Koszyk 0
Opis:
Bez względu na to, gdzie mieszkasz, możesz sprawić, że miejsce to będzie wypełnione magią, harmonią i pozytywną energią. Zagoszczą one na co dzień w twoim salonie, sypialni, kuchni oraz ogrodzie. Magia domowa od zawsze towarzyszyła ludziom. Domy chroniły życie, przepełnione były mocą i świętością. Dach i ściany służyły za tarcze, które broniły domowników przed wpływem sił fizycznych, oraz magicznych, zatrzymując przy tym domowe szczęście i dobrego ducha ... drzwi natomiast strzegły przed niechcianymi gośćmi. Autorzy - eksperci sztuki magicznej - czerpiąc z rytuałów z całego świata, stworzyli kompletny przewodnik po magii domowej, który zawiera proste porady i sporą dawkę humoru. Dzięki magicznym zaklęciom i rytuałom, twoje cztery kąty będą zharmonizowane z rytmem i energią natury, a ty wcale nie musisz być ekspertem od magii, aby wprowadzić ją do swego domu. Wystarczy, że zastosujesz się do praktycznych wskazówek i prostych porad dotyczących codziennych czynności. Czasami rytuały są bardzo łatwe, jak: przesunięcie mebli lub powieszenie bukietu z ziół nad drzwiami. Innym razem może to być krótki obrzęd z wykorzystaniem świec w określonym kolorze. Przekonaj się jakie to proste, aby Twoje otoczenie było bezpieczne i promieniowało pozytywną mocą. Niech magia już na zawsze zagości wokół ciebie! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Scott Cunningham, David Harrington
  • 2012
  • 1
  • 240
  • 205
  • 145
  • 978-83-62476-43-5
  • 9788362476435
  • ZANPO

Recenzje czytelników

Magia domowa

Ocena:
Autor:
Data:
Scott Cunninham interesował się magią pochodzącą z natury – ziołami, kamieniami, żywiołami. Napisał wiele książek, które poświęcone były temu tematowi. David Harrington to przyjaciel i student Scotta. Obaj stworzyli książkę, która ma za zadanie pokazać użycie magii w domu. „Magia domowa” to książka wydana w Polsce w 2012 roku dzięki wydawnictwu Illuminatio.
Pozycja ta pokazuje jak kiedyś i dziś dbano o to, by dom nie był zaatakowany przez złe energie. Autorzy zaczynają od przypomnienia ... że kiedyś domem były jaskinie, czy szałasy, a i tak chroniono je na najróżniejsze sposoby. Książka to poradnik i podręcznik w jednym. Pokazują, że w domu ważne jest wszystko – od kolory okien, ścian, po to czy mamy wannę czy prysznic a nawet jak kominek powinien być chroniony przed złem. Książka zawiera informacje dotyczące ustawienia mebli, gotowania, kąpieli, a nawet dodatków, które pomagają żyć nam szczęśliwie i dostatnie. Na końcu znajdziemy rozdział dotyczący zaklęć i amuletów, które nas ochronią. Co ciekawe wiele z rozdziałów poświęcone jest też temu jak w różnych miejscach na ziemi ludzie przywołują do domów dobrą energie. Dodatkowo każde pomieszczenie w domu jest opisane dość dokładnie, nie tylko jako pokój, ale też z punktu czynności w nim wykonywanych – mamy tu rozdziały o kuchni (pokoju i gotowaniu), łazience (kąpiele) i sypialni (rozdział poświęcony śnieniu i stosunkom fizycznym).
Książka podzielona jest na kilka części. W pierwszej znajdziemy informacje o autorach, przedmowę i uwagi na temat magii domowej. Kolejna część to 19 rozdziałów dotyczących domów i tego jak sprawić, by żyło się nam w nim dobrze. Na koniec mamy słowniczek i spis bibliografii, do której często odsyłają autorzy. Jest to moim zdaniem dobry zabieg, gdyż niektóre z metod wspominanie są tylko na kartach książki, zachęcając do dalszych poszukiwań, które możemy zacząć od proponowanych pozycji. Dzięki temu książka nie jest zbyt obszerna, nie nudzi się i daje czytelnikowi informacje w pigułce.
Język jest prosty, bez niełatwych wyrazów, chociaż zdarzają się słowa związane z roślinami leczniczymi czy magicznymi, które dla czytelnika pierwszy raz mierzące się z tematyką mogą stanowić trudności.
Książka wydana jest w piękny sposób – papier i czcionka zasługują na uznanie. Pasuje mi to do tematyki, którą podręcznik przekazuje. Mamy tu również interesujący krój czcionki dla tytułów i podtytułów, który wyróżnia nowy dział, a także wiele obrazków związanych z aktualnie omawianym tematem. Kolejny plus to tekst: nie jest to zbitka, jedna monotonna treść. Często pojawiają się wyliczenia w punktach, spisy zaklęć czy ziół, które wyglądają ciekawie i łatwo odróżnić je od reszty rozdziału. Pomaga to w znalezieniu interesującego nas fragmentu. Wiele rzeczy zostało w tekście wyróżnione bądź to kursywą, bądź wyboldowane, albo uznane za osobny podrozdział. Moim zdaniem to wielki plus.
Nie mogę nie wspomnieć o okładce. Jest ona zrobiona w fantastyczny sposób – tytuł i obrazki odznaczają się inną teksturą pod palcem, co pozostawia miłe wrażenie. Oszczędność rysunków jest tu zaletą.
Minus jest jeden – po pierwsze niekonsekwencja w znakach cudzysłowu. Na początku i na końcu wyrazu wyglądają one różnie. Błędów interpunkcyjnych, literówek i pomyłek nie znalazłam prawie w ogóle, a jeśli już to były one mało znaczące.
Moim zdaniem książka jest interesująca. Pokazuje wiele rzeczy, w które wierzyło się kiedyś, a dziś się o nich zapomina. Czytając ją zdałam sobie sprawę, że ochrona domu nie polega tylko na włączeniu alarmu czy założeniu krat w oknach. Co ciekawe, rozmawiając potem ze znajomymi na ten temat, dowiedziałam się, że chronią oni swoje domy niektórymi sposobami opisanymi w książce. To potwierdziło, ze autorzy nie wymyślili sobie niczego, a wiele z „zabobonów” jest kultywowane po dziś dzień.
Komu mogę polecić tę książkę? Zainteresowanym magią w domu. Nie chodzi tu wcale o rzucanie zaklęć i robienie eliksirów, przekonacie się, że magia to również sposób odżywiania czy ustawienie mebli. Moim zdaniem warto przeczytać, choćby z ciekawości. Ja bawiłam się świetnie, dowiadując się jak można ochronić swój dom, zapewnić sobie szczęście, wzbudzić miłość i przyciągnąć pieniądze.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Magia domowa

Ocena:
Autor:
Data:
Każdy z nas dba o swój dom, mieszkanie, pokoik najlepiej jak potrafi. Sprząta w nim, przyozdabia, tworzy ciepły, domowy klimat. Nie każdy natomiast wie, że o swoje cztery kąty można zadbać również magicznie, by przywołać szczęście, miłość, harmonię, bezpieczeństwo a nawet zdrowie.
Magia domowa jest znana od tysięcy lat a rytuały nie zmieniły się od tamtego czasu, jedynie unowocześniły się narzędzia do ich przeprowadzania ...

Scott Cunningham i David Harrington to wybitni specjaliści od magii i folkloru. Od wielu lat pomagają ludziom urządzić magiczne domy, służąc radami i odpowiednimi rytuałami.

"Na szczęście stworzenie magicznego domu wzorowanego na starożytnych magicznych rytuałach wcale nie jest trudne. Nie musisz przeprowadzać się do chatki w lesie lub do wilgotnego zamku na szczycie góry. Twój własny dom wystarczy i nieważne czy jest to ciasna kawalerka, czy długi trzyczęściowy dom na kółkach. Tak naprawdę magiczny dom to ten, w którym wszystko zharmonizowane jest z rytmem i energią natury."


"Magia domowa" traktuje o codziennej magii, której zadaniem jest polepszenie życia naszego i wszystkich domowników.
Nie musicie być ekspertami w tej dziedzinie aby wykonać proste rytuały i zaklęcia przedstawione w książce. Większość potrzebnych przedmiotów znajduję się w każdym domu, więc zostaje już tylko chęć i dobra wola. Bez żadnego problemu będziecie mogli zaczarować, odczarować wszystkie pomieszczenia waszego domostwa- od drzwi wejściowych poprzez salon, kuchnię, sypialnię po strych i garaż a nawet przydomowy ogródek. Z poradnika dowiecie się:

- żeby odpędzić zło, wystarczy zawiesić w oknie kępkę zielonej trawy, a na parapecie ułożyć małe, białe kamyki
- lustro jest symbolem pieniędzy i aby je przyciągnąć do swojego domu, lustro powieś przy stole w jadalni lub kuchni
- żeby nie przenieść pecha ze starego domu do nowego, wystarczy nie zabierać ze sobą starej miotły
- jak przeprowadzić rytuały z pomocą świec w odpowiednich kolorach
- jak magicznie chronić naszych milusińskich i domowe rośliny
- jak zrobić domowy ołtarz
- znaczenie domowego ogniska, paleniska...

Autorzy postarali się napisać ten poradnik takim językiem by był zrozumiały dla każdego. Rytuały są wyjaśnione bardzo obrazowo, znajdziesz też listę potrzebnych przedmiotów, formułki do wypowiedzenia. Co mi się najbardziej spodobało w tym poradniku? Scott Cunningham i David Harrington nie wymuszali na czytelniku swojej woli ale to nam zostawili podjęcie decyzji jakie i czy wykorzystamy polecane obrzędy."Jeżeli podczas czytania tej książki coś ci się spodoba- wypróbuj to."Nasz dom może stać się magicznym miejscem, wystarczy tylko ją dostrzec, stosować, celebrować. Kilka prostych rytuałów może przynieść oczekiwany spokój, harmonię, szczęście.

Książkę polecam zainteresowanym magią oraz tym, którzy wierzą w przesądy, złe duchy i chcących stosować magiczne rytuały by zabezpieczyć przed nimi siebie i swój dom.

Cytaty z książki:

1. "Zbierz trochę pierwszego śniegu, po czym stop go i dodaj do kąpieli. Rytuał ten zapewni ci zdrowie przez cały rok."
2. "Samochód jest przedmiotem, z którym wiąże się mnóstwo przesądów. Mysie samochodu zawsze sprowadza deszcz- sporo razy zostało to "udowodnione."
3. "Dom powinien być dla nas schronieniem, dawać nam ciepło i bezpieczeństwo."

http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2012/10/magia-domowa-scott-cunningham-i-david.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena