Koszyk 0
Opis:
Gwałtowne tornada, zabójcze huragany i niebezpieczne przygody w ekstremalnych warunkach pogodowych. Wyobraź sobie trąby powietrzne, które zrównują z ziemią domy, a samochody zmieniają w latające pociski. Wyobraź sobie przerażające burze, którym towarzyszą grzmoty, błyskawice i ulewne deszcze. Pomyśl o wietrze, który potrafi wiać z prędkością 400 km/h, wyrywając drzewa z korzeniami. Brzmi dostatecznie groźnie? Reed Timmer uwielbia taką pogodę i umie o niej opowiadać jak nikt inny ... Ten łowca burz i meteorolog od dziecka fascynował się zjawiskami atmosferycznymi. W swojej książce pisze o hipnotyzującym pięknie i przerażającym chaosie burz i tornad, wyjaśnia, jak do nich dochodzi i w jakich warunkach powstają. Jego opowieść jest także świadectwem ogromnej pasji, graniczącej z obsesją, która pozwala na pełne emocji życie, ale i stwarza prawdziwe zagrożenia. Poznaj najbardziej zdeterminowanego i odnoszącego największe sukcesy ŁOWCĘ BURZ, gwiazdę DISCOVERY CHANNEL. Niech stanie się twoim przewodnikiem w szalonym i groźnym świecie ekstremalnych zjawisk pogodowych. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Reed Timmer, Andrew Tilin
 • 2014
 • 1
 • 318
 • 205
 • 144
 • 978-83-240-2524-4
 • 9788324025244
 • ZBE3D

Recenzje czytelników

PP

Ocena:
Autor:
Data:
PP. Przyjemne z pożytecznym. Bo po pierwsze : lektura pełna zabawnych i ciekawych anegdot, a po drugie odgruzowuje wiedzę zdobytą w liceum . Maniakalny łowca burz Reed Timmer dorzuca oczywiście trochę więcej danych dotyczących tornad ale robi to tak umiejętnie, że można poczuć się prawie jak „znawca burz”. Gwiazda Discovery Chanel zabiera nas w podróż ALEJĄ TORNAD, odkrywa ogrom zniszczeń i zagrożeń jakie niesie to zjawisk pogodowe. Dreszcz przechodzi ... Za kolejny plus tej książki uważam przesłanie : rób to co kochasz a będziesz szczęśliwym człowiekiem i osiągniesz sukces  Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Burza? Tak!

Ocena:
Data:
Jeśli jest ktoś na tym świecie, kto posiada wielką ilość energii do pogoni za burzą, jest to niewątpliwie Reed Timmer.
„Łowca burz” to wspomnienie Pana Timmera, o jego pasji, a w drugiej kolejności o osobach, które przyczyniły się do tego, że stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i nietuzinkowych łowców burz na świecie.
Krótko i na temat, tak wygląda każdy rozdział, ale nie całkiem. Mamy tu wiele opowieści z życia łowcy, mnogość wspomnień przeplata się z opracowanymi ... merytorycznie na wysokim poziomie, informacjami na temat zjawisk pogodowych, nie tylko tornad, których to Reed poszukuje najczęściej. Po prawdzie to także książka o marzeniach, ich realizacji, determinacji w dążeniu do nich.
Razem z „Łowcami burz” możemy uczyć się podstaw, ale i odkryć „przekleństwo czystego nieba” – pogodę, która nas zupełnie nie interesuje, bo przecież to tornada, huragany, grad i pioruny są tym, czego oczekujemy od Alei Tornad i innych miejsc na Ziemi, które mogą przynieść nam niespodziewaną, ale fascynująca pogodę.
Słownik pojęć na końcu książki to wielki smaczek, w wolnej chwili szybko możemy przypomnieć sobie najważniejsze pojęcia jakie wystąpiły podczas połowów burz.
Po przeczytaniu tej książki zdecydowanie inaczej zacząłem patrzeć na niebo, owszem, pogoda to pogoda, nie ma złej, może być najwyżej chłodniej lub cieplej, jednak „Łowcy burz” sprawili, że niecierpliwie wyczekuję superkomórek, w Polsce bowiem, też pojawiają się trąby powietrzne. Polecam każdemu, kto tylko lubi burze, albo jeszcze nie poznał gwiazdy Discovery.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena