Koszyk 0
Opis:
Literatura polskiego średniowiecza. Leksykon Monumentalne dzieło zbierające rozległą wiedzę o literaturze, filozofii, kulturze i szkolnictwie średniowiecznym. W przejrzystej hasłowej formie prezentuje stan badań nad tą epoką oraz zbiera informacje bibliograficzne dotyczące konkretnych zagadnień. Ukazuje średniowiecze w szerokim kontekście historycznym i kulturowym, uwzględniając nawiązania do tradycji antycznych, a także jego wpływ na późniejsze epoki ... Obszerne artykuły hasłowe połączone siecią odsyłaczy tworzą syntetyczny wykład doskonale dostosowany do potrzeb dydaktyki akademickiej, który może być wykorzystywany zarówno podczas zajęć jak i przez studentów w czasie samodzielnej pracy. Być może musimy pogodzić się z faktem, że utwór średniowieczny mógł być w pełni zrozumiany tylko przez swojego twórcę i stosownie przygotowanego odbiorcę. Historykowi literatury pozostaje rola przewodnika poprzez odtworzenie kontekstów historycznych i literackich oraz objaśnianie tajników kultury średniowiecza ? do takiej właśnie wyprawy w nieznane zaprasza ta książka. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Teresa Michałowska
  • 2011
  • 1
  • 934
  • 245
  • 170
  • 978-83-01-16675-5
  • 9788301166755
  • ZAAXG

Recenzje czytelników

Świetna książka

Ocena:
Autor:
Data:
Nie wiem, czy potrzebna jest dodatkowa rekomendacja takiej książki. Oczywistym jest, czego można spodziewać się po badaczce pokroju Teresy Michałowskiej.

Napiszę tylko, że wydawnictwo postarało się o dużą przejrzystość. Na marginesach znajdują się znaczniki, które bardzo ułatwiają odszukiwanie szczegółów. Znaczniki pokazują m.in. literaturę uzupełniającą, lata życia pisarzy, wydania i tłumaczenia w Polsce czy tradycję funkcjonowania jakiegoś elementu ... Leksykon opatrzony jest interesującym wstępem Michałowskiej, zaś na końcu znajdują się różnorakie indeksy, np. haseł o utworach w języku łacińskim, ale i o pojęciach z teorii literatury.

Książka jest lekturą obowiązkową dla osób zajmujących się literaturą tamtej epoki, ale przecież średniowiecze jest także początkiem literatury polskiej, więc niejako kształtuje sposób myślenia i pisania w kolejnych epokach.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena