Koszyk 0
Opis:
Ta książka to świetna zabawa dla tych, którzy podróżują na kanapie. Otwierasz książkę i zwiedzasz świat na plecach Mai. Jest dowcipnie i mądrze. Daj się wziąć Mai na barana! Szymon Majewski Czytam zapiski z podróży Mai i już po kilku zdaniach przemierzam odważnie świat razem z nią. Uwiedziona lekkim stylem, celnością ... obserwacji i wyrafinowanym poczuciem humoru autorki odbywam podróż życia. Nieważne, co czai się za rogiem, przecież Ziemia jest okrągła, więc nie ma kantów. Żaden „przeczytany” film nie zbliżył mnie do opisywanych miejsc tak jak wędrówka z Mają po kartkach jej książki. Ta podróż mogłaby się dla mnie nie kończyć. Krystyna Czubówna Po przeczytaniu tej książki będą mieli Państwo tylko jedno marzenie: być jak Maja Sontag. Człowiekiem odważnym, inteligentnym, ale także szalonym, pokręconym i szybkim jak strzała. Taka też jest jej książka o wyprawie dookoła świata. Podobno Mike Patton zamierza napisać o tym wszystkim piosenkę. Oczywiście, że miłosną. Michał Nogaś, Program Trzeci Polskiego Radia Czyta się jednym tchem. Świetny język, dystans do siebie i idealna dawka humoru sprawią, że czytelnik będzie marzył, aby ta fantastyczna podróż dookoła świata nigdy się nie skończyła. Joanna Składanek, redaktor naczelna portalu podróżniczego Monoloco Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Pascal
  • twarda
Mniej Więcej
  • Maja Sontag
  • 2014
  • 512
  • 215
  • 151
  • 9788376424316
  • 9788376424316
  • ZCV90

Recenzje czytelników

Podróżuj z Mają

Ocena:
Autor:
Data:
Książki podróżnicze czyta się inaczej niż klasyczne powieści. Albo człowiek wpada w tę historię po uszy i niemal czuje każdy kamień pod stopami autora na opisywanej przez niego ścieżce, albo stoi obok i tylko przygląda się kolejnym slajdom jego podróży. Nie jest to wiec łatwy gatunek literacki, ani dla autora, ani dla czytelnika. Nie wystarczy pasjonować się podróżami, by z tym samym zapałem pochłaniać książki podróżnicze.


Co zatem przekonało mnie do tej lektury ... skoro chcę Wam o niej napisać? Niezwykła osobowość autorki, jej nieustanny, podskórny przymus poszukiwania, szczere zaciekawienie światem, ogromna wrażliwość i czujność na każdy detal. Jej bycie otwartym na wszystko, co przynosi kolejny dzień podróży, jej godny pozazdroszczenia dystans do samej siebie i nietuzinkowe poczucie humoru. Czytasz o wyprawach, zwiedzasz z Mają świat i poznajesz ludzi, których spotyka, ale przede wszystkim poznajesz niezwykłą kobietę i w głębi duszy czujesz, że chciałabyś być jak ona! Maja pewnym krokiem przemierza Amerykę Południową oraz Azję, a Ty wraz z nią odkrywasz najdziwniejsze zakamarki tych kontynentów, przeróżne zwyczaje tamtejszych mieszkańców, ich barwną kulturę i egzotyczną kuchnię. Łapiesz stopa do kolejnego miasteczka, śpisz na opustoszałej plaży, czy zajadasz się wysuszonym kurczakiem z rozgotowaną fasolą. Odważnie, choć nie wiadomo co czai się za rogiem, ale też rozsądnie, bo samotna kobieta w podróży musi zachować zimną krew w każdej sytuacji, mieć zapewnione minimum komfortu, nawet jeżeli to minimum oznacza jeden kubek wody w roli całego prysznica.

Zachwyt Mai Ci się udziela, czy tego chcesz czy nie, bo filozofia 'majubaju' jest zaraźliwa! Dlatego właśnie zachęcam Was do lektury. Czasami warto pozwolić sobie na małe szaleństwo, dać się porwać przygodzie, a 'majubaju' dokładnie to Wam gwarantuje :)

Gorąco polecam!
ArtMagda.
http://subiektywnieoliteraturze.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena