Koszyk 0
Opis:
Małgosia, współczesna nastolatka, zostaje przeniesiona za sprawą magii do XVII-wiecznego dworku, zastępując tam swoją rówieśnicę, która z kolei zajmuje jej miejsce. Uruchamia to lawinę śmiesznych pomyłek i dramatycznych nieporozumień.
Mniej Więcej
  • Ewa Nowacka
  • 2011
  • 0
  • 240
  • 202
  • 140
  • *, 97883-10-119964
  • 9788310119964
  • ZA1O3
  • 14-16 lat, 17-99 lat

Recenzje czytelników

Małgosia

Ocena:
Autor:
Data:
Bohaterką jest 15-latka, która zostaje przeniesiona w czasy panowania króla Jana III Sobieskiego. Musi odnaleźć się w nowej sytuacji. Współczesna Małgosia jest jak typowa nastolatka; podbiera rzeczy mamie, jest pyskata, wyszczekana i uparta, zaś druga Małgosia jak na szlachciankę przystało: uległa, spokojna i pracowita. Jest jeszcze Dytko sprawca całego zamieszania. Ale zdradzać szczegółów nie będę trzeba przeczytać. Zabawne dialogi, wartka akcja.
Czy ta recenzja była przydatna?

Małgosia

Ocena:
Autor:
Data:
Co byś zrobił, gdyby nagle, ni stąd, ni zowąd coś przeniosło cię w odległe czasy? Co byś zrobił w otoczeniu osób, które biorą cię za kogoś, kim nie jesteś? Co byś zrobił, gdyby los zupełnie obcej dziewczyny leżał w twoich rękach?
Małgosia była zupełnie normalną nastolatką. Któregoś normalnego dnia zupełnie nienormalnie przeniosła się w czasie, zajmując miejsce innej Małgosi, tym samym zyskując jej wygląd i.. spadek po dziadku ... Dziewczyna musi sobie poradzić z obcymi ludźmi pchającymi ją do małżeństwa z panem Stanisławem, z przebiegłym panem Władysławem oraz z zazdrosną siostrą Klarą. Czy zdoła wykonać zadanie, które postawiło przez nią dytko?
Małgosia contra Małgosia to naprawdę przyjemna książka na wieczory, ciekawa, z pomysłem. Momentami ciężko się połapać w słownictwie, ale do przeżycia. Mogę ją polecić z czystym sercem :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena