Koszyk 0
Opis:
Widzę odwieczny konflikt między skromną dziewczyną, którą kiedyś byłam, a legendą, którą celowo wykreowałam, żeby nikt nie mógł zajrzeć w moje serce. W tej opowieści postaram się w miarę możliwości trzymać prawdy, choć mity i plotki spowijają mnie w nie mniejszym stopniu niż moje słynne krepdeszyny i tweedy. Postaram się pamiętać o tym, ż ... e mimo wszystkich swoich triumfów, mimo wszystkich błędów, które popełniłam – wciąż jestem tylko kobietą… Kim naprawdę była Coco Chanel? Wielką wizjonerką, niemieckim szpiegiem, namiętną dziewczyną poszukującą uczucia? Teraz nareszcie może opowiedzieć własną historię. Z powieści Mademoiselle Chanel wyłania się obraz kobiety pełnej pasji, wdzięku i uroku, której sława i fortuna nie uchroniły przed złamanym sercem. Nowa powieść C.W. Gortnera. Zanim został poczytnym pisarzem, autorem wielu powieści przetłumaczonych na ponad dwadzieścia języków, C.W. Gortner pracował w przemyśle modowym. Coco Chanel fascynowała go od zawsze. Teraz powraca do niej w swojej najnowszej książce, poszukując odpowiedzi na nurtujące go pytanie: jakie sekrety skrywała Coco Chanel? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • C. W. Gortner
  • 2015
  • 1
  • 588
  • 222
  • 148
  • 97883240-2760-6
  • 9788324027606
  • ZCUWB

Recenzje czytelników

Prosta dziewczyna, czyżby...

Ocena:
Autor:
Data:
Przyznam się, szczerze, że zrecenzowanie książki C.W. Gortnera nie jest łatwe. „Modemoiselle Chanel Powieść” powstała z fascynacji autora postacią Coco Chanel. Właściwie Gabrielle Bonheur Chanel, którą poznajemy przez 581 stron. Pięćset osiemdziesiąt jeden stron !!! Wiecie, nawet nie zauważyłam, że czytam tak wiele stron. Powieść wciąga, pochłania i pokazuje nam świat od 1895 roku do 1971 roku. Opowiada nam losy dziewczyny, której umiera matka, opuszcza ją ojciec i rozdzielają z braćmi ... Sama z siostrami trafia do zakonu. Poznajemy ją, zauważamy jej zmiany, milkniemy przy trudach losu, jakie ją spotykamy. Cieszymy się z sukcesów i złościmy, jak nie wychodzi jej w miłości. Łączymy litery w słowa, a słowa w zdania, które ukazują nam osobność. Osobowość tak silną, odważną, samotną i wytrwałą w dążeniu do celu. Dochodzimy do fazy zastanawiamy się nad sensem swojego życia. Kobieta żyła na przełomie dwóch wojen światowych. Była brana za szpiega. Poznała takie osobowości jak Picasso. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że Coco Chanel była większą skandalistką niż Doda, Madonna czy Conchita Wurst. Dobrze, od Conchitą może nie. Coco kocha zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Ludzie albo ją lubili albo jej nienawidzili. Tak samo będzie pewnie z Wami, po przeczytaniu tej książki.

Trochę o mnie:
1. Co mi się podobało:
Jestem w takim momencie swojego życia, że charakter bohaterki jest dla mnie inspiracją. Realizacja celów i do przodu.
2. Komu mogę polecić tę książkę?
Głównie jest to powieść dla osób, których interesuje Coco Chanel. Mogę ją polecić każdemu, kto lubi czytać o Francji XIX wieku, o modzie XIX w., o stylu życia z tej właśnie epoki.
3. Ulubiony cytat:
Mam dwa:
• „To czego nie zdobywamy sami -dodał- nigdy w pełni nie należy do nas. Zawsze może nam zostać odebrane. Ale nawet jeśli stracimy wszystko, na co pracowaliśmy, to osiągnięcie pozostanie nasze na zawsze”.
• „Prostota –mawiałam- to prawdziwa elegancja. Kobieta jest najbliższa nagości, kiedy jest dobrze ubrana. Strój powinien jej tylko towarzyszyć, zwracać uwagę w drugiej kolejności”.

4. Wnioski:
Książka jest powieścią, nie życiorysem. Chociaż wydaje nam się, że sama Coco nam ją opowiada jest tylko zasługą autora. Polecam ją na długie jesienno –zimowe wieczory. Najlepiej książka, kawa/kakao, koc, kot, kominek. Wieczór lub weekend udany, bo z Coco nie da się nudzić.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Choć przez chwilę być jak Coco Chanel...

Ocena:
Autor:
Data:
Książka "Mademoiselle Chanel" wciągnęła mnei bez reszty. Trafiła w moje ręce dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak i mimo, że liczy "jedynie" 585 stron przeczytałam ją w trzy dni!
Autor - C.W. Gortner - ma w swoim dorobku już wiele książek z kategorii powieść historyczna. Zazwyczaj jednak ograniczał się do epoki renesansu, postanowił jednak zrobić wyjątek dla Coco Chanel, którą podziwiał już jako nastolatek ... Po przeczytaniu tej książki z pewnością siegnę po inne tytuły jego autorstwa, bo jego styl mnie zupełnei oczarował.
Fabułą powieści jest życie znanej wszystkim Gabrielle "Coco" Chanel. Każdy o niej słyszał, każdy wie, że pochodzi z Francji, kojarzy jej małą czarną i perfumy. Do tej pory moja wiedza również ograniczała się do tego. Książka barwnie przedstawia nam czasy, w jakich przyszło jej żyć i kreować swoje modowe imperium, a także meandry jej życia, które wcale nie było usłane różami. Niestety nie jestem specjalistą, ale wierzę, że pan Gortner zna się na tym co robi i rzetelnie przedstawił fakty dotyczące życia sławnej projektantki, dodatkowo okraszając je uczuciami i emocjami jakie mogły towarzyszyć naszej bohaterce. Jej portret namalowany jest w słodko-gorzkich barwach, widać w nim uwielbienie autora dla niej, ale uważam, że również adekwatnie został przedstawiony jej charakter i pozory, "kamuflaż" jaki pokazywała światu. Z "Mademoiselle Chanel" możemy poznać nieco historię mody i jej zmiany na przestrzeni życia projektantki, a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy - na przykład skąd wzięło się znane na całym świecie logo, czy nazwa jej perfum.
Nie wiem czy to sama historia, czy styl napisania tej książki ale nie mogłam sie od niej oderwać. Świetnie sprawdza się tu narracja pierwszoosobowa, która daje czytelnikowi wrażenie jakby to rzeczywiście sama Gabrielle Chanel opowiadała nam swoje najskrytsze sekrety. Bardzo czytelny jest podział na pewne okresy w życiu bohaterki, a same rodziały są dość krótkie i pozostawiają ochotę "na jeszcze".
Serdecznie polecam tą książkę każdemu kto chce przeczytać kawał świetnej literatury a przy okazji poznać największą projektantkę i wizjonerkę, której styl nadal ma wpływ na nasz ubiór. Z resztą, która kobieta nie chciałaby choć na chwilę poczuć się jak Coco Chanel...
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena