Koszyk 0
Opis:
Ekscytująca książka, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. A na koniec rarytas - nowe opowiadanie George’a R. R. Martina Książę łotrzyk ze świata Gry o tron - opowieść o Daemonie Targaryenie. Wszyscy kochają łotrzyków. Motyw przewodni tej znakomitej antologii pozwala na bardzo wiele swobody i jest niezwykle atrakcyjny dla czytelnika. Fałszywe jasnowidzące, międzygalaktyczne kreatury ... nowy rodzaj alchemii i przywoływanie pradawnych bogów czy zabójcza moc opowieści o Fafrydzie i Szarym Kocurze to tylko niektóre z pomysłów. Bohaterowie wszystkich opowieści są niebezpieczni i podstępni, a do tego zupełnie nieprzewidywalni. Książka zawiera teksty znanych autorów powieści detektywistycznych oraz thrillerów, a także tych, którzy zasłynęli z science fiction i fantasy. Sam spis treści wystarczy, by wzbudzić zainteresowanie fanów najrozmaitszych gatunków - zawiera bowiem 21 nigdy dotąd niepublikowanych utworów. W tomie znajdziemy m.in. najnowsze opowiadanie Neila Gaimana rozgrywające się w świecie Nigdziebądź, nowelę Patricka Rothfussa opowiadającą o Bast z Kronik królobójcy oraz cechującą się błyskawiczną akcją opowieść Joe Abercrombiego o serii nieustannych kradzieży. I wreszcie na koniec opowiadanie samego mistrza George'a R.R. Martina, relacjonujące skrawek historii świata Gry o tron, opowiadające o pewnym draniu z czasów panowania dynastii Targaryenów. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • ,
  • 2015
  • 1
  • 998
  • 205
  • 140
  • 978837785-777-9
  • 9788377857779
  • ZCZHQ

Recenzje czytelników

W sumie warto.

Ocena:
Autor:
Data:
Nie ukrywam, do sięgnięcia po książkę skłoniło mnie nazwisko George'a R.R. Martina, którym sygnowana jest ta antologia. Jednak jak się okazało w trakcie lektury, nazwisko Martina, jako swoistego patrona zbioru opowiadań, nie gwarantuje ich najwyższego poziomu.
Łotrzyki to zbiór opowiadań, których motywem przewodnim są tytułowi łotrzycy. Autorami opowiadań są najsłynniejszy pisarze fantasy: George R.R. Martin, Neil Gaiman, Joe Abercrobie, Matthew Hughes, Gillian Flynn i inni ...
Opowiadania zawarte są na blisko 1000 strin. To dużo. Nawet bardzo dużo, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że chodzi o zbiór opowiadań, czyli form literackich raczej kilku-kilkunastostronicowych. W związku z ilością stron bohaterowie przewodni, łotrzycy zostali zaprezentowani w nieskończenie wielu postaciach, na najróżniejsze sposoby. W zbiorze znajdziemy 21 opowiadań z najróżniejszych gatunków literackich - fantasy, urban fantasy, thriller psychologiczny, obyczajowe i horror.
I niby wszystko ok, ale mniej więcej w połowie tego grubego tomiszcza miałem wrażenie, iż czytam po raz enty to samo opowiadanie.
Starałem się czytać po 1-2 opowiadania co kilka dni. W przeciwnym razie wrażenie wtórności jeszcze bardziej się nasilało.
Opowiadania dzielą się na bardzo dobre, do których zaliczają się zaledwie 4 utwory; dobre - 5-6 utworów i pozostałe w najlepszym przypadku przeciętne. Dodatkowo 1 opowiadanie jest po prostu tak kiepskie, że nie da się go czytać.
Celowo nie zdradzam tytułów kiepskich, przeciętnych czy bardzo dobrych opowiadań. Zależy mi na tym, żebyście do tego tomu podeszli bez większych uprzedzeń. Być może komuś z was te gorsze dla mnie opowiadania bardziej przypadną do gustu niż mnie. Nawet jeżeli większa część książki nie wzbudzi w was zachwytu, to uważam, że przynajmniej dla kilku dobrych i bardzo dobrych opowiadań, warto Łotrzyki przeczytać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Łotrzykowy zawrót głowy

Ocena:
Autor:
Data:
Świat łotrzyków, złodziejaszków i wszelkie maści typów z pogranicza dobra i zła stoi przed Tobą otworem. Oczywiście pierwszą zachętą może się okazać nazwisko najbardziej poczytnego autora ostatnich lat, czyli Georga Martina. Jednakże muszę szczerze przyznać, że mnie bardziej przyciągnęło opowiadanie Neila Gaimana a samo opowiastka ze świata Pieśni Lodu i Ognia nieco mnie rozczarowało. W antologii znajdziemy bowiem przekrój przez różne gatunki ... formy narracji a przede wszystkim bogactwo postaci nie do końca dobrych ani złych. Wiele z tych opowiadań to świetny materiał na scenariusz filmowy i chętnie zobaczyłabym je na wielkim ekranie. Oczywiście zdarzają się i historie nieco gorsze niż pozostałe, jednakże jak na obszerność antologii (w moim przekonaniu) przeważają te, na które warto zwrócić uwagę. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena