Koszyk 0
Opis:
Olśniewająca powieść, od której nie sposób się oderwać. Weronika Przybyszewska dorastała w czasach, w których lepiej było się nie wyróżniać. I nie marzyć. Mimo to, Weronice udaje się zrealizować pragnienia - pracuje w wymarzonym zawodzie i spotyka prawdziwą, wielką miłość - taką, o której marzą wszystkie kobiety. Pierwsza rysa na szczęśliwym małżeństwie Weroniki i Sławka pojawia się, kiedy zaczynają starać się o dziecko. Początkowo wydaje się ... że to kwestia czasu oraz doboru odpowiedniej terapii, ale mijają lata, a Weronika i Sławek nie zostają rodzicami. Kiedy małżonkowie pozornie godzą się z tym faktem, na Weronikę spada kolejny cios - Sławek ginie w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę. W jednej chwili świat Weroniki rozsypuje się w proch. Czy uda się jej stworzyć nowy? Jakim kosztem? Lot nisko nad ziemią to doskonale napisane studium życia współczesnej kobiety - jej marzeń, szczęścia i rozpaczy. Książka trzyma czytelnika w napięciu od pierwszych stron, aż do zaskakującego zakończenia. Ałbena Grabowska - lekarz neurolog- epileptolog (obecnie pracuje w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym, pełni także funkcję sekretarza Polskiego Towarzystwa Epileptologii). Imię Ałbena, oznaczające kwitnącą jabłoń, zawdzięcza swoim bułgarskim korzeniom. Matką trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Jej cykl powieści dla dzieci ukazuje się nakładem Wydawnictwa Akapit Press. Wydała również książkę o Bułgarii: Tam, gdzie urodził się Orfeusz oraz powieść Coraz mniej olśnień. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ałbena Grabowska
  • 2014
  • 1
  • 336
  • 205
  • 145
  • *, 9788363014834
  • 9788363014834
  • ZBEA7

Recenzje czytelników

rozczarowanie

Ocena:
Autor:
Data:
kupiłam zachęcona poprzednim tytułem autorki I ... żałuję. Ani nie jest "olsniewajaca" ani "trudno się oderwać"- (tak napisane jest na okładce). Trudno to raczej dobrnąć do końca. Książka ciężka, część akcji rozgrywa się w świecie realnym a część w wyobraźni bohaterki. Nie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Lot nisko nad ziemią AŁBENA GRABOWSKA

Ocena:
Autor:
Data:
Weronika Przybyszewska doskonale wie, jak być niewidoczną w tłumie, jest szarym i przeciętnym człowiekiem. Tak została wychowana, i jako grzeczna córka, wypełnia wolę ojca idealnie. Pierwszy bunt przychodzi, kiedy dziewczyna ma wybrać szkołę średnią. Stawia na swoim i rozpoczyna naukę w liceum ogólnokształcącym, kolejny krok to wybór kierunku studiów, gdyż Weronika od zawsze wiedziała, że jej celem życiowym jest wychowywanie dzieci, tak własnych jak i cudzych. Postanawia ... że będzie nauczycielką przedszkolną i skrupulatnie realizuje swoje marzenia. Praca w przedszkolu przynosi jej ogromną satysfakcję, jest jedną z najlepszych, dzieciaki ją kochają, a rodzice chwalą.
Poznając Sławka zaznaje najpełniejszej i najpiękniejszej miłości, jaka może łączyć dwoje ludzi. Rysą na tym cudownym związku jest bezpłodność Weroniki. Kilka lat starań, niekończące się wizyty u specjalistów oraz leczenie hormonalne nie zmienią sytuacji. Ale pomimo wielkiego dramatu, jakim jest niemożność obdarowania ukochanej osoby dzieckiem, oni nadal są ze sobą, nadal się wspierają, niezmiennie od lat zakochani w sobie.
Kiedy w wyniku odniesionych ran powypadkowych Sławek umiera, Weronika zapada się w sobie. Depresja, która pod postacią owada próbowała zawładnąć duszą i umysłem kobiety już kilka lat temu w związku z nieudanymi próbami zajścia w ciążę, teraz rozwija się, osacza ją, jest jak robak, który zżera od środka.
Lekarstwem, które według Weroniki będzie w stanie uleczyć ją, to wynajmowanie mieszkania po dziadkach. Niczego nie świadomi ludzie pozwalają kobiecie zadomowić się u siebie, dając jej namiastkę życia, którego ona zwyczajnie już nie ma.

„(...) Nie miałam swojego życia. Czułam się tak, jakbym samolotem wylądowała na lotnisku zbudowanym wysoko nad ziemią i mogła wprawdzie opuścić samolot, ale nie zejść na ziemię i dotrzeć do domu. Pilot już sobie poszedł, sobie tylko znaną drogą, innym pasażerom udało się zejść albo skoczyć, a ja tkwiłam ciągle na wysokości, nie znajdując odpowiedniego podłoża. Nie mogłam ani odlecieć tam, skąd przybyłam, ani naprawdę wrócić do domu.”
Całość recenzji:
http://ksiazkapolapkach.eu/lot-nisko-ziemia-albena-grabowska/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena