Koszyk 0
Opis:
Miłość to nie taka prosta sprawa. Co krok to problemy, pytania, wątpliwości. Miłość. Niby wiesz o niej wszystko. I wiesz, że nic nie wiesz. Czy to, co poczułaś do Niego, to już prawdziwa miłość, czy tylko zauroczenie, które wkrótce minie? Czy istnieje miłość bez przyjaźni? A miłość na zawsze? Miłość od pierwszego wejrzenia? Czym jest pożądanie? Kiedy seks może dać szczęście? Jak mają się do siebie miłość i seks? Jak być w zgodzie ze swymi zasadami moralnymi ... W krótkich esejach autor Aleksander Minkowski porusza wiele zagadnień nurtujących młodych ludzi, którzy przeżywają pierwsze zauroczenia i wielkie miłości: seks, pożądanie, wierność, pierwszy pocałunek i wiele innych. Encyklopedia liczy 26 haseł, które zostały ułożone alfabetycznie. Dynamiczny tekst, doskonale wpisujący się w stylistykę młodzieżową, stanowi ogromny atut książki. Nowoczesna, a jednocześnie subtelna grafika książki nawiązuje do stylistyki czasopism dla dziewcząt. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Aleksander Minkowski
  • 2011
  • 64
  • 230
  • 165
  • 978-83-7568-407-0
  • 9788375684070
  • ZAFI3

Recenzje czytelników

Mała encyklopedia miłości

Ocena:
Autor:
Data:
Kolorowo wydany poradnik o miłości od A do Z bardziej dla kobiet, pisany nieco staroświeckim (według mnie, bo ja się nie migam, tylko wykręcam, ale może się czepiam?) językiem, przeznaczony z założenia wydawcy dla nastolatek na wzór zachodnich pism; poruszane tematy ; chodzić z chłopakiem, czasopisma kolorowe, dziewczyna i chłopak, dziewictwo, gotyk, horoskop, ideały, metody naturalne, miłość, narcyzm, orgazm, pierwszy pocałunek, pierwszy stosunek, pieszczoty, pigułka antykoncepcyjna,
Czy ta recenzja była przydatna?

Mała encyklopedia miłości

Ocena:
Autor:
Data:
Mocno wierzę w to pisząc tę recenzję, że większość z Was – którzy to przeczytacie, jesteście świadomymi i odpowiedzialnymi rodzicami. Także w sensie edukacji seksualnej Waszych pociech. Nie pozwólmy na to, aby nasze dzieci o intymnych sprawach dowiadywały się z Internetu, lub to właśnie tam szukały porad na różnego rodzaju forach. Nie! To zdecydowanie nie jest dobra droga do wychowania seksualnego naszych dzieci.
Nie musicie tez od razu wszystkiego im opowiadać. Jeżeli nie macie śmiałości ... lub po prostu zwyczajnie się krępujecie – to po prostu skorzystajcie z pomocy książek. Książka, którą dziś Wam rekomenduję jest właśnie jedną z kilku dostępnych na rynku. Nie musicie też od razu przerabiać z dzieckiem całej książki. Raz na jakiś czas, po jednym rozdziale powinno w zupełności wystarczyć. Treść w książce jest rozbudowana, ale myślę, że bez pytań i tak się nie obejdzie, więc przygotujcie się na odpowiedzi i na to, że zostaniecie skrupulatnie przepytani.
Nie bójcie się także ilustracji w książce. Są one przedstawione w taki sposób, że wszystko co powinno być pokazane, tam się znajduje, a każda ilustracja jest doskonale opisana. Nie pozwólmy naszym dzieciom wyrosnąć na nieczułych ludzi i traktujących miłość jak narzędzie. Wszystko im wytłumaczmy, ale przede wszystkim zwróćmy uwagę na uczucie, jakie łączy dwoje ludzi. Możecie wzorować się tutaj na własnym doświadczeniu. Byleby jednak nie wchodzić w większe szczegóły ze swojego życia intymnego – dla swojego i dziecka dobra, lepiej takich rzeczy nie opowiadać. Zresztą podejrzewam, że i tak dzieci nie chciałyby słuchać.
Książeczka odpowiednia dla rodziców do nauki i podjęcia tematów intymnych z własnym dzieckiem. Spokojnie jednak możemy ją podarować naszemu dziecku aby samo się z nią zapoznało. Niech to nie będzie zakazana książka na naszej półce.
Już dziś drogi rodzicu zacznij edukację seksualną swojego dziecka, po to, aby potem w szkole nie spotkało się z brutalnością i ciężkim uświadomieniem. Lepiej żeby te rzeczy wiedziało od Ciebie.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena