Koszyk 0
Opis:
Życie potrafi nieźle dać w kość: zdradził cię ukochany, straciłaś kogoś bliskiego, ledwo wiążesz koniec z końcem. Ale bywa też wspaniałe: dostałaś wymarzoną pracę, zakochałaś się, spełniło się twoje marzenie. Codziennie doświadczamy życia w całej jego złożoności i zdarza się, że zwyczajnie potrzebujemy rady albo wsparcia. Dla tysięcy ludzi wsparciem okazała się Cheryl Strayed, autorka bestsellerowej Dzikiej drogi. Przez wiele lat anonimowo prowadziła internetowy dział z poradami ... który stał się prawdziwym fenomenem. Ludzie pisali do niej, bo czuli, że ta nieznajoma naprawdę ich rozumie i odpowiada na każde pytanie z wielką empatią i mądrością. Rzeczywiście, Cheryl poznała wszystkie smaki życia. By pokonać własne demony, wyruszyła w samotny marsz wzdłuż wybrzeża Ameryki. Teraz dzieli się swoim doświadczeniem z nami. Rzadko zdarza się lektura tak nam bliska. Dotykająca najbardziej ukrytych miejsc w sercu, przynosząca otuchę i ładująca energią. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Znak
  • miękka
Mniej Więcej
  • Cheryl Strayed
  • 2014
  • 398
  • 205
  • 145
  • 978-83-240-2498-8
  • 9788324024988
  • ZBBEZ

Recenzje czytelników

Coś naprawdę fajnego

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo trafny tytuł. „Małe cuda” to niezauważalne rzeczy i zdarzenia, o których na co dzień zapominamy. Rzeczywistość zmusza nas do ciągłej pogoni za czasem i pieniędzmi, przez co nie widzimy tego, co najważniejsze. A najważniejszy, jak sądzę, jest zawsze drugi człowiek. Książka to zbiór listów napisanych przez zrozpaczonych, poszukujących dla siebie ratunku ludzi oraz przepełnionych współczuciem odpowiedzi ... Przyjaciółka reaguje na rozmaite problemy i do każdego z nich podchodzi z należytą uwagą. Choć na początku może się wydawać, że książka będzie banalna, szybko okaże się, że jest po prostu życiowa. To nie jest tak, że każdy z nas boryka się z tragediami na skalę światową. Jedno jest pewne, każdy z nas chciałby się nimi z kimś podzielić. I to jest największa mądrość płynąca z „Małych cudów”. Polecam. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Droga Przyjaciółko…

Ocena:
Autor:
Data:
Każdy z nas chociaż raz w życiu znalazł się w trudnej sytuacji. Nie zawsze wiemy jak się zachować w danym momencie, którą ścieżkę wybrać. O ile gdy mamy do czynienia z sytuacjami, które są dla nas miłymi niespodziankami sobie radzimy, to gorzej jest gdy spotyka nas coś złego.

Cheryl Strayed przez wiele lat na jednej ze stron internetowych jako Przyjaciółka doradzała swoim czytelniom. Książka „Małe cuda” przedstawia tylko , niektóre z listów otrzymanych przez autorkę ... Ludzie bardzo chętnie pisali do Cheryl, bowiem wiedzieli, że ona ich nie zostawi, odpowie na każdą wiadomość, bez względu na to jaki mają problem. Czasami człowiek potrzebuje rady, jakiejś wskazówki jak powinien postąpić , a także by ktoś z poza kręgu zainteresowanych spojrzał na daną sytuację z innej perspektywy i to dostawali.
Mimo, iż Cheryl Strayed nie jest psychologiem pomaga, każda jej wypowiedź jest przemyślana, podpowiada czytelnikom co mogą zrobić, jakie ona widzi wyjścia z danej sytuacji. Czy są one słuszne? Tego nie wiem ja, ani sama autorka. Mimo, że wskazuje nam kilka możliwości, decyzję zostawia nam. Myślę, że ludzie tak chętnie do niej pisali, ponieważ, w pewien sposób znaleźli osobę, która ich wysłuchała, ale nie oceniała. Dla mnie ważnym aspektem jest to, że wskazując różne możliwości, Cheryl z żadnej z nich się nie wycofuje, jest całkowicie pewna, tego co pisze.

Czytając tę książkę mamy wrażenie rozmowy z najbliższą nam przyjaciółką, która również wiele przeszła a mimo to jest dla nas ogromnym wsparciem, motywacją i sprzymierzeńcem. Przeglądając kolejne kartki lektury czujemy więź zarówno z autorami listów jak naszą drogą przyjaciółką.

Muszę przyznać, że czytając, niektóre z tych listów, pośród wielu historii znalazłam też własną. Czy wy znajdziecie w niej swoje? Myślę, że jak najbardziej. Ta książka daje nam wiarę, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, tylko trzeba je znaleźć. Sięgając po „Małe cuda” zderzycie się z różnymi historiami, niektórymi bardzo ciężkimi, ale w tej podróży nie będziecie sami, bowiem towarzyszyć wam będzie Przyjaciółka Cheryl Strayed.
Po inne recenzje zapraszam na : http://miejsce-na-ksiazke.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena