Koszyk 0
Opis:
Czy zdarza Ci się mieć poczucie, że w Twoim domu panuje wieczny bałagan, a Ty nie możesz się w nim odnaleźć? Że Twoje próby ogarnięcia chaosu nie przynoszą rezultatów, a jedynie go pogłębiają i źle wpływają na stan Twojego zdrowia? To powszechny problem, a jego skutki bywają poważne: zniechęcenie, depresja, brak chęci do działania. Na szczęście istnieje ktoś ... kto pomoże Ci uporać się z bałaganem, a nawet radykalnie poprawić jakość życia. Poznajcie się: to Karen Kingston, specjalistka od feng shui, oczyszczania i porządkowania przestrzeni.Z jej książki dowiesz się, dlaczego nieporządek zamyka przepływ energii i negatywnie wpływa na nas we wszystkich obszarach życia: fizycznym, umysłowym, emocjonalnym i duchowym. Po przeczytaniu tego poradnika poczujesz ogromną motywację do zrobienia gruntownych porządków w domu, ponieważ uświadomisz sobie, ile niepotrzebnych rzeczy w nim trzymasz. W ten sposób odblokujesz sobie drogę do szczęścia i rozwoju! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Septem
 • miękka
Mniej Więcej
 • Karen Kingston
 • 2016
 • 1
 • 208
 • 208
 • 140
 • 97883283-0832-9
 • 9788328308329
 • ZD68U

Recenzje czytelników

Magia porządków

Ocena:
Autor:
Data:
Porządek. Uporządkowanie. Zrozumienie bałaganu. To trzy frazy, które mogą nasunąć się czytelnikowi po zapoznaniu się z książką pani Karen Kingston „Magia PORZĄDKÓW z feng shui”.
Każdy z nas marzy o porządku. Jedni się tym bardzo przejmują i ciągle są zabiegani, inni przyzwyczajają się do bałaganu i żyją wśród niepotrzebnych, niepoukładanych rzeczy. Osobiście chyba dojrzałam do tego, że dostrzegam zbyt wiele licznych przedmiotów i rozumiem, że nie jest mi wszystko do życia potrzebne ...
Książka pani Kingston w pierwszej części skupia się na przekonaniu, czytelnika, że czyta o rzeczach ważnych i działania w tej książce opisane są skuteczne. Na początku jest to trochę dla czytelnika męczące, że zamiast dostać konkretne wskazówki autorka przekonuje nas o tym, że jak się już zabierzemy do porządkowania to zadziała (bo takie były doświadczenia innych). Taka sugestia jakby autosugestia z kartki na kartę rośnie i powoduje, że coraz bardziej chcemy się dowiedzieć jak to zrobić.
Zanim dowiemy się jak pozbyć się bałaganu autorka uświadamia nam: co to jest bałagan? Czym on tak naprawdę jest? Dzieląc go na cztery ciekawe kategorie: rzeczy które nie używasz, które są brudne, zbyt wiele przedmiotów na małej przestrzeni, oraz to co niedokończone. Zrozumienie, czym jest bałagan dopełnia długa lista tego na co może wpływać bałagan, oraz wyjaśnienie powodów dlaczego ludzie trzymają tyle rzeczy. Trzeba przyznać, że doświadczenie i wiedza autorki jest imponująca i ujawnia się zwłaszcza w rozdziale II, w którym wyjaśnia gdzie kryje się bałagan, identyfikuje strefy bałaganu oraz przedmioty generujące bałagan.
Jednak kwintesencją książki jest rozdział III dotyczący porządków, a właściwie uzyskania porządku, stanu, do którego dążymy, i którego pożądamy. W tym rozdziale znajdziemy odpowiedź na pytanie jak pozbyć się bałaganu? Jak utrzymać porządek? Na czym polega oczyszczanie organizmu, psychiki emocji i duszy.
Książka jest bardzo przyjaźnie napisana. Krótkie rozdziały, przejrzysty tekst, dostatecznie duża czcionka powodują, że tekst przyswaja się szybko i przyjemnie. Polecam te pozycje wszystkim tym, którzy zmęczeni są bałaganem, oraz tym, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu.
Super książka na wiosenne porządki.
Ocena 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Porządki w domu i w życiu

Ocena:
Autor:
Data:
Co myśli praktycznie każda osoba czytając w tytule "feng shui"? Oczywiście od razu narzuca się myśl o umieszczaniu różnych przedmiotów w danej strefie w domu, która ma nam zapewnić szczęście, pieniądze, miłość itd. I to bardzo słuszne stwierdzenie. Jednakże ta książka nie jest poradnikiem, jak w magiczny sposób dana strefa i przedmioty odmienią Twoje życie. Książka, jest swoistego rodzaju poradnikiem o sprzątaniu. Pokazuje nam jak uporządkowanie domu ... czy choćby małej przestrzeni wokół nas może odmienić nasze życie, bądź wpłynąć na jakiś jej aspekt. Oczywiście zgodnie z psychologiczną zasadą, jeśli wmówimy sobie, że coś powinno się stać to tak będzie, to tzw efekt placebo. Niektóre ze stwierdzeń wydają mi się trochę naciągane, lecz część z nich ma swoje przełożenie na życie codzienne. Każdy z nas mając wokół siebie bałagan źle się czuje, nie ma chęci na nic, a bałagan wisi nad nim, jak czarna chmura. Wiele osób również boryka się z problemem zbieractwa. Niewątpliwie książka, daje nam motywację, aby wziąć się za odkładane latami zadania, posprzątanie piwnicy czy wyrzucenie nieużywanych od lat przedmiotów. Bardzo łatwo i szybko się ją czyta. Podzielona, jest na rozdziały, których tytułu umożliwiają nam wyszukanie informacji jakie nas interesują. Jeśli potrzebujesz motywacji do perfekcyjnego uporządkowania domu, to książka Kingston jest idealna. Bądź , jeśli masz znajomych czy rodzinę bałaganiarzy czy choćby nałogowych zbieraczy, a nie masz pomysłu na prezent, warto pochylić się nad zakupem tej książki.


Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena