Koszyk 0
Opis:
 „Magiczne miejsce” to pierwsza część niezwykłej serii o poszukiwaniu swego miejsca na świecie (obok „Doliny mgieł i róż” i „Ogrodu księżycowego”). Witold Mossakowski, młody pracownik jednego z ministerstw przyjeżdża do Idy, bo tutaj kupił podupadający pałac. Zrobił to dla kaprysu, bez zastanowienia, ale to niezwykłe miejsce skradło jego serce na zawsze ... Nie tylko miejsce, ale i mieszkający w nim ludzie – osoby niezwykłe i pełne pasji, o oryginalnych zainteresowaniach. W jego życiu pojawia się też urocza dziewczyna, Mila Bielak, wielbicielka kotów i astronomii, której przeszłość kryje pewną tajemnicę… Właśnie tutaj, w przepięknej dolinie pełnej kwiatów, z których dawna właścicielka pałacu, hrabina Tyczyńska, destyluje swe czarodziejskie perfumy, Witold zaczyna rozumieć, co jest dla niego ważne. Poznaje prawdziwą poezję życia, na którą składają się obrazy, barwy i zapachy, a także drobne codzienne radości.  „Magiczne miejsce” to ujmująca historia o poszukiwaniu szczęścia i konieczności pogodzenie się ze sobą i ze swoimi wspomnieniami. Życie naprawdę może się zmienić w jednej chwili, tylko trzeba umieć dostrzec, że ta chwila właśnie nadchodzi i cieszyć się nią. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Filia
 • miękka
Mniej Więcej
 • Agnieszka Krawczyk
 • 2015
 • 1
 • 496
 • 200
 • 141
 • *, 978838075-013-5
 • 9788380750135
 • ZCM3M

Recenzje czytelników

Recenzja Informatora Czytelniczego

Ocena:
Autor:
Data:
"Bywa, że podróż, w którą się udamy odmienia nasze życie na zawsze."


Nie jest już dla mnie zaskoczeniem, że Pani Agnieszka Krawczyk ze swoją twórczością trafia w mój czuły punkt. Po wspaniałej "Dolinie mgieł i róż" a także "Ogrodzie księżycowym" zdążyłam bez reszty zakochać się w jej twórczości, dlatego bez najmniejszych oporów sięgnęłam po więcej. I nie było też dla mnie wielkim zaskoczeniem, że najnowsza powieść pani Agnieszki, "Magiczne miejsce" ... idealnie sprawdziła się jako odskocznia od rzeczywistości. Kolejny raz mogłam dzięki niej przymknąć powieki i rozpocząć trochę baśniowy spacer po tym samym, aczkolwiek dużo lepszym świecie, niż ten rzeczywisty. Tym razem w towarzystwie tumanów kurzu, remontu upadającego pałacu i znanych z kolejnych tomów sagi, fantastycznych bohaterów.

W tym miejscu pragnę zaznaczyć, że "Magiczne miejsce jest pierwszą częścią sagi, chociaż ja sama, jak wiele czytelniczek, czytałam ją dopiero jako trzecią. Muszę przyznać, że bardzo rzadko zdarza mi się czytanie sagi w trochę zamotanej kolejności, ale poznawanie tej książki było wspaniałą przygodą. To trochę jak cofnięcie się w czasie i wrócenie do rodzinnych wspomnień. Znałam już wielu bohaterów i wiedziałam, jak potoczą się ich losy w nie tak bardzo odległej przyszłości, ale mogłam bezkarnie podglądać ich młodość i patrzeć, jak powstawało miejsce, w którym będą wiedli swoje dalsze życie. Z tego właśnie powodu nie mogłam się tej książki po prostu doczekać i od razu całą ją pochłonęłam. Tak. Od deski do deski! Ale wracając do treści....

Witold Mossakowski, młody wiceminister, przyjeżdża do Idy, w której kupił stary, podupadający pałac. Chociaż nie była to przemyślana i podjęta z głową decyzja, a raczej pozbawiony zastanowienia kaprys, to magiczne miejsce od razu skradło jego serce. I to bez reszty. Zatrzymując się w Idzie i spędzając trochę czasu na swojej posesji Witold poznaje urokliwych, chociaż na swój sposób zwariowanych mieszkańców tej małej miejscowości. Od razu zauważa, że choć mieszkają oni na końcu świata, są niezwykle ciepli, można powiedzieć: bardziej ludzcy, a przede wszystkim mają wielkie pasje i otwarte serca, tak jak na przykład hrabina Tyczyńska wyrabiająca różane perfumy czy kobiety tkające niesamowitej jakości koronki w lokalnej spółdzielni . W jego życiu pojawia się też młoda i urocza pani sołtys, Mila, która jest miejscową działaczką społeczną i wielbicielką astronomii. To właśnie głównie z powodu tej intrygującej, choć niedostępnej kobiety Witold zaczyna rozumieć, co tak naprawdę jest ważne i postanawia zrezygnować ze swojego wielkomiejskiego życia. Poznaje prawdziwe uroki życia w małej, lokalnej społeczności gdzieś z dala od wiecznie spieszącego się świata, a przy okazji bez reszty zakochuje się w historii starego pałacu i... kimś jeszcze, ale o tym zbyt wiele wam już nie powiem, tylko zachęcę do lektury tej magicznej książki.

"Życie naprawdę może się zmienić w jednej chwili, tylko trzeba umieć dostrzec, że ta chwila właśnie nadeszła i cieszyć się nią".

"Magiczne miejsce" to książka wyjątkowa i nie mam tu na myśli tylko wyjątkowej historii miłosnej, którą zaserwowała nam autorka. Pani Agnieszka kolejny raz udowodniła czytelniczkom, że jest po prostu niepokonana w oddawaniu sielskiego klimatu małej wsi (choć pojawili się oczywiście bohaterowie, którzy sprawili, że nie był on aż tak idealnie sielski) jak i tworzeniu przepięknych, niemalże baśniowych opisów. Bardzo podobał mi się fakt, że w tym tomie sagi autorka pokusiła się o przytoczenie kilku lokalnych legend z duchami w roli głównej, dzięki którym Ida wydała się trochę bardziej mroczna, a nie tylko bajkowa i że bohaterowie mieli na głowie problemy, z którymi zmagają się mieszkańcy każdej małej miejscowości, co wiem z doświadczenia. Chociaż czytając tę sagę czytelnik po prostu unosi się nad ziemią rozsmakowując w synestezjach i wyjątkowych kreacjach bohaterów, to dzięki swojej problematyce jest ona bardzo bliska czytelnikom i wyjątkowa. Mogłoby się wydawać, że jest to opowieść o każdym z nas, bo przecież każdy człowiek ma swoje magiczne miejsce, które jest piękne i urocze, owszem, ale też nie wolne od kłopotów i trosk.

Rzadko, naprawdę rzadko zdarza mi się zachwycać książką tak bardzo, że aż brakuje mi słów i nie wiem, co o niej napisać. "Magiczne miejsce" zdecydowanie należy do tej kategorii utworów. Po prostu fenomenalne. I nic więcej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Magiczne miejsce

Ocena:
Autor:
Data:
Małe miasteczka i wioski posiadają w sobie jakiś niezwykły dar, który przyciąga. Spokój, równowaga i harmonia - w końcu każdy z nas tego potrzebuje. Wciąż poszukujemy swojego magicznego miejsca na ziemi. Takiego gdzie moglibyśmy w spokoju odpocząć i zakosztować cudownego smaku wolności, takiego gdzie marzenia się spełniają, a wszelkie problemy znikają w mig.

Witold Mossakowski jest pracownikiem w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Za sprawą swojego przyjaciela Marka ... zakupuje pewien stary dworek w urokliwej miejscowości o nazwie Ida. Postanawia spędzić tam urlop, a przy okazji odremontować posiadłość. Witold od samego początku jest zafascynowany pięknym pałacem, jak również samą miejscowością w której się znalazł. W trakcie swojego pobytu poznaje wielu ciekawych i niezwykłych ludzi, w tym uroczą panią sołtys, zielarkę, która była poprzednią właścicielką jego domu i małą wielbicielkę Harrego Pottera. To sprawia, że jeszcze bardziej poddaje się urokowi Idy i postanawia osiąść tam na stałe, zwłaszcza że mała miejscowość skrywa w sobie wiele sekretów i tajemnic, które Witold pragnie odkryć. Jest pewny że w końcu odnalazł swoje miejsce na ziemi.

„Magiczne miejsce” to moja pierwsza książka Agnieszki Krawczyk, którą miałam okazje przeczytać. Ostatnio sięgam po coraz więcej powieści polskich autorów i muszę przyznać, że mój apetyt z każdą książką rośnie coraz bardziej. Agnieszka Krawczyk pisze fantastycznie, wręcz czaruje słowem, sprawia, że sami przenosimy się do magicznej Idy i razem z bohaterami przeżywamy przygody. Jestem zafascynowana kreacją bohaterów, ich różnorodnością i tym jak potrafią oczarować czytelnika. Każdy z nich jest niezwykły w swoim rodzaju i tak jak w życiu, posiada odmienny charakter i cechy. Od samego początku wzbudzili moją sympatię i z wielkim zaangażowaniem śledziłam ich losy. Książka Agnieszki Krawczyk podsiada niesamowity klimat i czar, sprawia że zatrzymujemy się na chwilę by złapać oddech. Ciepło które bije z każdej kartki, przynosi ulgę i spokój, a czytając o zmaganiach bohaterów, nie sposób się nie uśmiechnąć.

Witold gdy przyjeżdża do Idy, nie spodziewa się że zdecyduje się tam zostać na stałe. Jednak z każdą chwilą coraz bardziej poddaje się urokowi, tej niezwykłej miejscowości i jej mieszkańcom. Gdy poznaje Milę, wielbicielkę kotów i astronomii, od samego początku jest nią zafascynowany. Coraz bardziej zbliżają się do siebie, jednak przeszłość pani sołtys skrywa pewną tajemnicę. Tak naprawdę całe miasteczko skrywa tajemnice i sekrety, a Witold z niezwykłym zapałem, stara się je odkryć. Czy mu się uda? Dla mężczyzny przyjazd do Idy, będzie nowym początkiem, dzięki któremu odkryje sens życia i zrozumie co, tak naprawdę jest najważniejsze. Będzie to dla niego początek zmian, które całkowicie go zaskoczą i sprawią, że będzie musiał przewartościować swoje życie. Nie zabraknie tutaj również wątku miłosnego, który został ukazany niezwykle subtelnie i delikatnie.

„Magiczne miejsce” to niesamowicie urokliwa historia, która zachwyca swoją prostotą, a jednocześnie pomysłowością. Autorka w świetny i przemyślany sposób poprowadziła wszystkie wątki, tworząc niebanalną i niezwykle czarującą opowieść o poszukiwaniu szczęścia, swojego miejsca na ziemi, jak również o pogodzeniu się ze swoim losem i wspomnieniami. Książka mieni się całą feerią barw, cały czas coś się tutaj dzieje, dzięki czemu nie ma czasu na nudę. Poznawanie wszystkich postaci, a także ich losów, to niebywała przyjemność i niezapomniana przygoda, która dostarcza wielu wrażeń i emocji. Wrzuca nas w wir wydarzeń i do samego końca, trzyma w napięciu. Choć może zdawać się przewidywalna, to jednak posiada w sobie tak niebywały klimat, że nawet to nie jest w stanie zepsuć nam przyjemności czytania.

„Magiczne miejsce” to książka która zmusza do refleksji i sprawia, że w całej tej bieganinie, jaką codziennie gwarantuje nam życie, znajdujemy chwilę wytchnienia, by w spokoju pomyśleć o tym co ważne. Agnieszka Krawczyk przekazuje nam mądrą lekcję i uzmysławia nam, że mamy tylko jedno życie i nie warto odkładać swoich marzeń i pragnień na później. Trzeba zaakceptować zmiany i cieszyć się nimi, bo każda chwila, jest na wagę złota i nie warto tego lekceważyć i o tym zapominać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena