Koszyk 0
Opis:
Książeczka, której przedstawiać nie trzeba, bo sam tytuł powoduje, że zaczynamy recytować doskonale znany i lubiany przez wszystkich wspaniały tekst. Proponujemy nowe wydanie ze wspaniałymi ilustracjami Kazimierza Wasilewskiego. Klasyka odporna na upływ czasu.
 • Skrzat
 • twarda
Mniej Więcej
 • Julian Tuwim
 • 2013
 • 0
 • 12
 • 190
 • 200
 • *, 97883-7437-9076
 • 9788374379076
 • ZAY2B
 • 1-3 lata, 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

lokomotywa

Ocena:
Autor:
Data:
Po czym można poznać świetnego poetę? Potrafi operować językiem tak, że tworzy obrazy i muzykę. Doskonałym przykładem takiej perfekcji jest doskonale znana „Lokomotywa” Juliana Tuwima, która przy dobrych umiejętnościach czytającego może stać się spektaklem dla najmłodszych, a starsi mogą poćwiczyć swoje umiejętności lektorskie. Nauka czytania tego wiersza może trwać całe życie. Ja wiele razy zmieniałam sposoby interpretacji. Na początku czytałam naiwnie z takim samym tempem wymawiania wyrazów ... co nieco niszczyło efekt, jaki mogłam stworzyć. Dopiero na emisji głosu w kolegium nauczycielskim wykładowca otworzył przede mną świat dźwięków tego wiersza. Od tamtej pory stał się moim popisowym utworem dla dzieci, którego urokowi ulega każdy malec (szczególnie kocham minki przedszkolaków z otwartymi ze zdziwienia ustami).

Lokomotywa w czasach, kiedy powstawał wiersz sprawiała wrażenie gigantycznej machiny, która czarowała dorosłych i dzieci swoją siłą. Niby minął już wiek od jej wynalezienia, ale to teraz stawała się coraz powszechniejszym środkiem transportu. Dzisiejsze lokomotywy już nie imponują nam swoimi rozmiarami, ale pociągi ciągle nie straciły na swoim uroku, przez co dzieci chętnie się nimi bawią.

Utwór Tuwima powstał tuż przed wojną. W czasach, kiedy telewizja była wielkim luksusem, a większość oddawało się przyjemności słuchania radia. To medium sprawiało, że twórcy programów musieli być wyjątkowo dobrymi władcami słów. „Lokomotywa” jako utwór dla dzieci sprawdzała się bardzo dobrze. Wydano wiele książek z nią, powstało wiele audycji, a nawet filmy rysunkowe, czytali najlepsi aktorzy. Mimo upływu czasu cięgle wracamy do tego kultowego utworu. Wrócił i „Skrzat” oddając do rąk czytelników bardzo ładnie ilustrowaną książeczkę z twardymi stronami, które doskonale sprawdzą się jako pierwsze czytanki dla dzieci, które zaczynają siadać i próbują przeglądać lektury starszych i młodszych. Pojawiające się zwierzęta i przedmioty wzbogacą słownictwo dzieci oraz pozwolą połączyć obraz ze słowem. Solidna książeczka jest odporna na szarpnięcia, a śliska powierzchnia sprawia, że można ją czyścić nawet wilgotnymi chusteczkami, które wykorzystujemy do higieny naszych pociech.
Dochód ze sprzedaży książki przeznaczony jest na pomoc dzieciom niepełnosprawnym i popularyzację literatury autora.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena