Koszyk 0
Opis:
Kryminał z bohaterem W labiryncie ulubionych miejsc. „Psychologia zbrodni – oto prawdziwa zagadka, którą rozwiązuje Susan Hill w kryminałach z inspektorem Serraillerem”. „THE TIMES” Nagły telefon przerywa urlop lubiącemu swoją samotność inspektorowi Serraillerowi. Powracamy do sennego Lafferton, które już raz ukazało swoje drugie, złowrogie oblicze. Teraz pozorny spokój miasteczka pryska wraz ze zniknięciem kilkuletniego chłopca. Poszukiwania są bezowocne ... śledztwo nie daje rezultatów. Lafferton wypełnia rozpacz, strach i podejrzliwość. Atmosfera zagrożenia opanowuje myśli i uczucia wszystkich ludzi naznaczonych zbrodnią – ofiar i ich bliskich, sprawców i stróżów prawa... „Kryminały Susan Hill wypełnia niepokojący klimat i meandry ludzkich emocji”. „INDEPENDENT” SUSAN HILL to laureatka prestiżowych nagród literackich: Whitbread Award, Somerset Maugham Award, John Llewelyn Rhys Prize, nominowana do nagrody Bookera. Światową sławę przyniosła jej Kobieta w czerni – nieustannie wznawiana, zekranizowana powieść, której adaptacja teatralna od 25 lat nie schodzi z londyńskich scen. Seria literackich kryminałów z enigmatycznym inspektorem Serraillerem zajmowała najwyższe miejsca na brytyjskich listach bestsellerów. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Susan Hill
 • 2014
 • 2
 • 352
 • 205
 • 131
 • 9788324151936
 • 9788324151936
 • ZBR2V

Recenzje czytelników

Czy masz czyste serce?

Ocena:
Autor:
Data:
W małym angielskim miasteczku Lafferton, ktoś porywa małego chłopca. Dziecko jak co rano czeka na rodziców kolegi, którzy zabierają go do szkoły. Zamyśla się czekając z tornistrem przy furtce swojego domu, nawet nie zauważa, że nagle ktoś szybko wciąga go do samochodu, o zupełnie innym kolorze niż ten którym zwykle jeździł. Srebrny jaguar to rzadkość w małym miasteczku. Po rekonstrukcji zdarzeń przeprowadzonej przez policję i prowadzącego śledztwo, inspektora Serailler’a ... nie trafimy na nowe dowody. Nikt nic więcej nie widział. Rodzice chłopca, znany neurochirurg oraz notariuszka odchodzą od zmysłów. Przerażenie, bezsilność, smutek i wielka niewiadoma – oto uczucia które pojawiają się ze zdwojoną siłą. Ojciec chce popełnić samobójstwo, matka traci nadzieję, na to że synek wróci do domu żywy. Wspiera ich policjantka, która już też psychicznie ledwo wyrabia, gdyż jest wrażliwą kobietą i nie zniosłaby sytuacji, kiedy to ona byłaby na miejscu matki chłopca.

Inspektor Serailler, zmaga się tą ponurą sprawą, w której nie ma kompletnie żadnego widoku na rozwiązanie, brak dowodów, brak czegokolwiek, nie wiadomo czego szukać i gdzie, podejrzewany o porwanie chłopca miejscowy pedofil (który niedawno wyszedł z więzienia) również nie dostarcza żadnych informacji. Dodatkowo inspektor zmaga zmaga się z problemami osobistymi. Rozpamiętuje minione lata kiedy zamordowano kobietę policjantkę, w której się podkochiwał, do tego nie może się uporać z tyle co zmarłą siostrą, która co prawda od dziecka żyła jak „roślina” ale mimo to bardzo ją kochał.

Poznajemy również niejakiego więźnia, który po 4 letniej odsiadce w więzieniu powraca do Lafferton, marzy o zajęciu się ogrodnictwem, zerwaniu ze światem przestępczym, ale wolność nieco go przytłacza. Mieszkanie z siostrą, która ewidentnie go nie znosi, wcale nie poprawia mu nastroju. Jego droga krzyżuje się z drogą bogatego przestępcy zajmującego się różnymi dziwnymi sprawami, który proponuje mu pracę przy eksportowaniu samochodów drogich marek. Pierwsze zadanie – odebrać srebrnego jaguara i odstawić go na lotnisko.

Jak te wszystkie sprawy się ze sobą powiążą – ja wiem. Natomiast Wam zapowiadam, że jeśli nie lubicie książek, w których akcja jest może nieco rozwlekła, bo ważniejsze tu są emocje postaci, to nie sięgajcie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena