Koszyk 0
Opis:
Magda, urodzona w Anglii z polskich rodziców, wychowana przez babcię Helenę - sanitariuszkę w Powstaniu Warszawskim - mieszka i maluje we wschodnim Londynie. Zbiegiem okoliczności zjawia się na kilka dni w Warszawie z nadzieją spotkania ze Stefanem Wolskim, dowódcą jej babci podczas obrony Starego Miasta i ewakuacji kanałami. Również w Warszawie są towarzysze broni Stefana Wolskiego: Michał Praga, Jeremi Lange i Karol Modelski. Obecność Magdy zmusza ich do powrotu w przeszłość ... Czytelnik książki Magda. Pożegnanie z pokoleniem staje się współuczestnikiem apokaliptycznych walk powstańczych i świadkiem tajemniczego wydarzenia, które miało miejsce w kanałach przed laty. Jest to zarówno wstrząsający, jak i intymny portret najlepszego pokolenia Polaków. To także portret młodej kobiety zagubionej we własnych dramatach - miłości i zdrady. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • J.B. Poznanski
  • 2014
  • 1
  • 344
  • 205
  • 146
  • *, 9788377854617
  • 9788377854617
  • ZBH3O

Recenzje czytelników

Autor chce pokazać nam, iż osoby biorące udział w Powstaniu Warszawskim były zwykłymi ludźmi,którzy w młodym wieku musieli chwycić za broń i walczyć o wolność ojczyzny.

Ocena:
Data:
Po książkę J.B.Poznanskiego pt."Magda. Pożegnanie z pokoleniem" sięgnęłam przypadkowo. Autor chce pokazać nam, iż osoby biorące udział w Powstaniu Warszawskim były zwykłymi ludźmi,którzy w młodym wieku musieli chwycić za broń i walczyć o wolność ojczyzny.

Główna bohaterka - Magda przyjeżdża do Warszawy i próbuje dowiedzieć się czegoś więcej na temat swojej babci od żyjących jeszcze Powstańców Warszawskich. Możemy przypuszczać, że to nie lada wyzwanie cofnąć się do wspomnieć ... których tak właściwie nikt nie chciałby pamiętać. Jednak bohaterowie podejmują się tego czynu, mimo że niektórzy z nich nie chcieli wracać do przeżyć z tamtego okresu. Opisane wydarzenia zmuszają czytelnika do refleksji. W książce nie tylko poruszane są aspekty historyczne, ale także osobista sytuacja Magdy. Dziewczyna walczy z miłością do mężczyzny, który ją zdradza.

Moim zdaniem warto sięgnąć po wytwór Poznanskiego. Jest ona doskonałym uzupełnieniem wiedzy na temat Powstania. Dzięki autentycznemu językowi książkę czyta się z wielką przyjemnością. Polecam!
Ola, lat 18
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena