Koszyk 0
Opis:
Kim jest Nina? Katoliczką, ewangeliczką, a może wegetarianką? Czy istnieje niebo dla zwierząt? Mała bohaterka książki rozmyśla o wielu ważnych sprawach świata dorosłych i z humorem przezwycięża wszelkie życiowe trudności. Dziecięcy świat Niny jest pełen przygód.  Dziewczynka marzy o śwince morskiej, a kiedy  wymarzone zwierzątko pojawia się w koń ... cu w domu postanawia ochrzcić je szampanem, tak jak statek… Świeża, szczera i niezwykle zabawna książka dla dzieci w wieku od ośmiu do osiemdziesięciu lat. Dla wszystkich, którzy lubią Przygody Mikołajka. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Wilga
 • twarda
Mniej Więcej
 • Sophie Scherrer
 • 2015
 • 256
 • 210
 • 138
 • 9788328018181
 • 9788328018181
 • ZCNIE
 • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Mała Nina

Ocena:
Autor:
Data:
Poszukiwanie własnej tożsamości nie jest łatwe. Zwłaszcza, kiedy rodzice są po rozwodzie. Życie jedynaczki marzącej o normalnej rodziny nie jest jednak takie złe: podwójnie świętuje wszystkie okazje, dostaje dwa razy więcej prezentów i otrzymuje dwa razy więcej uwagi i o wiele więcej wyrozumiałości, ale za to czuje się bardzo samotna.
Kiedy jej rodzice się rozstali była bardzo mała ... Przez ciągłe awantury zapomnieli o takich sprawach jak chrzest i dopiero przed pójściem do Pierwszej Komunii przypominają sobie, że dziewczynka nie może do niej przystąpić z powodu braku dopełnienia formalności religijnych. Szybkie wdrażanie w tajniki religii, możliwość uczestnictwa przyjaciółki w uroczystości sprawiają, że Nina cieszy się, że właśnie teraz będzie miała chrzest, a nie kilka lat wcześniej. W międzyczasie dziewczynka za całe swoje oszczędności kupuje najbrzydszą i najnieszczęśliwszą świnkę morską, którą nietypowo chrzcząc uczyni na moment najszczęśliwszą na świecie, a dorosłym cała akcja zapewni wielką dawkę śmiechu. Dzięki temu mała Nina ma pewność, że jej ukochany zwierzak po śmierci trafi do nieba, gdzie na pewno będzie szczęśliwy.
W książce nie zabraknie typowych dziecięcych pytań o to z czego składają się anioły, jak wyglądają, dlaczego mogą latać, gdzie jest Bóg, czy posiadanie hostii jest równoznaczne z posiadaniem Jezusa, pomagającego w trudnych zadaniach domowych.
Nina to zwykła uczennica, chcąca dobrze się uczyć, żeby uszczęśliwić mamę, grać w gry, żeby miło spędzać czas, przeżywająca swoją pierwszą miłość i nieprawdopodobnie wnikliwie odkrywająca nowe miłości rodziców, a do tego dzielnie zmagająca się ze stratą i pierwszą śmiercią w jej otoczeniu.
"Mała Nina" to bardzo prosta, szczera i pełna humoru książka, w której na sprawy religii, ekonomii, korzeni, bliskości patrzymy dziecięcym okiem. Polecam wszystkim dzieciom. Szczególnie przypadnie do gustu dziewczynkom. Ze względu na sporą dawkę humoru będzie to również świetna lektura dla dorosłych. Nam bardzo przypadła do gustu. Na tyle bardzo, że po zakończeniu rodzinnego czytania do snu w połowie książki zostałam następnego dnia obudzona książką, żeby już, natychmiast ją czytać. Żywy, prosty język sprawia, że bardzo łatwo czyta się ją na głos.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

"Fantastyczna" książeczka

Ocena:
Autor:
Data:
Podobała się nam zwłaszcza scena profanacji Hostii (ukrycie jej pod butem i ostatecznie wyrzucenie do kosza na śmieci) - wszyscy zaśmiewaliśmy się do łez. Proponuję trylogię - trzy wielkie religie monoteistyczne. Został jeszcze judaizm i islam. To będzie ściana płaczu ze śmiechu, a nawet - powiedziałbym - wydawnicza bomba!

A tak serio... Wyobraźmy sobie, że rezolutna Mała Nina zamiast Hostii wyrzuciła do kosza na śmieci Koran. Co, już nie jest tak śmiesznie? Ksenofobia? Rasizm? Nietolerancja ... Czy to oznacza, że z chrześcijaństwa i sakramentów można bezkarnie sobie żartować? Pani autorka wybrała pójście na łatwiznę i promowanie się na obrażaniu wartości bliskich chrześcijanom, bo to niczym nie grozi. Gdyby podobną książeczkę napisała o islamie czy judaizmie, już musiałaby ukrywać się jak Salman Rushdie i szykować na pozwy ze strony "obrońców moralności"... Pozostawiam to do Państwa refleksji. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena