Koszyk 0
Opis:
Wesołe opowiadania o sytuacjach z życia wziętych, które można zilustrować przysłowiem lub związkiem frazeologicznym o przenośnym znaczeniu. Dużo dobrej zabawy, a przy okazji sporo wiedzy! Czy wiesz, co to znaczy „przebierać jak w ulęgałkach” lub „wyświadczyć komuś niedźwiedzią przysługę” i dlaczego tak się mówi w pewnych sytuacjach? A dlaczego strach ma wielkie oczy? Czy naprawdę gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść? I co wspólnego mają żarty z solą, a książki z oknami ... a tym bardziej słowo z kobyłką? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bis
 • twarda
Mniej Więcej
 • Renata Piątkowska
 • 2012
 • 88
 • 240
 • 168
 • 978-83-7551-252-6
 • 9788375512526
 • ZAL0T
 • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Świetna :)

Ocena:
Ta książeczka jest naprawdę fantastyczna. Nie tylko bawi, ale także przekazuje naszym dzieciaczkom wiedzę, której nie znajdą nigdzie więcej. Po raz pierwszy spotkałam się z taką tematyką opowiadań i muszę przyznać, że ten pomysł bardzo mi się podoba. Książka bawi rożnego rodzaju sytuacjami i zaskakuje mądrością. Oprócz tego treść opowiadać zdobią wesołe i bardzo zabawne ilustracje Artura Nowickiego.
Podsumowując ... już nie po raz pierwszy jestem bardzo zadowolona mogąc poznać kolejną rewelacyjną lekturę dla dzieci, którą czytałam swojej córce z ogromną przyjemnością i jestem pewna, że jeszcze nie raz do niej wrócimy. Krótkie, ciekawe i mądre opowiadania okraszone ślicznymi ilustracjami. Czego chcieć więcej? Ja jestem zachwycona i z czystym sumieniem polecam ją Waszym dzieciaczkom. Na pewno podobnie jak moja Ala z przyjemnością wysłuchają tych wesołych historii. Gorąco polecam!!!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

super

Ocena:
Autor:
Data:
Przysłowia. Kto z nas ich nie używa? A kto wie skąd się wzięły? Przyznam się ,że nigdy się nad tym nie zastanawiałam a czytanie tej książki również i mnie się przydało :). W książce znajdziemy 15 opowiadań i każde o innym przysłowiu. Wszystko wytłumaczone w sposób przyjazny dziecku i tak by ono zrozumiało o co chodzi. Bohaterami każdego przysłowia są inne osoby więc spokojnie można sobie czytać pojedynczo ... Opowiadania są krótkie czasem zabawne innym razem mniej ale przekazują w sposób zrozumiały przysłowia. Znajdziemy tu między innymi wytłumaczenia z braku laku dobry kit, jedna jaskółka nie czyni wiosny, gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść, strach ma wielkie oczy czy jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.
Jak widać przysłowia dość dobrze znane ale jak powstały pewnie większość nie wie. Podoba mi się tow jaki sposób autorka przedstawia pochodzenie przysłów tak by kilkulatek zrozumiał.
Na samym końcu piękne przysłowie dom bez książek to dom bez okien. Sposób w jaki mama tłumaczy synkowi o co chodzi w tym przysłowiu:
Dom bez książek to dom bez okien, tak to brzmiało, prawda- spytała mam, a Paweł pokiwał głową.
To jest przysłowie i warto je zapamiętać. Bo widzisz, tu nie chodzi o zwykłe okna z szybami i firankami - powiedziała z uśmiechem. Rzecz w tym, że każda książka otwiera przed nami takie niewidzialne, tajemnicze okno.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena