Koszyk 0
Opis:
Królestwo Goreddu – świat, w którym ludzie i smoki żyją w niepewnej równowadze, a ci nieliczni, którzy są jednocześnie ludźmi i smokami, muszą ukrywać prawdę. Jedno z nich – w połowie ludzka dziewczyna, w połowie smoczyca, imieniem Serafina - niechętnie dało się wciągnąć w politykę swojego świata. Kiedy dochodzi do wybuchu wojny między smokami a ludźmi ... Serafina musi wyruszyć w podróż, by odnaleźć innych podobnych sobie – ponieważ łączy ją niewyjaśniona więź z nimi wszystkimi, a razem będą zdolni walczyć przeciwko smokom w potężny, magiczny sposób. Zbierając tę barwną gromadkę, Serafina musi uciekać przed ludźmi, którzy próbują ją zatrzymać. Jednak najbardziej przerażająca jest inna pół-smoczyca, która umie wkradać się w ludzkie umysły i je przejmować. Aż do tej pory Serafina chroniła swój umysł przed intruzami, co jednocześnie oznaczało ograniczenie jej możliwości. Nadszedł czas, by podjąć decyzję – trzymać się bezpiecznego starego życia czy przyjąć potężne nowe przeznaczenie? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Mag
 • miękka
Mniej Więcej
 • Rachel Hartman
 • 2015
 • 1
 • 612
 • 202
 • 135
 • 978837480-554-4
 • 9788374805544
 • ZCRTO

Recenzje czytelników

Dalsze losy Serafiny

Ocena:
Autor:
Data:
Półsmoczyca Serafina wyszła z cienia i dała się wciągnąć w polityczne rozgrywki swojego świata. Kiedy wybucha wojna między smokami a ludźmi, Serafina wyrusza w podróż, by odnaleźć inne półsmoki, z którymi łączy ją niewyjaśniona więź, a razem będą zdolni walczyć przeciwko smokom. Niestety inna półsmoczyca opanowuje po kolei umysły najpierw innych półsmoków, potem ludzi. Jej nienawiść zarówno do smoków jak i ludzi może doprowadzić do wielu śmierci. Czy Serafina zdoła ją powstrzymać?
Czy ta recenzja była przydatna?

Średnia kontynuacja "Serafiny"

Ocena:
Data:
Królestwo Goreddu – świat, w którym ludzie i smoki żyją w niepewnej równowadze, a ci nieliczni, którzy są jednocześnie ludźmi i smokami, muszą ukrywać prawdę. Jedno z nich – w połowie ludzka dziewczyna, w połowie smoczyca, imieniem Serafina – niechętnie dało się wciągnąć w politykę swojego świata. Kiedy dochodzi do wybuchu wojny między smokami a ludźmi, Serafina musi wyruszyć w podróż, by odnaleźć innych podobnych sobie – ponieważ łączy ją niewyjaśniona więź z nimi wszystkimi ... a razem będą zdolni walczyć przeciwko smokom w potężny, magiczny sposób.
Zbierając tę barwną gromadkę, Serafina musi uciekać przed ludźmi, którzy próbują ją zatrzymać. Jednak najbardziej przerażająca jest inna pół-smoczyca, która umie wkradać się w ludzkie umysły i je przejmować. Aż do tej pory Serafina chroniła swój umysł przed intruzami, co jednocześnie oznaczało ograniczenie jej możliwości. Nadszedł czas, by podjąć decyzję – trzymać się bezpiecznego starego życia czy przyjąć potężne nowe przeznaczenie?

Łuska w cieniu jest kontynuacją powieści Serafina. Jest to historia młodej dziewczyny, której nie można nazwać zwyczajną. Jest ona pół-smokiem. Jej dotychczasowe życie nie było łatwe. Musiała ukrywać swój dar. A może przekleństwo? Jednak po wydarzeniach z poprzedniego tomu Fina nie musi już kryć się tak jak dawniej. Jej przyjaciele nareszcie poznali prawdę, dzięki czemu Serafina wyrusza na wyprawę, której celem jest odnalezienie innych ityasaari, pół-smoków. Jednak wszystko komplikuje się, gdy na drodze dziewczyny staje pół-smoczyca opanowująca umysły innych z ich gatunku. Jak Fina sobie poradzi? Czy da radę pokonać zawziętą ityasaari gotową zrobić wszystko, by wygrać?

Pierwszy tom bardzo mi się spodobał. Drugi natomiast był gorszy. Tak jak w przypadku Serafiny przebrnięcie przez kilkadziesiąt pierwszych stron było koszmarem. Na szczęście później akcja zaczęła się rozkręcać, ale i tak nie było najlepiej. To właśnie brak zwrotów akcji, niespodziewanych wydarzeń było największym minusem książki.

Autorka zamiast skupić się na garstce poznanych wcześniej postaci zaczęła tworzyć miliard innych, słabo wykreowanych osób, których imion nie jestem w stanie sobie przypomnieć. Pani Hartman mogła lepiej pokierować Serafiną, ponieważ główna bohaterka niczym mnie nie zaskoczyła, a do tego stała się kimś zupełnie innym. Jak widziała, że dzieje się coś złego, ktoś cierpiał, po prostu patrzyła i współczuła. To nie pasowało mi do dziewczyny poznanej w pierwszej części. Glisselda nadal pozostała moją ulubioną bohaterką. Była szczera, pełna życia, mimo że musiała objąć bardzo ważne oraz wymagające stanowisko, rolę królowej.

O wątku miłosnym wolałabym zapomnieć. Jest on tak denny i beznadziejny, że nie chcę nawet o nim mówić. Po przeczytaniu ostatniego rozdziału nie wiedziałam czy mam się śmiać czy płakać. Podejście Finy do pewnych wydarzeń było po prostu śmiechu warte.

Podsumowując, książka była średnia. Nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobała, ponieważ były momenty, które bardzo mi się podobały. Jednak jeśli powieść ma ponad 600 stron, a wydarzenia, które przypadły mi do gustu zajęły łącznie maksymalnie jedną trzecią książki to nie mogę powiedzieć, że Łuska jest arcydziełem, prawda?

~ A

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu MAG.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena