Koszyk 0
Opis:
"Magnat" to wspaniała opowieść o marzeniach, problemach, uczuciach i dążeniu do wyznaczonego celu. Wywołuje pozytywne uczucia, czytelnik z każdą chwilą coraz bardziej zajmuje się losami młodego człowieka. Interesujący wątek miłosny nadaje niezwykłego uroku powieści.
  • MG
Mniej Więcej
  • Maria Rodziewiczówna
  • 2009
  • 0
  • 206
  • 220
  • 148
  • 97883-6129-7130
  • 9788361297130
  • X1968

Recenzje czytelników

Magiczna powieść o sile uczuć i z ponadczasowym przesłaniem

Ocena:
Autor:
Data:
To moje pierwsze spotkanie z twórczością Marii Rodziewiczówny i nie wiem dlaczego ale spodziewałam się typowego romansidła historycznego. Otóż nic bardziej mylnego, romans oczywiście jest, ale raczej na drugim planie. To przede wszystkim przepiękna powieść o sile marzeń, które walczą z bezdusznością i egoizmem na tle XIX-wiecznej Polski.
„Magnat” Marii Rodziewiczówny to historia Aleksandra Kalinowskiego, zubożałego arystokraty ... który zrządzeniem losu zmuszony jest pracować jako zarządca w majątku bogatej i bardzo oziębłej krewnej. Jest on młodym, charyzmatycznym człowiekiem, który dąży do wymarzonego celu ogromną pracowitością i uczciwością. Głównym marzeniem Aleksandra jest zdobycie własnego kawałka ziemi oraz odzyskanie dobrego imienia, nawet za cenę krwi. Życie bowiem nie oszczędza go i stawia na jego drodze osoby nieuczciwe, egoistyczne a wręcz pazerne, które niestety pozostawiają czarną rysę na krysztaowym honorze tego bohatera. Z drugiej strony, całkowicie skupiony na walce o marzenia, niepostrzeżenie staje, obezwładniająco bezbronny naprzeciw narastającego w nim uczucia do pięknej kobiety. Jak poradzi sobie ten uczciwy i silny młodzieniec, ze wszystkimi przeciwnościami losu, nie jest w stanie nikt przewidzieć. Zakończenie tej wydawałoby się zmierzającej ku idealnemu podsumowaniu wydarzeń ksiązki jest zaskakująco obezwładniające.
Niezaprzeczalny talent autorki, pochłania i przenosi w oka mgnieniu i w bajecznie obrazowy sposób do XIX-wiecznej Polski. Książkę czyta się szybko i z ogromną przyjemnością, bowiem w bardzo przystępny sposób przedstawia ówczesne obyczaje. Zatem spodziewałam się romansu a znalazłam przepiękną powieść o sile uczuć i marzeń oraz z ponadczasowym przesłaniem. Polecam bezwzględnie tę wycieczkę do epoki naszych pradziadków i prababć, poniważ ja wiem już napewno że to nie jest moje ostatnie spotkanie z bohatrerami książek Marii Radziewiczówny.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Gloria victis

Ocena:
Autor:
Data:
Główny bohater "Magnata" Marii Rodziewiczówny to młody mężczyzna, któremu los rzuca liczne kłody pod nogi. Podobnie jak Marek Czertwan z "Dewajtis", tak Aleksander Kalinowski z "Magnata", odważnie, honorowo i konsekwentnie kroczy swoją życiową drogą. Dokąd go to zaprowadzi? Jak zwykle w powieściach Rodziewiczówny - także tu - nie braknie tajemniczości, dramaturgii i żniwa śmierci. Dlatego koneserom literatury lekkiej, łatwej i przyjemnej tę lekturę odradzam...
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena