Koszyk 0
Opis:
Klon Kukiego powrócił i szuka tajemniczej kostki do gry. Wraz ze służącymi mu robotami włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony Kuki i musi uciekać z domu. Odnajduje kostkę, która ma potężną moc, lecz wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Kuki, Gabi i Blubek wyruszają na poszukiwanie klona. Prowadzi ich skorpion zdrajca. Kuki i przyjaciele zostają porwani do podziemnej twierdzy klona. Muszą pokonać olbrzymie roboty, sterowane nietoperze i pułapki skorpiona ... Ta wyprawa okaże się grą, którą nie łatwo jest wygrać. Przygodowa powieść o szybkim tempie i zaskakujących pomysłach. A także o pechu, szczęściu i przyjaźni... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • twarda
Mniej Więcej
 • Andrzej Maleszka
 • 2012
 • 1
 • 454
 • 180
 • 125
 • *, 9788324019595
 • 9788324019595
 • ZB3VR
 • 10-13 lat

Recenzje czytelników

"Gra" - A. Maleszki

Ocena:
Data:
Wyobraź sobie drzewo. Drzewo, mające w sobie wielką moc, o której nie wie nikt. Dlatego też, zostaje ono po prostu ścięte. I podzielone na setki rzeczy, jednak każda z nich posiada niezwykłą moc spełniania marzeń. Co ty byś zrobił, gdybyś miał w ręku taki przedmiot?
W piątej części, bijącej rekordy popularności na całym świecie, serii "Magiczne drzewo" pt. "Gra", Kuki, Gabi, Blubek oraz Budyń muszą zmierzyć się z … klonem Kukiego (znów). Tak ... sobowtór chłopca powrócił i szuka nowego, magicznego przedmiotu, który mógłby spełniać jego żądania.
Klon dokonuje włamania, chcąc zdobyć magiczny przedmiot. Jednak ochrona płoszy go, wskutek czego sobowtór gubi niezwykłą rzecz. Pozostaje tylko jeden problem.
Ochroniarze rozpoznają prawdziwego Kukiego jako groźnego włamywacza. Chłopiec nie ma jak udowodnić, że to Ikuk (klon) popełnił przestępstwo, nie Kuki. Nawet Czerwone Krzesło nie może go oczyścić z zarzutów, gdyż nikt nie może z niego korzystać przez najbliższy rok. (Dlaczego? Zapraszam do książki, aby się tego dowiedzieć.)
Chłopiec wraz z przyjaciółmi, rozpoczyna niebezpieczny pościg za klonem, w czasie którego znajduje tajemniczą, czerwoną kostkę. Przedmiot posiada trzy ścianki z cyfrą jeden i trzy z szóstką. Jednak jakie są magiczne właściwości kostki? Czy na pewno jakieś ma? A może to zwykła zabawka? Takie pytania zadają sobie dzieci, gdy znajdują ten przedmiot. Jednak jest ktoś, kto udzieli im paru odpowiedzi, choć ten ktoś nie jest ani zbyt ludzki, ani uczciwy… Jest to robot-skorpion Korto, poszukiwacz magicznych przedmiotów, pracujący dla Ikuka. Przyjaciele postanawiają zabrać go ze sobą, aby dowiedzieć się czegoś więcej o kostce. Jednak czy Korto jest na tyle godny zaufania?
Książka ,,Gra’’ jest piątą częścią serii ,,Magiczne Drzewo’’. Jest napisana prostym językiem, a akcja toczy się szybko. Jestem jednak zupełnie nową czytelniczką przygód Kukiego czy Gabi. Czytałam tylko pierwszą część serii, i to parę lat temu, więc w sumie na piątą część patrzę z perspektywy kogoś nieznającego bohaterów i ich losów. Brakowało mi przez to nieco dokładniejszego przedstawienia postaci oraz ich wcześniejszych przygód. Chociażby poprzez krótkie wprowadzenie, w postaci kilku zdaniowej wypowiedzi opisującej poprzednie wydarzenia z życia głównych bohaterów. Już to uzupełniłoby mi ten ,,niedosyt’’ wiedzy o przyjaciołach.
Uważam, iż ,,Gra’’ zaadresowana jest do nieco młodszych czytelników, choć i starsi znajdą w niej coś dla siebie. Ogólnie książka oceniam jako dobrą. Jest w niej mnóstwo magicznych zdarzeń. Została ukazana też siła przyjaźni Kukiego, Gabi, Blubka i nawet Budynia. Dlatego zapraszam do przeczytania piątej części tej serii, zwłaszcza stałych czytelników, gdyż myślę, iż będzie im się lepiej czytało tę powieść, niż tym, którym wcześniejsze przygody bohaterów są obce.
Książkę stworzył Andrzej Maleszka, urodzony w Poznaniu, reżyser, scenarzysta i pisarz. Jest nagradzanym wieloma nagrodami, cenionym twórcą.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

"Magiczne drzewo. Gra"

Ocena:
Autor:
Data:
Gdy całkiem przez przypadek znalazłam w internecie informację o zbliżającej się premierze piątej części "Magicznego drzewa" i nieopatrznie podzieliłam się nią z dwójką moich małych (6 i 9 lat) fanów prozy Andrzeja Maleszki, nie miałam spokoju. Dzieci zadręczały mnie pytaniami ile jeszcze do premiery ich ukochanej książki i czy nie da się w jakiś - oczywiście magiczny - sposób jej przyspieszyc. Mir domowy zapanował pierwszego wieczoru, gdy wszyscy razem zasiedliśmy do lektury ... Dzieci z wypiekami na twarzach, my, rodzice, z ulgą, że wreszcie nastanie koniec - choćby tymczasowy - pytań, kiedy wreszcie dowiedzą się co było dalej.

I tak już na poważnie: autor idealnie utrafił w gust dzisiejszych dzieci: magia i czary nie przeterminowały się, ale wymagają uwspółcześnienia - wzbogacenia o elementy "science". Niezmiennie jednak wartość stanowią przyjaźń, zaufanie, rodzina.

Książkę polecam dzieciom i ich rodzicom, bo nie ma nic przyjemniejszego, niż wspólne przeżywanie losów bohaterów.
Mam nadzieję, że autor pracuje już nad kolejną częścią :-)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena