Koszyk 0
Opis:
Fascynujący świat małych wielkich odkryć! Które wynalazki miały największe znaczenie dla historii ludzkości? Co tak naprawdę wpłynęło na nasz rozwój? Jak to się stało, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy? Jakim cudem dotarliśmy tak daleko!? Najpierw pojawia się problem. Później ktoś wpada na pomysł jego rozwiązania – nieraz szalony. Powstaje nowy wynalazek, któ ... ry z czasem trafia do powszechnego użytku. To z kolei prowadzi do rewolucyjnych zmian. Czy wiecie, że: * Wynalezienie prasy drukarskiej wywarło wpływ na rozwój fizyki molekularnej? * Dzięki niecodziennemu pomysłowi na handel lodem możliwe stało się zasiedlenie obszarów Ziemi dotąd niedostępnych dla człowieka? * Osiągnięcia inżynierii dźwięku, które pomagają nam lepiej widzieć, wzięły swój początek od neandertalskich zawodzeń w burgundzkich jaskiniach? * Potrzeba oczyszczenia miast z fekaliów pozwoliła rozpocząć prace nad mikrochipami? * Odkrycie atomu umożliwiło nam mierzenie czasu w nanosekundach? * Wynalezienie sztucznego światła wpłynęło na ewolucję zwyczajów związanych ze snem? Oto niezwykła historia zwykłych przedmiotów – tych, z których korzystamy każdego dnia. Przeczytacie o geniuszach z przypadku i zbawiennych pomyłkach, kuriozalnych koncepcjach i niespodziewanych efektach. Przekonacie się, że każde wielkie osiągnięcie było poprzedzone maleńkim odkryciem. Taka jest właśnie historia innowacji. Od ogółu do szczegółu. Książka udowadnia, jak ściśle powiązane są ze sobą odkrycia ułatwiające nasze życie – kiedyś rewolucyjne, dziś stanowiące chleb powszedni. Wciągająca opowieść, która wyjaśnia, co łączy m.in. dalekowzroczność, Libię, bakterie, druk, Wenecję, kosmos i… selfie. Andrzej Kotarski, Polimaty.pl Ta książka to całe serie zaskoczeń. Niebanalne skojarzenia sprawiają, że nagle widzimy znane rzeczy w zupełnie innym świetle. Pożary Wenecji przyczyniły się do odkrycia księżyców Jowisza? Tak, ale w jak przedziwny sposób! Pamiętajcie, że gdy zaczniecie czytać Małe wielkie odkrycia, to będziecie straceni dla świata - od tej książki nie sposób się oderwać. Oprócz tego wasze spojrzenie na rzeczywistość już nigdy nie będzie takie jak przed lekturą. Ale warto zaryzykować. Piotr Stanisławski, CrazyNauka.pl. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Mark Steven Johnson
  • 2015
  • 1
  • 288
  • 216
  • 152
  • 9788379244-62-1
  • 9788379244621
  • ZD2C7

Recenzje czytelników

Gdzie czytam - Małe Wielkie Odkrycia

Ocena:
Autor:
Data:
O tym, co wspólnego ma Gutenberg z księżycami Jowisza, ile selfie zrobił sobie Rembrandt i kim był Król Lodu (nie mylić z Grą o Tron) dowiecie się z niezwykłej książki „Małe Wielkie Odkrycia”. Zapomnijcie o encyklopedycznych hasłach, z których wyczytacie, że szkło, to ……., światło to: ………………, a czystość to: ……………………… . Świat nie jest zbiorem haseł, ale sumą powiązań między nimi. I co do tego wszystkiego mają skrzydła kolibra.
Napisana przystępnym językiem książka o wynalazkach ... innowacjach i powiązaniach między nimi, a właściwie wynikania jednych odkryć z drugich zaciekawi każdego, małego i dużego ciekawego świata człowieka. My polecamy, Wy przeczytajcie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Recenzja ,,Małe wielkie odkrycia".

Ocena:
Autor:
Data:
,,Małe Wielkie odkrycia" czyli najważniejsze wynalazki, które odmieniły świat. Ta książka to jedna z najnowszych premier od wydawnictwa Sine Qua Non. Premiera już 2 grudnia, czyli jak widzicie ten wspaniały moment nadejdzie już za niedługo. Zastanawialiście się kiedyś nad niektórymi wynalazkami ? Jeśli tak to wiedzieliście o tym, że odkrycie atomu umożliwiło nam mierzenie czasu w nanosekundach ? Właśnie takich ciekawostek możemy dowiedzieć się w ,,Małe Wielkie odkrycia" ... Steven Johnson - to autor dziewięciu popularnonaukowych bestsellerów ! Mieszka w hrabstwie Marin w Kalifornii z żoną i trzema synami. Jest autorem książki, którą właśnie recenzuje :) W książce zachwycają mnie piękne zdjęcia różnych odkrywców, plakatów oraz wynalazków. Bardzo się cieszę, że mogę przeczytać tą wspaniałą książkę przed premierą. Tą pozycję zapisuję na listę absolutnych bestsellerów roku 2015. Chciałabym też powiedzieć, że okładka zapiera dech w piersiach. Jak zawsze wydawnictwo SQN dobrze się spisało. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z tą pozycją. Naprawdę, z tej książki można dowiedzieć się tyle ciekawych rzeczy !
Ahh, prawie bym zapomniała ! Książka jest podzielona na sześć rozdziałów : szkło, zimno, dźwięk, czystość, czas, światło. Kupujcie, kupujcie bo naprawdę warto ! Za niedługo Mikołaj i święta, więc taka książka będzie naprawdę świetnym prezentem ! Jeżeli przeczytałeś do końca to wiedz, że naprawdę Ci ją POLECAM !
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena