Koszyk 0
Opis:
Elegancki belgijski detektyw w każdej sytuacji ma coś do powiedzenia. Niniejszy zbiór to jego celne uwagi i zwięzłe riposty uporządkowane w tematyczne grupy. Wstęp pióra samej Agaty Christie. Fantazyjna szata graficzna dopełnia całości tej niezwykłej niespodzianki dla wszystkich jego fanów.
Mniej Więcej
  • Agata Christie
  • 2015
  • 192
  • 201
  • 131
  • 9788327153906
  • 9788327153906
  • ZCTXM

Recenzje czytelników

Monsieur Poirot

Ocena:
Autor:
Data:
Niewielki melonik, wypielęgnowane wąsy, delikatny francuski akcent i ogromnie ego. Tego monsieur nie sposób pomylić z nikim innym. Herkules Poirot to jeden z najsławniejszych detektywów, jaki pojawił się na kartach kryminału. Czasem wzbudza naszą irytację, niekiedy sympatię, jednak niezależnie od naszych uczuć dzielnie kibicujemy mu, kiedy rozwiązuje swoje zagadki. A jego powiedzonka często zapadają nam w pamięć.

Małe szare komórki ... Poirot w cytatach to właśnie zbiór najciekawszych wypowiedzi sławnego detektywa (cytaty umieszczone są po polsku i w oryginale). Jest to książka dla wielbicieli twórczości Agathy Christie i małego Belga. Całość została podzielona na kilka części np. O naturze ludzkiej, o prawdzie i kłamstwie, o śmierci, a także znalazły się cytaty związane z Hastingsem, wiernym towarzyszem Poirota w kilku powieściach. Kilka z cytatów nie do końca pasowało mi do tematyki działu, ale wszystkie niosą ze sobą jakieś przesłanie i pozwalają na lepsze poznanie najlepszego detektywa, jaki rozwiązywał zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii.

Warto też zapoznać się z wprowadzeniem i zakończeniem książki, gdzie przytaczane są słowa Agathy Christie i jej artykuł o Poirocie. Czy wiecie jaki był jej stosunek do tej postaci? Jeśli nie, to zachęcam do przeczytania – możecie się zdziwić
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena