Koszyk 0
Opis:
Niezwykła powieść o naturze szczęścia i roli przypadku. Iloraz inteligencji Perry'ego wynosi tylko 76 punktów, ale Perry nie jest głupi. Babcia nauczyła go wszystkiego, czego potrzebuje, by przetrwać. Kiedy babcia umiera, 31-letni Perry zostaje sam. Wkrótce potem wygrywa na Loterii Waszyngtońskiej dwanaście milionów dolarów... Na kartach Loterii poznajemy galerię żywych postaci, zarówno podłych, jak i szlachetnych. To znakomita powieść o zaufaniu i lojalności.
Mniej Więcej
  • Patricia Wood
  • 2011
  • 368
  • 215
  • 140
  • Okna. Cykl prozy
  • 978-83-7502-238-4
  • 9788375022384
  • ZA7BG

Recenzje czytelników

"Przejmująca opowieść o niezwykłym człowieku"

Ocena:
Autor:
Data:
Już od dłuższego czasu chciałam się zapoznać z książką autorstwa Patricii Wood i gdy tylko nadarzyła się ku temu okazja, nie wahałam się ani chwili. „Loteria” opowiada o mężczyźnie, który różni się od innych tym, że wolniej myśli. Z tego powodu jego życie obfitowało w wiele przykrych sytuacji. Jedyną opoką zdawała się być jego babcia, która zwykła nazywać go szczęściarzem. I rzeczywiście nim był. Miał oddanych i wartościowych przyjaciół, uczciwą pracę ... a przewrotny los szykował dla niego jeszcze jedną niespodziankę. Perry wygrał na loterii 12 milionów, które od tej pory miały kompletnie zmienić jego dotychczasowe życie…
Sięgając po „Loterię” nie spodziewałam się, że wywrze na mnie aż takie wrażenie. Ciężko jest mi ująć w słowa to, co czułam podczas tej lektury. Liczyłam na lekką i przyjemną w odbiorze powieść i rzeczywiście to otrzymałam. Jednak „Loteria” to coś więcej. To przejmująca opowieść o niezwykłym człowieku, który mimo swojej ułomności potrafił odnaleźć się w trudnej rzeczywistości. Książkę czytałam z zapartym tchem, a Perry z każdą kolejną chwilą coraz bardziej podbijał moje serce. Patricii Wood należy się ogromne uznanie za niesamowitą, bardzo naturalną narrację. Nie każdy potrafiłby się wczuć w sytuację Perrego i oddać jego osobowość w tak ujmujący i wzruszający sposób, posługując się przy tym tak sprawnym i lekkim piórem. Nie jestem w stanie wskazać jakichkolwiek mankamentów tej pozycji, gdyż dla mnie po prostu ich nie ma. „Loteria” wzbudziła we mnie gamę różnorakich emocji, przekonując mnie, że to historia, do której będę często powracać. Autorka świetnie poradziła sobie także z kreacją bohaterów, obok których nie można przejść obojętnie. Zwłaszcza obok Perrego. Szczególną sympatię poczułam do babci głównego bohatera, której życiowe mądrości należałoby uwiecznić w jakimś zbiorze sentencji ;)
„Loteria” to cudowna książka, która chwyta za serce. Historię Perrego śledziłam z wielkim zaangażowaniem i nie żałuję tych kilku godzin wyjętych z życiorysu, bo było warto. Naprawdę. To subtelna, refleksyjna powieść, którą czyta się z prawdziwą przyjemnością. Z całego serca ją wam polecam! ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

*****

Ocena:
Autor:
Data:
Cudowna książka :) Polecam i starszym i młodszym poprawia humor naprawdę rewelacja :)
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena