Koszyk 0
Opis:
Kiedy wciąż czujesz przeszłość za plecami, kiedy całymi latami skrada się ona za tobą jak zamaskowany zabójca – nigdy nie odnajdziesz spokoju. Możesz tylko uparcie szukać odpowiedzi, by cię ostatecznie nie dopadła... One tak właśnie zrobiły. Ale czy wygrały z przeznaczeniem? Kto odzyska, a kto straci swoje życie? Dwie kobiety, matka i córka. Kilka pokoleń, jedna zaginiona w Powstaniu łączniczka. Rodzinna legenda i obsesja. Trudno uporać się z traumą przegranego Powstania ... trudno przejść do porządku dziennego nad tajemnicą zaginięcia młodej kobiety. Szczególnie jeśli los od czasu do czasu skutecznie o niej przypomina. Ta powieść to panorama epoki – od czasu Powstania, przez okres Polski Ludowej, transformację, aż po czasy współczesne. Historia, która każe stawić czoło najbardziej nawet niewygodnym prawdom. Fascynująca powieść o tajemnicach z przeszłości i desperackim poszukiwaniu prawdy, pomimo że rozwiązanie zagadki wydaje się przekleństwem. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Filia
 • miękka
Mniej Więcej
 • Anna Klejzerowicz
 • 2014
 • 1
 • 328
 • 198
 • 130
 • 978-83-63622-90-9
 • 9788363622909
 • ZBB2G

Recenzje czytelników

Cienie przeszłości, Maja

Ocena:
Autor:
Data:
To chyba najlepsza powieść Anny Klejzerowicz, jaką czytałam, a przeczytałam już wszystkie. Uwielbiam tą autorkę! To początek, a zarazem koniec całej historii. Rzecz jasna w hałasie śmiechów i pobrzękiwania szkła, historia odbija się echem na naszych latach współczesnym życiu. Kilka pokoleń, jedna zaginiona w powstaniu łączniczka. Rodzinna legenda i obsesja. Trudno uporać się z traumą przegranego powstania, trudno przejść do porządku dziennego nad tajemnicą zaginięcia młodej kobiety ... Szczególnie jeśli los od czasu do czasu skutecznie o niej przypomina. Ta powieść to obraz poszczególnych epok – od powstania, przez okres Polski Ludowej, transformację, aż po czasy współczesne.
Historia, która każe stawić czoło najbardziej nawet niewygodnym prawdom. Fascynująca i zarazem zaskakująca powieść o tajemnicach z przeszłości i desperackim poszukiwaniu prawdy, pomimo że rozwiązanie zagadki wydaje się przekleństwem. Aż żal, że się tak kończy. Czytelnik odczuwa duży niedosyt, chcąc więcej i więcej, dzieląc losy Julii i Marianny. Gorąco polecam!

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Co poświęcisz dla drugiej osoby...?

Ocena:
Autor:
Data:
Od kilku lat jestem pasjonatką książek dotyczących Powstania Warszawskiego. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się kilka nowych pozycji poświęconych temu tematowi. Większość jest jednak wspomnieniami byłych powstańców lub "suchym" opisem ważniejszych walk stoczonych w czasie obrony stolicy. Nie uważam, że to źle ale takich relacji jest już sporo. Dlatego dużym zaskoczeniem i odmianą była dla mnie książka "List z powstania". Uprzedzam jednak na początku ... nie dowiecie się z niej jak przebiegało Powstanie ani nie poznacie trasy bojowej znanych batalionów.
W zamian za to autorka zaprasza nas do świata dwóch kobiet- matki i córki, które żyją w cieniu Powstania i Hanny. Postaci tajemniczej, rodzinnej bohaterce, której losy nie są znane.
Jej siostra Julia w czasie Powstania była małą dziewczynką, którą rodzice dla bezpieczeństwa wysłali na wieś. Po upadku Warszawy dowiaduje się, że jej rodzice nie żyją, a siostra zaginęła.
Julia zamieszkuje w Gdańsku u cioci. Wychodzi za mąż, rodzi dwójkę dzieci. Przez lata żyje jednak w obsesji odnalezienia Hani. Obserwujemy jej determinację i historię poszukiwań w powojennej Polsce ale i za granicą. Po drodze traci męża- ginie w wypadku. Umiera jej mały synek. A w swoją manię wciąga córkę Mariannę.
Po śmierci matki, Marianna przejmuje jej misję. Na swojej drodze spotyka wielu ludzi, którzy w ostatecznym rozwiązaniu okazują się zupełnie kim innym. Marianna poznaje prawdę ale czy było warto?
Powieść lekka, a zarazem tragiczna. Z wątkami historycznymi, a wpleciona w ramy pięknej powieści.
Polecam :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena