Koszyk 0
Opis:
To według Autorki najzabawniejsza książka dla dziewczyn zamieszkujących Europę Środkową. Napisana została w myśl sentencji prezydentowej Roosvelt, że dzieci najuważniej słuchają, gdy się do nich nie mówi. Bohaterką jest Malina, uczennica szkoły podstawowej, inteligentna, nieśmiała, ale sprytna, lubi śmieszne słowa, np. serdaczek i chrupka, bałagan, jajecznicę na boczku, ksią ... żki, pogaduchy z mamą i babciami, skoki na trampolinie. Nie nosi zegarka, ma kłopoty z matmą i koleżanką Ewą. Przeżywa pierwszy poryw serca, co staje się świetnym pretekstem do poznania tego i owego z dawnych dziejów mamy czy babci Wandziuliny. W ogóle domowe historie to największy atut tej opowieści. A może to, że czytelnik wciąż jest wciągany w akcję i musi wykonywać różne zadania…? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • twarda
Mniej Więcej
 • Katarzyna Pakosińska
 • 2015
 • 1
 • 184
 • 215
 • 160
 • 97883287-0221-9
 • 9788328702219
 • ZD0W0
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Malina cud-dziewczyna

Ocena:
Autor:
Data:
Katarzyna Pakosińska to słynna artystka kabaretowa. Tym razem postanowiła zadebiutować w nowej roli, a mianowicie napisać swoją pierwszą książkę dla dzieci. Jak jej się to udało?

Malina to na pewno niecodzienna dziewczynka, która tak jak inne dzieci chodzi do szkoły. Przede wszystkim wyróżnia ją imię, która przywodzi na myśl owoc oraz pewne zdarzenia, które mają miejsce w książce. Zapewniam, że na pewno nie spodziewacie się takiej umiejętności Maliny związanej z radiem ...

Zdecydowanym atutem tej książki jest duża czcionka, dość liczne ilustracje, zadania do wykonania,na które przeznaczone jest specjalne miejsce oraz zadania konkursowe. Gdy wykona się wszystkie można wysłać je na adres wydawnictwa podany na końcu publikacji i wygrać nagrody książkowe. Podobało mi się także ,,zbieranie" po literce w każdym rozdziale, które na końcu należało wpisać w brakujące kratki, które utworzą hasło rozśmieszające autorkę. Na plus zasługuje także prosty styl Katarzyny Pakosińskiej.

Niestety, ,,Malina cud-dziewczyna" nie zachwyciła mnie w takim stopniu, jakbym tego oczekiwała. Nieco zawiodła mnie mała ilość liter. Myślę, że lepiej byłoby, gdyby w każdym rozdziale były po 2-3 litery i tylko z zaznaczonych liter trzeba by utworzyć hasło. W książce wystarczyło uzupełnić 5 luk, choć słowo jest o wiele dłuższe.

,,Malina cud-dziewczyna" Katarzyny Pakosińskiej to książka z potencjałem przeznaczona dla starszego czytelnika. Dzięki niej poznamy wiele nowych powiedzonek, trochę się pouśmiechamy, ale też zadbamy o to, by nie skrzywić się podczas picia soku z cytryny. Ogólnie jestem zadowolona z lektury, choć myślę, że czytanie jednego rozdziału dziennie jest optymalnym rozwiązaniem. Ciężko przeczytać całą na raz.

Moja ocena: 4,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Super zabawa

Ocena:
Autor:
Data:
Gorąco polecam, Malina cud dziewczyna to bardzo ciekawa i zabawna książka o przygodach uczennicy 4c. Dziewczynka ma wiele przygód, które po części dzięki zadaniom do wykonania przez czytelników, przeżywamy razem z główną bohaterką. To super, niestandardowy pomysł na książkę. Mojej 7 letniej córci bardzo się podobało.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena