Koszyk 0
Opis:
Obiecaj, że gdyby coś się stało, zaopiekujesz się moimi dziećmi... Kiedy młodsza siostra Harriet, Felicity, ginie wraz z mężem w wypadku, kobieta musi porzucić swoje poukładane życie, by wypełnić daną niegdyś obietnicę. Niezamężna, niezależna i skoncentrowana na karierze, Harriet wraca do rodzinnego domu, by zmierzyć się z nową życiową rolą - rolą matki, którą nigdy nie zamierzała być. Carrie i Joel rozpaczliwie potrzebują wsparcia, ale traumatyczne przeżycia odcisnęły na nich swoje piętno ... Również rodzice nie są dla kobiety podporą - zamknięci we własnych skorupach, pełni żalu do świata, nie potrafią pogodzić się z utratą ukochanej córki. Problemy, z którymi musi poradzić sobie Harriet są dla niej czymś nowym, a każdy z nich wydaje się początkowo wielki jak góra lodowa... Czy młoda kobieta, która do niedawna troszczyła się tylko o siebie, znajdzie w sobie dość sił i cierpliwości, by zaopiekować się osieroconym rodzeństwem? I czy, zaabsorbowana zupełnie nieznaną jej codziennością, dostrzeże miłość, którą los postawił na jej drodze? Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Jaguar
  • miękka
Mniej Więcej
  • Erica James
  • 2014
  • 584
  • 201
  • 131
  • 978-83-7686-141-8
  • 9788376861418
  • ZBD9N

Recenzje czytelników

Rodzicielstwo bez lukru

Ocena:
Autor:
Data:
Kto w książce „Małe szczęścia” dostaje mocniejszą lekcję życia? Rodzice czy dzieci? Po dwóch różnych stronach barykady emocjonalne problemy dopadają z niespotykaną siłą, wystawiając obie strony na niespodziewane próby.

Erica James zachwyciła mnie niezwykle delikatnym podejściem do tematu. „Małe szczęścia” to mądra książka m.in. o dojrzewaniu do macierzyństwa, którego się nie planowało. Staje się ono realne nie wskutek przypadkowej ciąży, ale obietnicy złożonej siostrze ... która w wyniku wypadku samochodowego osierociła dwójkę dzieci. Jak z tym poradzi sobie Harriet, zwłaszcza, że nie tak wyobrażała sobie swoją przyszłość?

Autorka wcale nie sili się na innowacyjność. Snuje opowieść nad wyraz spokojnie, momentami leniwie, ale wszystko to jakoś nie zniechęca do lektury. W dużej mierze to zasługa wszystkich postaci. Erica James wykreowała nie tylko wyrazistych i bardzo realnych dorosłych bohaterów. Ogromne znaczenie w jej powieści mają również same dzieci. Zarówno świat osieroconych maluchów, jak i nastolatek rozsmakowujących się w życiu, pełen jest różnorodnych tąpnięć, które są zbyt ciężkie jak na ich barki. Zderzenie jeszcze dziecięcego świata z prozą życia staje się ogromnym balastem do udźwignięcia.

„Małe szczęścia” to książka traktująca o wielu ważkich tematach, choć w bardzo lekkiej formie. Erica James porusza się wokół problemu rodzicielstwa, ale jest to lawirowanie po różnych jego aspektach. Mamy zatem z jednej strony przymusowe macierzyństwo, z drugiej zaś próbę oswojenia śmierci córki.

Powieść Erici James stanowi pewną lekcję pokory dla wszystkich tych, którzy posiadanie dzieci traktują jak niezobowiązującą przygodę. Pisarka pokazuje, że bez względu na wiek dzieci, rodzicielstwo zawsze stanowi wyzwanie. Zmienia się jedynie jego intensywność i skala problemów, z którymi trzeba się zmierzyć.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena