Koszyk 0
Opis:
Słowa towarzyszą nam od dzieciństwa. Nadajemy nazwy wszystkiemu, co nas otacza; opowiadamy o wszystkim, co dla nas ważne. Gdy korzystamy z wyszukiwarki internetowej, wpisujemy w jej okno pożądane frazy. I choćby nie wiadomo jak wyznawcy kultury obrazkowej zaklinali rzeczywistość, to słowa mają moc. Zmieniają świat, wpływają na czytelników i klientów. Niezależnie od tego, czy tworzysz opowiadanie, bloga, tekst naukowy, e-mail marketingowy czy slogan reklamowy — jesteś pisarzem ... Chcesz podzielić się z czytelnikiem swoimi przemyśleniami, rozbawić go lub wzruszyć. Chcesz, by czytelnik Cię zrozumiał, ale czy wiesz, jak do niego dotrzeć? Które słowa wybrać, a których się pozbyć? Marzysz o tym, by Twój tekst czytało się tak, jak ogląda się przygody Jamesa Bonda? Chciałbyś budować napięcie jak Agatha Christie? Magiczną moc opowieści dostrzegają dziś nie tylko literaci i reżyserzy, lecz również twórcy tekstów reklamowych i internetowych, ponieważ storytelling buduje świadomość marki. Jeśli chcesz nauczyć się go stosować, trudno o lepszych mistrzów storytellingu niż wielcy pisarze. Możesz czerpać garściami z ich doświadczenia, pod warunkiem, że zamiast się zastanawiać: „Co autor miał na myśli?”, zapytasz: „Jak on to zrobił?”. Dzięki pisarskim technikom i stylistycznym sztuczkom, które poznasz w tej książce, Twój tekst zabłyśnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Joanna Wrycza-Bekier — jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, absolwentką filologii polskiej i filologii germańskiej Uniwersytetu Gdańskiego, autorką książek: Webwriting. Profesjonalne tworzenie tekstów dla Internetu (Onepress, 2010 i 2014), Kreatywna praca dyplomowa (Septem, 2011), Szkoła twórczego pisania (Editio, 2011) i Galaktyka języka Internetu (Novae Res, 2008), a także licznych artykułów naukowych poświęconych internetowemu słowu pisanemu. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Helion
 • miękka
Mniej Więcej
 • Joanna Wrycza-Bekier
 • 2014
 • 0
 • 248
 • 210
 • 140
 • 9788324688425
 • 9788324688425
 • ZBIQ1

Recenzje czytelników

magia słów

Ocena:
Autor:
Data:
O tajemnej wiedzy słów wiedzieli już nasi prehistoryczni przodkowie, dlatego używali słów z wielką ostrożnością, by nie wywołać tego, o czym mówili. W ten sposób powstawały słowa tabu. Wieki rozwoju intelektualnego przyczyniły się do licznych dyskusji, które zapoczątkowali starożytni: słowa są z natury czy powstały przez konwencję. Piękną dyskusję rozważającą ten problem jest w dialogu „Kratylos” Platona, gdzie Sokrates, Hermogenes i Kratylos rozprawiają o języku i jego sile tworzenia światów ...
Minęło wiele wieków i wydawałoby się, że ten urok słów i uczucie potęgi zanikło. Tolkien we „Władcy Pierścieni” wraca do starożytnej tradycji, a za nim starają się to robić rzesze pisarzy tworzących światy, w których słowa mają wielką magiczną moc. Nawet „Harry Potter” Rowling jest przesiąknięty tym przekonaniem. Poznanie imienia bohatera może być całkowitym odkryciem jego i możliwością zawładnięcia.
Joanna Wrycza -Bekier przekonuje nas, że nie tylko takie dosłowne spojrzenie na moc słów jest dobre, ponieważ obrazami zbudowanymi z tego niezwykłego materiału władają wszyscy. Wydaje się, że obecnie żyjemy w czasach zalewu słowami. Już nie ważymy ich na szali tylko spisujemy kolejne myśli i publikujemy zalewając nowe media naszymi – często nielogicznymi – wywodami. Joanna Wrycza – Bekier przekonuje nas, że słowa mają moc i mogą nas czarować. Jej poradnik „Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy” to doskonała szkoła panowania nad językiem i kształtowania swoich wypowiedzi tak, by przyciągały ludzi. Na przykładach znanych pisarzy pokazuje nam jak pisać. W swoich radach nie ogranicza się do blogów i powieści. Wiele wskazówek znajdą tu pracownicy biur, mający kontakt z klientem. Autorka nie tylko wskazuje błędy, ale też pokazuje jak je skutecznie usuwać.
„Magię słów” Joanny Wryczy –Bekier polecam wszystkim, ponieważ nasz świat to słowa, a jak on będzie wyglądał zależy od tego, jakich słów użyjemy. Autorka jest specjalistką uczącą kolejne pokolenia studentów twórczego pisania. Dzięki tej książce jej rady stają się dostępne dla szerszego grona odbiorców. Wielką zaletą tej pozycji jest zestawienie treści w taki sposób, by czytelnik się nie nudził.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Słowa

Ocena:
Data:
„Słowa to ślad, który pozostawiamy po sobie”. Tak nas wita we Wstępie autorka. Od razu wiedziałam, że książka mnie zaciekawi.

Joanna Wrycza-Bekier jest doktorem nauk humanistycznych, absolwentką filologii polskiej i germańskiej, autorką książek i artykułów poświęconych słowu pisanemu w Internecie oraz popularnego bloga Poradnik pisania, którego Wam polecam.

Jak pisać teksty, które porwą tłumy? Jak przyciągnąć uwagę czytelnika? Jak go oczarować? Jak pobudzić wszystkie jego zmysły ... Skoro tytuł brzmi „Magia słów” to może nauczyć się zaklęć? Sama chcę nauczyć się pisać teksty, które zdobędą czytelników. Na te pytania znajdziecie odpowiedź w tej malutkiej książeczce.

Pani Joanna to praktyk. Lata śledzenie Internetu sprawiły, że wie, czego potrzeba, aby stworzyć interesujący i wyróżniający się tekst. Po lekturze dowiecie się, jakie są podstawowe techniki pisarskie oraz różne sztuczki, dzięki którym pisanie stanie się łatwiejsze. Słowa mają moc sprawczą. Każdy z nas może stworzyć tekst na miarę wielkich pisarzy. Za sprawą książki znów poczułam się jakbym była w szkole, ponieważ autorka zatytułowała niektóre rozdziały następująco: „Lekcja Ernesta Hemingway’a” czy „Lekcja Agathy Christie”. Pani Joanna przytacza fragmenty dzieł i bardzo prosto, krok po kroku tłumaczy na czym polega ich fenomen. Pomysł jest genialny! Nie wskazuje tylko na konstrukcję tekstów, ale również na gramatykę.

„Magii słów” nie przeczytałam w parę godzin. Aby zapamiętać wszystkie cenne wskazówki trzeba nie tylko kilka razy je przeczytać, ale zrozumieć i wprowadzić do swojego warsztatu. Przecież to praktyka czyni mistrza. Po lekturze muszę stwierdzić, że jeszcze dużo nauki przede mną.

Jest to książka skierowana do pisarzy, copywriterów i miłośników pióra, którzy pragną udoskonalić swój warsztat. To prawdziwa kopalnia wiedzy dla tych, którzy chcą, aby ich słowa na długo wryły się w pamięć.
http://reading-mylove.blogspot.com/2016/08/joanna-wrycza-bekier-magia-sow-jak.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena