Koszyk 0
Opis:
Żyjąc wśród sachakańskich buntowników, Lorkin stara się dowiedzieć o nich i ich wyjątkowej magii jak najwięcej. Zdrajcy nie są jednak chętni, by podzielić się nią w zamian za wiedzę uzdrowicielską, którą tak desperacko pragną poznać. Choć Lorkin przypuszcza, że obawiają się ujawnić przed światem swoje istnienie, pojawiają się pewne przesłanki, że ich plany są bardziej ambitne. Sonea szuka dzikiego maga, mając świadomość, że Cery nie może w nieskończoność uciekać przed zamachami na swoje życie ... mag jednak ma znacznie większy wpływ na półświatek, niż się obawiała. Jego jedynym słabym punktem jest więziona w Strażnicy matka. W Sachace Dannyl utracił poważanie wśród elity, po tym jak pozwolił Lorkinowi dołączyć do Zdrajców. Uwaga ashakich natomiast skupia się na nowym Ambasadorze Elyne, którego Dannyl zna aż za dobrze. Tymczasem na Uniwersytecie dwie nowicjuszki przypominają magom Gildii, że czasami największy wróg kryje się wśród nich samych. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Trudi Canavan
  • 2012
  • 1
  • 570
  • 200
  • 140
  • 978-83-62170-17-3
  • 9788362170173
  • ZAO0E

Recenzje czytelników

Kto pod kimś dołki kopie ten sam w nie wpada. Trylogia zdrajcy, czyli Trudi Canavan i jej Łotr.

Ocena:
Data:
Trudi Canavan australijska pisarka i publicystka oraz ilustratorka i projektantka. Kobieta o wielu talentach. Laureatka nagrody Aurealis dla najlepszego opowiadania fantasy. Australijskie czasopismo zatrudniło panią Canavan, jako szefową działu graficznego poświęconego fantastyce Aurealis.
Trudi Canavan jest autorem trzech światowej sławy trylogii.
• Trylogia Era pięciorga
• Trylogia Czarnego Maga
• Trylogia Zdrajcy

Łotr to już drugi tom słynnej trylogii Zdrajcy ... Opowiada on dalsze losy syna Czarnego maga Sonei oraz byłego Wielkiego Mistrza Akkarina, który na własne życzenie zostaje uwięziony w tajnym azylu zdrajców. W nowy świecie trudno jednak jest odnaleźć się młodemu magowi. Wbrew pozorom asystent ambasadora nie dał się zamknąć tam tylko, dlatego, że pragnął ocalić jedną kobietę. O nie. Ma on swoją sekretną misję, która ma więcej przeciwników niż zwolenników. Nie zdaje sobie nawet sprawy, jakie niebezpieczeństwo na niego czeka tuż za zakrętem.
Spotykamy się także z losami Dannyla. Przez ucieczkę Lorkina wiele drzwi zamknęło się przed nim. Ponieważ Ashaki nie rozumieją jak mógł pozwolić mu tak po prostu odejść. Jakby tego było mało do Sachaki przyjeżdża dawny kochanek Dannyla oświadczając, że został Ambasadorem Elyne i zamieszkają razem w domu Gildii.
Jednak Łotr to nie tylko historia młodego Lorkina oraz Ambasadora Gildii. W miedzy czasie poznajemy dalsze losy Kyralii. Okazuje się, że nie tylko w Sachace czai się niebezpieczeństwo.


Robię się już pewnie okropna, że ciągle o tym wspomina, jednak w dalszym ciągu jestem zauroczona zamieszczonymi mapami. To właśnie dzięki nim uświadomiłam sobie tak wiele rzeczy, które w tekście mi umknęły.
Mapy te to trzy niedużego formatu obrazki przedstawiające: Gildie magów, ziemie Kyralii oraz Imardin.


Pamiętacie jak wspominałam, że Misja ambasadora czasami stawała się nuda? W łotrze nie ma tego problemu. Jeśli raz was wciągnie to nie puści dopóki nie skończycie go. Historia pochłonie was bez reszty. Sama akcja nie da wam odpocząć. Będzie ciągle zaskakiwać. Nie wiedziałam, że mogę jeszcze bardziej zżyć się z bohaterami, a jednak okazało się to możliwe. Śmiało mogę powiedzieć, że pani Canavan jak zwykle spisała się mistrzowsko.

Zauważyłam u autorki pewien schemat. Każda jej trylogia rozkręca się z kolejną częścią coraz bardziej. Zaczyna powoli, czasem odrobinę nudnawo, a potem pojawia się jeden moment, który powala nas na kolana raz na zawszę.


Jako, że jest to środkowa część nie mogę powiedzieć nic więcej, aby nie zdradzić fabuły. Czasem z tego powodu nie cierpię siebie, że muszę zrecenzować taką książkę. Ponieważ nie potrafię się powstrzymać żeby nie robić spoilerów. Więc powiem krótko. Jeśli spodobała wam się Misja ambasadora to możecie być pewni, że Łotr was zachwyci od początku do końca.

Pozdrawiam,
A.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena