Koszyk 0
Opis:
Na podstawie Magicznego Drzewa Andrzej Maleszka wyreżyserował oglądany na całym świecie cykl filmowy, nagrodzony EMMY AWARD i dziesiątkami innych nagród. Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę magicznej siły. Wśród nich było czerwone krzesło. Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa, humor i magia.. ... Autobus, który zwariował, most ze światła i wielka fala tsunami. Latający dom, olbrzymi lew i sto wyczarowanych psów! Fantastyczna opowieść o trójce dzieci, które znalazły krzesło spełniające życzenia. Te dobre i te złe... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • twarda
Mniej Więcej
 • Andrzej Maleszka
 • 2015
 • 2
 • 290
 • 181
 • 130
 • *, 97883240-3333-1
 • 9788324033331
 • ZCHT6
 • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Recenzja mojego syna 8-letniego Kamila pożeracza ksiązek

Ocena:
Autor:
Data:
Recenzja Książki Magiczne Drzewo.

Moja przygoda z lekturą „Magiczne Drzewo” rozpoczęła się od przypadkowego obejrzenia filmu „Czerwone Krzesło”. Dobra gra przede wszystkim dziecięcych bohaterów i Ciotki zaciekawiła mnie na tyle, że nie tylko obejrzałem cały film ale poprosiłem mamę o wypożyczenie książki w bibliotece.
Moja mama czyta książki na głos mnie i mojej siostrze. Jedne czytamy klika dni a inne nawet w jeden wieczór. Czerwone Krzesło jest w kategorii „inne’ ... Książka została przeczytana od deski do deski. Bardzo mi się podobała choć z zasady nie czytam książek fantastycznych .
Bardzo podobały mi się przygody dzieci na statku oraz to czarodziejskie krzesło, które właściwie mogło spełnić każde życzenie. Podobnie jest w książkach o Karolci gdzie koralik i kredka spełniają życzenia. Kiedy czyta się o magicznych właściwościach różnych przedmiotów samemu ma się w głowie listę życzeń do spełnienia i chętnie z takiego krzesła czy koralika by się skorzystało…
Bardzo ciekawą i wyrazistą postacią jest Ciotka. Fakt, czarny charakter, ale ileż się takich spotyka na szkolnym korytarzu. Chętnie bym pozamieniał kilku kolegów ze starszych klas w maluchów tak jak to było z Ciotką. Być może z perspektywy „niskości” przemyśleliby swoje naganne zachowanie w stosunku do młodszych kolegów?
Najsmutniejsza sprawa w fabule tej książki to zaczarowani rodzice, którzy z kochających i oddanych zamieniają się w obojętnych na losy swoich dzieci. Moja mama tez bywa na mnie zła i krzyczy ale nigdy nie wyjechała i nas nie zostawiła. Oczywiście chodzi do pracy ale to co innego. Zawsze wraca do domu i jest z nami wieczorem. Na szczęście rodzice dzieci zostają odczarowania i znów są tacy jak dawniej.
Fajna sprawą jest to że rodzice małych bohaterów są muzykami. Ja osobiście nie znam żadnego muzyka no może w wyjątkiem mojego pana od muzyki który umie grać na pianinie i flecie.
Polecam tę książkę do przeczytania moim rówieśnikom. Starsze dzieci chyba sa na nią za duże a młodsze (jak moja siostra) za małe aby wszystko zrozumieć.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Jest magicznie!

Ocena:
Autor:
Data:
Andrzej Maleszka ma fantazję, zna potrzeby i problem dzieci. Wie, że liczy się dla nich bycie razem z najbliższymi, rozmowa i przygoda. Czytałam książkę sześciolatkowi, może bardziej odpowiednia dla dziecka starszego o rok, dwa. Polecam zwłaszcza tym, którzy znają lubią filmy z serii 'Magiczne drzewo'
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena