I każą dziecku, rozdartemu pomiędzy strachem a sumieniem, podjąć decyzję, jakiej nie udźwignąłby dorosły.
 • Amber
 • twarda
Mniej Więcej
 • John Grisham
 • 2007
 • 4
 • 320
 • 241
 • 168
 • 97883-241-28969
 • 9788324128969
 • M9794

Recenzje czytelników

Malowany dom

Ocena:
Autor:
Data:
W ciągu ostatnich kilku miesięcy przeczytałam kilka książek Johna Grishama. Jedne lepsze, inne gorsze. "Malowany dom" nie jest standardową sensacją czy thillerem prawniczym, z których znany jest ten autor.

Książka przenosi czytelnika do stanu Arkansas, do lat 50. dwudziestego wieku. Głównym bohaterem, a zarazem narratorem powieści jest siedmioletni Luke Chandler. Rodzina chłopca utrzymuje się z hodowli bawełny i to właśnie od niej uzależnione są ich zarobki czy plan dnia ...
Autor pokazuje nam jak zdobywa się chętnych do pracy: ludzi ze wzgórz oraz Meksykanów. Szczegółowo opisuje "rekrutację", obozowiska, pracę przy zbiorze bawełny. Siedmioletni Luke wraz z rodzicami i dziadkami również musi pracować w polu. Bowiem to od ilości zebranej bawełny zależy czy będzie ich stać na zakupowe spełnianie podstawowych potrzeb rodziny i marzeń chłopca. Luke często wspomina pracowników z poprzedniego sezonu, wspomina o tym, na co chciałby wydać zarobione przy zbiorach pieniądze.
W domu Chandlerów każdego ranka i wieczora słucha się radia, z utęsknieniem wyczekując na wiadomości o powrocie żołnierzy z Korei, gdyż jednym z nich jest stryj chłopca.

Owszem, w książce pojawia się również tajemnica, jest wątek dramatyczny, ale ogólnie książka była dla mnie po prostu nudna. Mimo humoru oraz doskonałego pokazania emocji i relacji między bohaterami to zmęczyła mnie ta pozycja. Czułam "żar lejący się z nieba", który przy wręcz nieobecnej akcji tylko mnie zmęczył i odstraszył od tych książek Grishama, które nie są thillerami prawniczymi czy typowymi sensacjami.

Mnie osobiście powieść podobała się średnio, ale jeśli lubicie klimaty Steinbecka czy Salingera to sięgnijcie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

W świecie amerykańskiego Południa

Ocena:
Autor:
Data:
Takiego Grishama nie znałam! To książka zupełnie inne niż jego bestsellerowe powieści prawnicze. Utrzymana w nostalgicznym nastroju, pełna wspomnień z dzieciństwa.

Świat amerykańskiego Południa pokazany został z perspektywy dojrzałego emocjonalnie siedmiolatka, który z jednej strony bardzo chciałby wyrwać się z rodzinnego domu, w którym wszystko kręci się wokół zbiorów bawełny, z drugiej zaś, jest do tego miejsca bardzo przywiązany, gdyż kojarzy mu się ono z bezpieczeństwem i miłością ...

Narrator opowiada nie tylko o swoich przeżyciach. Dzięki jego rozwiniętemu zmysłowi obserwacji poznajemy także perypetie najbliższych (dziadków, rodziców, a nawet nieobecnego w domu stryja) oraz sąsiadów i pracowników sezonowych.

Jest w tej powieści miejsce i na radość, i humor, i smutek. Książka momentami przypomina utwory Salingera i Steinbecka. Na pewno na długo zapada w pamięć...
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena