Koszyk 0
Opis:
Kolejny tom z cudowną historią o piesku i przyjaźni – idealne dla wszystkich dziewczynek! Nawet w najśmielszych marzeniach i najcudowniejszych snach Lusia nigdy nie została najlepszą przyjaciółką magicznego pieska. Aż do dnia, kiedy niespodziewanie zjawiła się Burza, puszysty czarno-biały shih-tzu. W szkole Lusi zaczynają się lekcje magii…
 • Wilga
 • miękka
Mniej Więcej
 • Sue Bentley
 • 2015
 • 126
 • 195
 • 123
 • 9788328011885
 • 9788328011885
 • ZCFUM
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

dobre wzorce

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo ciekawa książeczka zwłaszcza dla dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem. Świetnie ukazuje jak ważnym wsparciem dla dziecka w jego troskach są zwierzęta i jak istotną sprawą w życiu człowieka jest przyjaźń.Polecam także rodzicom, którzy chcą zachęcić dziecko do czytania.
Czy ta recenzja była przydatna?

Magiczny piesek. Szkolne czary.

Ocena:
Autor:
Data:
Seria Magiczny Piesek i Magiczny Kotek ma wiele tomików, wydanych w Polsce. Po raz pierwszy miałam okazję zapoznać się z jedną książeczką z każdej serii. Jak wypadło moje spotkanie z opowieścią o Burzy?

Burza musiał uciekać ze swojego magicznego świata. Na razie był za mały, by stawić czoło swoim prześladowcom. Jego mama także musiała dojść do siebie po ataku. Piesek musiał uciekać do świata ludzi, gdzie trafił do Lusi. Czy mieli sobie nawzajem pomóc ...

Na początek zapoznałam się z książeczką o Płomyczku, dzięki której zrozumiałam, że tak naprawdę niewiele wiem o wydarzeniach w magicznym świecie. Na szczęście w opowieści o Burzy można się zorientować o wiele bardziej, co się wydarzyło. Sama historia także wydaje mi się ciekawsza, bardziej dopracowana i z lepszym przekazem. Autorka poruszyła temat wyśmiewania innych uczniów w szkole ze względu na ich miejsce zamieszkania, czy odzież, którą posiadają. Bardzo podobało mi się to, że jasno daje do zrozumienia, że te rzeczy nie mogą mieć żadnego wpływu na odbiór naszej osoby.

Książka została napisana w prosty sposób, duża czcionka sprawia, że lektura tej ciekawej opowieści nie zajmuje wiele czasu. Mamy tutaj dość mało ilustracji, jednak są one całkowicie zbędne. Nie mogę nie wspomnieć o pięknej, błyszczącej okładce. Gwiazdki na każdej z książeczek są innego koloru. Przy świetle dziennym wywołuje to niesamowity efekt.

,,Magiczny piesek. Szkolne czary" autorstwa Sue Bentley to także któryś tomik serii, jednak myślę, że akurat tę część można czytać jako oddzielną pozycję. Wspomnę jeszcze, że Burza miał swój wątek także w książeczce o płomyczku pt. ,,Magiczny Kotek. Niezwykły przyjaciel", dlatego warto zapoznać się także ze wspomnianą opowieścią.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena