Koszyk 0
Opis:
Planeta Dżahan, gdzieś w odległej galaktyce. Zamieszkała przez rozwiniętą cywilizację, której nieobcy jest honor, prawo, wierzenia, wojny. Brak jej tylko zaawansowanej technologii. Ale tę dostarczają na Dżahan Obcy z planety Ziemia. To oni, wykorzystując nowo odkryte możliwości podróży międzygwiezdnych, przywożą tu swój sprzęt w zamian za uprawiany na Dż ... ahanie czars – zboże, służące Ziemianom do produkcji Łez Diabła, narkotyku, od którego uzależniona jest ludzkość. Łzy Diabła to opowieść o królewiczu Izzacie, synu króla Farji, który z polecenia ojca wyrusza na wyprawę wojenną, by wytyczyć strategiczny szlak do transportu czarsu. Łzy Diabła to opowieść o Znajdzie, człowieku znikąd, który w wyniku niezwykłych splotów okoliczności ze zwykłego pastucha zmienia się w Mściciela z Pól – owianego ludową legendą groźnego partyzanta walczącego z królewskimi wojskami. Łzy Diabła to opowieść o honorze, żołnierskim etosie, niezłomności i miłości. To pasjonująca historia walki o własną tożsamość: w wypadku Izzata potrzebną, by ocalić Farję i przejąć po ojcu tron; w wypadku Znajdy dawno i zdawałoby się bezpowrotnie utraconą. Łzy Diabła to Afganistan Magdaleny Kozak i jej doświadczenia nabyte podczas misji wojskowych w tym kraju, przeniesione do odległego fantastycznego świata i podane w formie pasjonującej epickiej historii. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Magdalena Kozak
  • 2015
  • 752
  • 210
  • 140
  • 9788363944780
  • 9788363944780
  • ZCGUS

Recenzje czytelników

Wojna pustyni

Ocena:
Autor:
Data:
Najnowsza powieść pani Kozak już po paru dniach stała się bestsellerem, i choć początkowo obstawiałem jej fenomen za wcześniejszy sukces trylogii o Nocarzu, okazała się to karygodna bezczelność z mojej strony. „Łzy Diabła” bronią się same, a nawet podbijają poprzeczkę pisarskich możliwości autorki, wywyższonej nowym dziełem do elit polskich fantastów.
Powieść prezentuje wielowarstwową historię, podzieloną na dwie różne linie fabularne, zmierzające do dwóch pozornie odmiennych celów ... łączących się w spektakularnej kulminacji. Pędzącej na łeb na szyję akcja, nietuzinkowi bohaterowie, gorzki i ciężki klimat – to zaledwie skromna garść tego, co znajduje się w barwnym świecie na wskroś przesiąkniętego wyższością, podziałem, tradycjami i zróżnicowaniem nacji.
Kozak najnowszą opowieścią pokazała, jak nitka po nitce, dzierga się skrupulatnie przemyślana intryga, rozgałęziająca się wielokrotnie i mająca wiele płaszczyzn, zamykających się dopiero – ale za to aż – w jednym z najlepszych finałów polskiej literatury fantastycznej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Łzy Diabła

Ocena:
Autor:
Data:
Cegła, to mało powiedziane. Jak tylko dostałam ją w swoje ręce, to moja reakcja była mniej więcej taka "chyba z rok to będę czytać", ale uwinęłam się w dwa tygodnie. Tak to jest dużo, ale jak na taką objętość i te emocje, to na prawdę nie jest źle. Widzicie po ocenie, że jestem zachwycona i już wyjaśniam co i jak.

Trzydzieści lat przed opisanymi wydarzeniami, na Ziemi dochodzi do spektakularnego odkrycia. Podróże międzygwiezdne, dają wiele nowych możliwości ... a odkrycie zaludnionej planety, jest czymś niewiarygodnym. Ale jak to Ziemianie, od razu zaczęli szukać korzyści dla siebie. I tak odkrywają Czars. Zboże, które nie rośnie u nas, a z niego zaczynają produkować Łzy Diabła, narkotyk, od którego uzależnia się cała planeta. Dżahan nie jest tak rozwinięty jak nasz cywilizacja, dlatego Ziemianie płacą za zboże, militariami, które u Nas nie są żadną nowością. I tak wkraczamy w porachunki między plemionami i królestwami na Dżahanie.

10/10. Jestem oczarowana, ta książka wyrwała mi serce i wszyła na miejsce. Tak bardzo ubolewam nad tym, że nie mogę tu napisać tylu wspaniałych rzeczy, bo to będzie spojler, a nie chcę Wam tego robić i zabierać tej ogromnej przyjemności ze zgłębiania tej lektury. Jestem świadoma, że książka nie zupełnie zasłużyła na maksymalną ocenę i o tym też Wam napiszę, ale na prawdę jestem zachwycona i w pełni świadoma wad, kocham tę książkę całym książkowym sercem. Oficjalnie trafiła ona na listę ulubionych książek.

Trzech kuzynów Izaat, Malik i Amniant. Ah, cóż to za faceci ;). Którego wybrać zastanawiałam się długo, który lepszy i który bardziej trafia w moje gusta. Ostatecznie padło na Izaata. Autorka opowiada historię z trzech różnych perspektyw. Pierwsza, to historia opowiadana oczami następcy tronu Fari, Izaata i muszę przyznać, że ta najbardziej przypadła mi go gustu i to ją najchętniej śledziłam. Kolejną z głównych postaci jest Znajda. Pastuszek, który stracił pamięć i który trafia do grupy rebeliantów, którzy dumnie zwą się Skorpionami. No i mamy ostatnią perspektywę, która występuje najrzadziej, a mianowicie, śledzimy losy pewnego więźnia o którym tak na prawdę nic konkretnego nie wiemy. To w jaki sposób autorka połączyła ze sobą na końcu te trzy wątki, zapiera dech w piersiach i mi "zniszczyło umysł". Nie mogę tu napisać nic konkretnego, bo nie chcę nic zdradzić. Ale uwierzcie mi, że warto przebrnąć przez tyle stron, aby przeczytać tak genialne zakończenie.

700 stron, wiadomo, że zdarzają się nudne momenty, ale tak na prawdę to cały czas się tu coś dzieje i cały czas jest jakaś akcja. Ostatnio w jednym z wywiadów Pani Magdalena powiedziała, że początkowo był pomysł, żeby Łzy Diabła podzielić na dwie części, ale chwała jej za to, że tego nie zrobiła. Trochę mi zabrakło więcej informacji na temat sytuacji na Ziemi. Oczywiście one się pojawiały i to nawet kilkanaście razy, ale jednak trochę mało.

Zanim jeszcze zabrałam się za książkę, opis kojarzył mi się trochę z Avatarem i proszę nie idźcie moim tokiem myślenia bo był on jak najbardziej błędny. To co stworzyła Pani Kozak jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Autorka jako żołnierz, przenosi nas w fascynujący, na swój sposób, świat wojny, który może znaleźć swoje realne odzwierciedlenie na naszej planecie.

Wykreowany świat jest genialny i dopracowany w taki sposób, że czytelnik z łatwością może przenieść się do świata z książki. W tej chwili tej pozycji wróżę holywoodzką ekranizację :)

Wszyscy teraz do księgarni marsz i proszę zapoznać się z tą pozycją. Ja jestem zakochana i mam nadzieję, że podzielicie mój entuzjazm.

*recenzja pochodzi z naszksiazkowir.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena