Koszyk 0
Opis:
Najważniejsza publikacja dotycząca miasta kiedykolwiek napisana."Ackroyd urodził się, by napisać biografię Londynu."Sunday Telegraph"Londyn" to ostateczne podsumowanie ogromnego dorobku Petera Ackroyda dotyczącego badań nad przeszłością, dziedzictwem, architekturą, społeczeństwem i kulturą stolicy Wielkiej Brytanii. Autor śledzi transformację miasta na przestrzeni wieków, cofają ... c się do czasów prehistorycznych opisuje kolejne epoki aż do czasów najnowszych.Peter Ackroyd (ur. w 1949 r.), angielski biograf, prozaik, twórca filmów dokumentalnych, badacz historii Londynu. Autor kilkudziesięciu powieści, w tym wydanych w 2010 roku "Przypadków Victora Frankensteina", oraz monografii m.in. Williama Szekspira, Charlesa Dickensa, Williama Blake'a czy Edgara Allana Poe. W 2003 roku odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. Od 1984 roku członek Królewskiego Towarzystwa Literackiego. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Peter Ackroyd
  • 2011
  • 1
  • 792
  • 243
  • 175
  • *, 97883-7506-6852
  • 9788375066852
  • ZAANK

Recenzje czytelników

Rewelacyjna, gorąco polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Trzeba przyznać, iż Peter Ackroyd wykonał kawał doskonałej pracy przekopując się niczym kret przez różnego rodzaju książki, dokumenty, ryciny, obrazy, które ukazują blisko 2000 lat historii stolicy Wielkiej Brytanii. Książka zawiera liczne zdjęcia, ryciny, imponującą biografię. Można śmiało stwierdzić, iż jest to najprawdopodobniej dzieło życia Ackroyda, a na pewno efekt wielu lat tytanicznej i pełnej pasji pracy. Autor zabiera nas w niesamowitą wręcz podróż swoim wehikułem czasu ... Poznajemy miasto od podszewki, od jego początków, korzeni, od najwspanialszej, ale i najbardziej plugawej strony.
Książka tętni informacjami podanymi we wspaniały, niezwykle przystępny sposób, a to za sprawą wręcz wirtuozerii pióra autora, pasji jaka nim kierowała i poczucia humoru. Autor pisze pasjonująco, a wybrane przez niego wątki z historii miasta wciągają w taki sposób, iż od lektury nie da się oderwać. Ackroyd ukazuje Londyn widziany oczyma wielu sławnych osób, jak chociażby Dickens czy James, ale nie tylko.
Książka zawładnęła mną na wiele godzin, porwała na wspaniałą wyprawę w czasie i sprawiła, iż przy następnej bytności w Londynie, bez wątpienia spojrzę na to miasto zupełnie inaczej.
Książka jest jedyna w swoim rodzaju i wielka. Owa wielkość to nie tylko ciężar fizyczny i gabaryty (ach te blisko 800 stron i twarda okładka), ale przede wszystkim sama treść i to co sobą reprezentuje.Peter Ackroyd to znany angielski pisarz i krytyk literacki. Jest autorem wielu książek, w tym bardzo dobrze przyjętych biografii Karola Dickensa, T.S. Eliota, Ezry Pounda, Chaucera czy Shakespeare’a. Cóż..ja chcę więcej Ackroyda na naszym rynku.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Londyn Biografia

Ocena:
Autor:
Data:
książka dla wszystkich, którzy kochają to miasto i lubią tu wracać. Dużo dobrych wiadomości, których nie znajdziemy w żadnym przewodniku turystycznym. Polecam miłośnikom Londynu i nie tylko.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena