Koszyk 0
Opis:
Makary rozpoczyna naukę w renomowanym liceum. Nowa klasa, nowi znajomi, nowe wyzwania i… pierwsza miłość. Tylko kim jest tajemnicza Ewa i dlaczego tak trudno się z nią porozumieć?... Makary i Ewa to uczniowie jednej klasy. Pozornie są parą przeciętnych, podobnych do siebie nastolatków, w rzeczywistości wszystko ich dzieli. Dziewczyna jest najlepszą uczennicą w klasie, ale zaraz po lekcjach znika, a jej milczenie ... izolacja i uparte unikanie jakichkolwiek kontaktów z rówieśnikami budzi w klasie ciekawość, niepokój, a w końcu wrogość. Poznaj historię, która o mały włos nie skończyła się tragicznie. Poznaj historię Makarego i Ewy. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Skrzat
 • miękka
Mniej Więcej
 • Elżbieta Jodko-Kula
 • 2013
 • 216
 • 195
 • 135
 • Nastoletnie problemy
 • 978-83-7437-933-5
 • 9788374379335
 • ZAZ0W
 • 10-13 lat

Recenzje czytelników

Makary

Ocena:
Autor:
Data:
Życie nastolatków nie należy do najłatwiejszych. Obowiązki szkolne, domowe problemy, a do tego nowa szkoła, czyli elitarne liceum, którego wymaganiom trzeba sprostać. Jednym udaje się to lepiej innym wcale, przez co uciekają w świat imprez i intryg, które mogą doprowadzić do wielkiej tragedii. Na szczęście jest to książka ze szczęśliwym zakończeniem dająca młodzieży nadzieję na rozwiązanie ich własnych problemów, pokazująca przyjaznych dorosłych, którzy może i wymagają ... ale też starają się pomóc w rozwiązaniu życiowych trudności. Tu mają nie lada wyzwanie: do elitarnej szkoły trafia biedna dziewczyna mieszkająca w domu dziecka. O śmierci ojca alkoholika i zniknięciu matki dziewczyna nie chce się dzielić z nowymi koleżankami i kolegami. Izolacja od klasy, znakomite wyniki w nauce i uwaga jednego z przystojnych chłopaków sprawiają, że dziewczyna staje się ofiarą złośliwości. To, że są one delikatne zawdzięcza swojej użyteczności: zawsze można od niej odpisać lekcje i zadania domowe. Czy w tej atmosferze jest szansa na pierwszą miłość, znalezienie przyjaciół i ułożenie sobie życia?
„Makary” Elżbiety Jodko – Kuli to opowieść o Ewie i Makarym pokazana z różnych perspektyw, przez co czasami czytamy o tym samym wydarzeniu, ale z nieco odmiennej strony. Takie podejście pozwoli młodemu czytelnikowi uświadomić sobie, że nie wszystko jest takie łatwe i proste lub tak bardzo beznadziejne jak się im wydaje. Dorośli, którzy często w wieku buntu stają się wrogami nastolatków tu są osobami, na których można polegać i mogą znaleźć wyjście z każdej sytuacji oraz dojrzeć do takich, a nie innych okoliczności.
Książka miejscami bardzo zabawna, miejscami sentymentalna pokazująca świat pierwszych licealnych miłości będzie doskonałą lekturą dla gimnazjalistów i licealistów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena